Противірусні препарати в лікуванні ГРВІ у дітей | Smart Mama 2024

Противірусні препарати в лікуванні ГРВІ у дітей

Всім відомо, що противірусні препарати – це засоби, які через вплив на причину захворювання, а саме вірус, дозволяють взяти під контроль захворювання і допомогти в боротьбі з ним.

В даний час противірусні препарати об’єднують дуже багато різних за своїм складом і механізмом дії груп лікарських засобів. Сюди відносять і противірусні препарати з широким спектром дії, і ті, що впливають на імунітет (імуномодулятори, імуностимулятори, інтерферони і стимулятори вироблення інтерферонів). Перераховані противірусні препарати можуть бути як рослинного походження, наприклад на основі флавоноїдів противірусні препарати з прямою дією на віруси ГРВІ, так і хімічно синтезовані.

Перевагою їх є вплив на причину захворювання – вірус, що визначає характер перебігу захворювання. Оскільки на ГРВІ хворіють досить часто навіть дорослі, то, як швидко людина впорається з черговим вірусним захворюванням і повернеться до нормального життя, має величезне значення. Що вже говорити про дітей, коли ГРВІ відправляє на лікарняний не тільки саму дитину, але й її близьких. Тому необхідність лікування противірусними препаратами як дітей, так і дорослих, досить очевидна.

Противірусні препарати для дітей

Основні вимоги до призначуваних дітям противірусних препаратів включають не тільки доведену високу ефективність, а й безпеку. Це означає, що вплив на причину захворювання або саму хворобу має бути максимальним, а на організм дитини – мінімальним.

З урахуванням того, що діти можуть хворіти на ГРВІ по 8 разів або більше за епідемічний сезон. Якщо дитина відвідує дитячий колектив, то питання ефективного лікування кожного застудного захворювання і впливу призначених препаратів на зростаючий дитячий організм дуже важливе.

Читайте також: «РУКА-НОГА-РОТ» АБО ВІРУС КОКСАКІ: СИМПТОМИ І ЛІКУВАННЯ

Спроба впливати на імунітет дитини за допомогою імунотропних препаратів може привести до того, що замість сформованого захисту імунітет буде виснажений неодноразовою стимуляцією і не зможе, в разі необхідності синтезувати фактори захисту – у результаті буде не той ефект, на який очікували.

Лікарі вважають, що кращим варіантом вирішення питання є вплив на причину і застосування противірусних препаратів з прямим впливом на віруси ГРВІ, наприклад сироп Флавовір, що містить активну (діючу) речовину – рідкий екстракт протефлазід. Комплекс флавоноїдів, що містить сироп, забезпечує пряму противірусну дію і гарантує високу безпеку застосування Флавовіру навіть за необхідності тривалого застосування під час лікування застуди. При цьому до Флавовіру не виникає звикання вірусів, а з боку імунної системи не розвивається її виснаження, тобто рефрактерність.

Противірусні препарати для новонароджених

Вважається, що діти до року дуже рідко хворіють на ГРВІ, адже їх захищає материнське молоко. Однак випадки захворювання все-таки бувають і навіть здоровий та міцний малюк може захворіти, якщо в його сім’ї є хворий на ГРВІ та він не досить добре ізольований від дитини.

Читайте також: ПАРАГРИП У ДІТЕЙ: ЩО МАЄ НАСТОРОЖИТИ БАТЬКІВ?

Не всі діти вигодовуються материнським молоком, деякі малюки починаючи з народження вигодовуються сумішами. Очевидно, що вони більш сприйнятливі до вірусів ГРВІ. Отже з ГРВІ мама такої дитини буде стикатися набагато частіше. До лікування ГРВІ у немовляти потрібно підходити дуже обережно. Тому, лікар може порадити препарат з прямим впливом на вірус, що викликав ГРВІ. Сироп Флавовір противірусний препарат із активною (діючою) речовиною – рідким екстрактом протефлазід, згідно інструкції можна застосовувати від народження. Флавовір пригнічує ферменти розмноження вірусів, які є у всіх вірусів, включаючи ті, які у немовлят викликають серйозні захворювання.

