Застуда і вагітність: учені вияснили важливий нюанс | Smart Mama 2024

Застуда і вагітність: учені вияснили важливий нюанс

У науковому виданні PLOS довели, що вірус, яким заразилася вагітна жінка, теоретично може вплинути і на дитину. Вчені з Тулейнского університету (Луїзіана, США) отримали перші докази того, що вірус застуди, на яку хворіє вагітна жінка, може проникнути в плаценту і заразити плід.

Дослідження показало, що майбутня мама може передати інфекцію дихальних шляхів своїй ще не народженій дитині. Плацента є спеціальним органом, який захищає плід в матці. Як відомо, в його функції входить фільтрація мікроорганізмів, які є потенційно небезпечними для дитини.

Читайте також: ІМУНІТЕТ У ВАГІТНИХ: ПОРАДИ ЛІКАРЯ, ЯК НЕ ХВОРІТИ

Але недавно всесильність плаценти поставили під сумніви професора-педіатри. Вони довели, що навіть заражені клітини плаценти не вмирають, вони потрапляють в плід і неначе бомби, начинені вірусами. Хоча вони і не поширюють вірус в районі так званого вибуху, вони здатні переносити його.

Педіатри також висловили припущення, що респіраторно-синцитіальних вірус здатний вражати легеневу тканину майбутньої дитини і провокувати розвиток інфекції, яка згодом позначиться на схильності до астми.

Читайте також: ЗАЧАТТЯ І ВАГІТНІСТЬ ПІСЛЯ COVID-19: ЧИ ВПЛИВАЄ КОРОНАВІРУС НА РЕПРОДУКТИВНЕ ЗДОРОВ’Я

Застуда дійсно може викликати у дитини легеневу інфекцію ще до появи на світло, тому мамам варто займатися зміцненням власного імунітету, а не сподіватися тільки на захисні сили організму.

Для підтвердження або спростування своєї теорії автори дослідження мають намір провести клінічні тести.