Як привчити дитину до горщика? | Smart Mama 2024

Як привчити дитину до горщика: поради педіатрів, психологів та матусь

Багато малюків демонструють ознаки готовності до горщика у віці 1,5-2 роки. Деякі можуть бути не готові і до 3 років і це нормально та абсолютно індивідуально

Привчання до горщика – це важливий етап у розвитку вашого малюка. Він потребує терпіння, розуміння та позитивного підходу. Але не хвилюйтеся, ми зібрали для вас найкращі поради від експертів та досвідчених матусь.

Поради педіатрів

Американська асоціація педіатрії говорить про те, що діти не контролюють процес сечовиділення і дефекації до 1 року. До цього часу навіть не варто силувати малюка сідати на горщик та нервувати через мокрі штанці, сміливо користуйтесь підгузками. Багато малюків демонструють ознаки готовності до горщика у віці 1,5-2 роки. Деякі можуть бути не готові й до 3 років і це нормально та абсолютно індивідуально.

Контролювати сечовиділення вночі малюки починають приблизно через 1–2 роки після того,  як навчяться користуватися горщиком вдень. До 5 років  дитина може прокидатися “мокрою”.

Варто починати привчати дитину до горщика, якщо вона залишається  сухою вдень більше ніж на 2 години, може зняти сама штанці, виконує  прості  інструкції, просить зняти брудний підгузок.

  • Заохочуйте дитину пити більше рідини, щоб частіше виникала потреба сходити на горщик.
  • Будьте терплячими та послідовними у своїх діях.
  • Якщо дитина пручається, зробіть перерву та спробуйте пізніше.

Думка психологів

Психологи радять зробити процес привчання до горщика ненав’язливим, цікавим та не нервовим. Не варто силувати малюка, сварити за брудні штанці. Не можна примушувати дитину довго та часто  сидіти на горщику, це може викликати лише зворотню реакцію.

Пограйтеся з дитиною «у туалет», висаджуючи на горщик іграшки. Можна купити ляльку, яка «вміє ходити до туалету», з якою залюбки будуть гратися як дівчатка, так і хлопчики. Намагайтеся, щоб дитина бачила, як на горщик ходять інші діти.

Малюки часто копіюють дії старших. Деякі малюки починають ходити одразу на унітаз, слідуючи прикладу дорослих. Хлопчиків до цього часто привчають татусі. У такому випадку вам потрібно підібрати зручну дитячу накладку на унітаз, добре, якщо є можливість встановити яскравий дитячий пісуар для хлопчика.

Важливо створити позитивну атмосферу та не квапити дитину. Негативний досвід може призвести до опору та страху перед горщиком.

Лайфхаки від досвідчених матусь

Сучасні матусі додають до горщика трохи харчового  барвника. Після того, як до нього потрапить рідина, вона матиме яскраве забарвлення, що неодмінно оцінить допитливий малюк. Також є спеціальні наклейки на дно горщика, які перетворюються на яскраві малюнки, коли « діло вже зроблене». Крім того,  можна зробити картонних рибок і запропонувати наповнити горщик, щоб вони спливли. Хлопчику можна намалювати  на дні горщика мішень, у яку він буде цілитись. Дитині варто купити красиві трусики, можливо, з героями з мультиків, аби вона не хотіла їх бруднити.

Якщо дитина плаче, кричить, викручується, коли ви намагаєтесь всадити її на горщик, просто припиніть це робити. Заховайте нічну вазу на три-чотири тижні, дайте дитині розслабитись. Це може означати, що ви почали занадто інтенсивне нав’язливе привчання. Через кілька тижнів повторіть спробу, але не тисніть на дитину. Частою причиною невдач у цьому процесі можуть бути закрепи малюка, з якими варто звернутися до лікаря. Поспостерігайте, чи  дитина стримується, затискає ніжки, червоніє. Нав’язливе привчання до горщика може лише підсилити цю проблему, яка часто буває психологічною.

Ще кілька порад:

  • Літо – ідеальний час для привчання до горщика, оскільки дитина носить менше одягу, і її легше переодягнути.
  • Не порівнюйте свою дитину з іншими, кожен розвивається у своєму темпі.
  • Якщо у вас виникають труднощі, зверніться за консультацією до педіатра або психолога.

Пам’ятайте, терпіння та позитивний настрій – запорука успіху!