Противірусні препарати для профілактики ГРВІ

Одним із важливих способів зниження частоти ГРВІ у дітей незалежно від віку є запобігання розвитку захворювання або профілактика. Шляхів, якими можна уберегти дитину від частих застуд, досить багато і при відповідальному підході батьків до їх здійснення цілком реально вплинути на те, як часто дитина буде застуджуватися.

Одним із найбільш ефективних способів при високому ризику контакту з зараженим є прийом за призначенням лікаря противірусних препаратів на ранніх етапах.

Чому саме ці препарати?

Тому що таким чином можна впливати на вірус, який щойно потрапив на слизову дихальних шляхів, проник в клітини і починає відтворювати своє численне потомство, що через кілька днів може проявитися першими симптомами ГРВІ. Таке раннє втручання в процес вірусного розмноження не дозволить досягти вірусу потрібної для розвитку захворювання кількості вірусного потомства. Тому з настанням сезону підвищеної захворюваності на ГРВІ, або, якщо дитина йде в дитячий колектив, або схильна до частих застуд не зайвим буде обговорити з лікарем питання захисту від вірусних інфекцій і застосування противірусних препаратів для профілактики.

Нерідко у батьків виникає питання: вірусів, які викликають гострі респіраторні вірусні інфекції, дуже багато, чи реально захистити дитину від усіх них? І що робити, якщо дитина щодня по декілька годин проводить у компанії з застудженими дітьми, яких привели в дитячий садок або школу?

Читайте також: ВАКЦИНАЦІЯ ДІТЕЙ. ЧИ ВАРТО РОБИТИ ЩЕПЛЕННЯ

Не у всіх батьків є можливість залишати дитину вдома, якщо в дитячому закладі є застуджені. Ось для таких випадків, коли дитина ймовірно була в контакті з хворою на ГРВІ дитиною підійде сироп Флавовір. Цей противірусний препарат впливає на вірусні ферменти розмноження, які є у всіх вірусів ГРВІ, що дозволяє не перейматися кількістю і найменуваннями вірусів ГРВІ, атакуючих дитячий організм. Перед тим, як почати прийом препарату, необхідно проконсультуватися з лікарем, який призначить дозування і кратність прийому.

Противірусні препарати при COVID-19

Реалії сьогоднішнього часу визначають необхідність застосування противірусних препаратів з широким спектром дії. Цей висновок випливає з того, що людство досі не може впоратися з коронавірусною пандемією, а з кожним новим штамом коронавірус стає агресивнішим і здатним викликати більш важкі захворювання. Також очевидно, що при всій ефективності вакцинопрофілактики, відмінності в темпах її проведення і навіть наявність власного виробництва вакцини в різних країнах не є гарантією того, що в країні не з’явитися новий штам коронавірусу, як це сталося в Індії. Це вимагає зміщення пріоритетів в боротьбі з COVID-19 в бік застосування комплексних заходів, що включають противірусні препарати з широким спектром противірусної активності.

Читайте також: ЯК ПІДГОТУВАТИ ДИТИНУ ДО ДИТСАДКА. СПИСОК ПОРАД

Дослідження в цьому напрямку ведуться з початку пандемії COVID-19. Нещодавно були опубліковані результати міжнародних досліджень, проведених в провідних наукових медичних центрах Європи (Німеччини, Іспанії) і США. У них підтверджено ефективний вплив противірусного препарату, що містить діючу речовину – рідкий екстракт протефлазід на коронавірус. Це стосується як сезонних, тобто щорічно циркулюючих, так і пандемічного штаму, з якими сьогодні бореться все людство.

Ефективність противірусних препаратів

Розглянуті в статті питання застосування прямих противірусних препаратів демонструють важливість їх в лікуванні вірусних інфекцій, в тому числі й тих, що зберігають високу загрозу для всього людства.

Очевидно, що ефективність противірусних препаратів повинна обумовлюватися прямим впливом на віруси. З цієї точки зору застосування флавоноїдовмісних противірусних препаратів, що містять активну (діючу) речовину – рідкий екстракт протефлазід, який блокує вірусні ферменти розмноження, дозволяє пригнічувати життєвий цикл вірусів та захистити від цих інфекційних агресорів і дорослих, і дітей. Вже зараз за допомогою противірусних препаратів з широким спектром дії можна отримати дієвий захист від захворювання. Залишилося скористатися цією можливістю.

Лариса Кузнєцова