Переривання вагітності на ранніх термінах | Smart Mama 2024

Переривання вагітності на ранніх термінах: чому так відбувається?

Вагітність є довгоочікуваним періодом у житті жінки. Але нерідко ситуація затьмарюється перериванням вагітності. Розглянемо основні причини, які можуть призводити до такої події, і як її запобігти

Основні причини невиношування вагітності

У медицині всі причини, що призводять до не виношування вагітності, умовно поділяють на фактори з боку матері, дитини або обох. Важливе значення відводиться і зовнішнім факторам, пов’язаним зі способом життя вагітної жінки. Деякі з них можна легко усунути, наприклад, куріння, а на інші впливати набагато важче, наприклад, стрес, пов’язаний з обставинами, які жінка не може контролювати. У деяких випадках фактори можуть накладатися один на одного, наприклад, хромосомні (генетичні) аномалії у дитини підвищують частоту викидня, але вони, в свою чергу, пов’язані зі збільшенням віку матері. 

Фактори с боку матері 

 1. Вік матері (молодше 15 років або старше 35 років)       
 2. Проблеми на ранніх термінах вагітності, такі як попередні викидні
 3. Зачаття після періоду безпліддя       
 4. Надмірна або недостатня вага         
 5. Хронічні захворювання, такі як неконтрольований цукровий діабет і захворювання щитоподібної залози       
 6. Захворювання, що передаються статевим шляхом (хламідіоз, гонорея, сифіліс)       
 7. Деякі вірусні та бактеріальні інфекції під час вагітності (герпес, цитомегаловірус, краснуха)       
 8. Неправильна будова матки, перегородчаста, сідлоподібна або однорога матка, також є причиною невиношування вагітності.     

Жінки, у яких є вади розвитку матки, частіше не можуть завагітніти або виносити дитину, поки проблему не буде діагностовано

Іноді певні чинники способу життя можуть також збільшувати ризик втрати вагітності.

Мова йде про:         

 1. Зловживання алкоголем або наркотиками   
 2. Використання деяких ліків і знеболюючих засобів, певних трав     
 3.  Часті стресові ситуації також пов’язані з загрозою викидня.

Що потрібно робити для того, щоб зберегти вагітність

 1. Перед плануванням вагітності або на ранніх термінах жінці необхідно пройти пренатальний скринінг для виявлення/виключення ТОРЧ-інфекції (герпес, краснуха, цитомегаловірус, токсоплазмоз), які є найчастішою причиною невиношування вагітності, викиднів або вроджених вад розвитку у дитини. У період вагітності не залежно від терміну важливо захищати себе від будь-яких інтимних контактів, в яких є хоча б мінімальний ризик зараження. Пам’ятайте, що перша зустріч з будь-яким інфекційним агентом при вагітності може мати трагічні наслідки.
 2. Бросити палити. Вже давно доведено, що жінки, які палять, більше страждають на безпліддя, у них частіше реєструється невиношування вагітності, мертвонародження, передчасні пологи або народження дитини з низькою вагою. Немовлята, народжені від жінок, які палять, мають більш високий ризик синдрому раптової дитячої смерті.    
 3. Контролювати вагу.  Добре відомо, що ожиріння пов’язане з багатьма проблемами зі здоров’ям – від підвищеного ризику серцево-судинних захворювань, діабету і деяких видів раку, до ускладнень вагітності, включаючи загрозу невиношування вагітності, передчасні пологи. Причини, за якими це відбувається, досі достеменно не відомі, але рекомендації щодо контролю збільшення маси тіла і правильного харчування в період вагітності повинні дотримуватись неухильного. 
 4. Допологове спостереження Важливо своєчасно ставати на облік і дотримуватися всіх лікарських рекомендацій, особливо якщо у вас є хоча б один з перерахованих вище факторів ризику.
 5. Всі лікарські засоби, в тому числі на перший погляд нешкідливі харчові добавки і трави, повинні застосовуватися виключно після консультації з лікарем.

Пам’ятайте, що будь-який препарат може призводити до порушень розвитку плода, що тягне за собою загрозу викидня. Загалом, можливість виношування вагітності багато в чому є усвідомленим вибором самої жінки: її вибір бути здоровою, мати позитивний настрій і уникати тих ризиків, які несуть загрозу викидня.