У дитини хронічний бронхіт? Що корисно зробити |

У дитини хронічний бронхіт? Кілька порад

Періодичні рецидивні інфекційні захворювання дихальних шляхів у дитячому віці є головною причиною тривалих загальних змін та розвитку хронічних станів. У дитячому віці, коли діти часто хворіють на ГРВІ, зазвичай проявом такої патології є поява ознак хронічного бронхіту

Численні причини розвитку патології зумовлені імунним дефіцитом, який наразі розглядається як основна передумова, що сприяє розвитку хронічного бронхіту в дітей. Хронічний бронхіт визначається як комплекс симптомів, що включає кашель тривалістю понад місяць за відсутності ознак гострого запального захворювання.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), дитина віком до 5 років щорічно хворіє на гострі респіраторні вірусні інфекції в середньому від 4 до 8 разів.

Профілактика хронічних бронхітів у дитини

Зміцнюємо імунітет влітку

Влітку варто потурбуватися про зміцнення дитячого імунітету, щоб у майбутньому він міг ефективніше боротися з численними вірусно-бактеріальними збудниками, з якими йому доведеться стикнутися в осінньо-зимовий період. Тому корисними будуть такі загальнозміцнювальні заходи, як загартовування, нормалізація режиму дня і відпочинку. Бажано також відкоригувати дитячий раціон харчування та намагатися в майбутньому дотримуватися його.

Шукаємо причину хронічних станів

Коли ознаки гострого враження дихальних шляхів відсутні, доречно провести повне обстеження дитини та встановити причину хронізації запального процесу в бронхах: імунні зміни, наявність вогнищ хронічної інфекції, вроджені вади розвитку дихальних шляхів.

Коригуємо супутні хвороби

Зусилля також варто спрямувати на корекцію супутніх захворювань та станів, які ослаблюють імунний захист дитини та не дозволяють йому повноцінно справлятися з вірусними захворюваннями в період епідемії.

У цей період важливо створити для дитини психоемоційний спокій, уникати частих стресових ситуацій. Якщо ваша дитина навчається у школі, не варто надмірно навантажувати її додатковими заняттями влітку. Набагато кориснішими будуть відпочинок на свіжому повітрі та активні ігри з друзями.