У США зняли з продажу “розумні шкарпетки” – батьки обурені

У США зняли з продажу “розумні шкарпетки” – батьки обурені

Це викликало хвилю обурення у батьків, які розпочали збір підписів під петицією повернути назад продукт та «їхній душевний спокій».

Шкарпетки Owlet’s Smart Socks призначені для спостереження за немовлям – вони запрограмовані на відстеження параметрів життєдіяльності організму під час сну дитини, повідомляє medicalxpress. У FDA заявили, що шкарпетки потрапляють до категорії медичної продукції, оскільки вони фіксують частоту серцевих скорочень та надходження кисню. Отже, продукція продається без правильного оформлення і без дозволу від FDA.

Наразі вся лінійка товарів Owlet Sock недоступна для продажу, що викликало незадоволення тисяч батьків. На їхню думку, шкарпетки забезпечують душевним спокоєм мільйони батьків та буквально рятують життя, вчасно попереджаючи про небезпеку. Щоб повернути шкарпетки назад у продаж, американські батьки подали петицію, яка моментально набрала понад 150 тисяч підписів.

Читайте також: Малюк знову захворів: чому після ГРВІ загострюються хронічні стани?

Вже відомі випадки, коли розумні шкарпетки справді рятували життя – наприклад, вони подавали сигнал тривоги, коли під час нічного годування мама засинала, випадково притискаючи дитину грудьми. Або ж Smart Sock допомагали своєчасно визначити проблеми зі здоров’ям, наприклад, діагностувати апное у немовлят.

Правильно переоформити цей продукт FDA рекомендувало виробнику ще 2016 року. Тоді компанія Owlet пообіцяла виконати запит, але й досі не зробила. Поки йде узгодження юридичних моментів, клієнти можуть користуватися купленими раніше шкарпетками, оскільки вони «безпечні, нешкідливі та функціональність продукту не змінилася», йдеться в офіційній відповіді компанії.