Як зміцнювати імунітет: прості поради

Як зміцнювати імунітет: прості поради

З настанням сезону застуд багато хто згадує про імунітет і його значення, а ще переймається питанням, як не захворіти.

Дбати про здоров’я потрібно не лише з приходом холодів, а впродовж року. Адже лише за такої умови міцною буде власна система захисту від різних патогенів: вірусів, бактерій, грибків, хвороб, паразитів, мікроорганізмів та зовнішніх факторів. Ці захисні властивості називають імунітетом, пише MoniHeal.
Коли говорять, що імунітет слабшає, на думку спадають перші «засоби зміцнення»: загартовування холодною водою (що лише допомагає легше переносити холод) і прийом купи вітамінів. Насправді для зміцнення імунітету такі жертви не потрібні – це по-перше. А по-друге, питання зміцнення імунітету має стати звичкою на все життя.

Чому імунітет слабшає?

Імунна система може зазнавати змін та ослаблення з різних причин. Природний захист людського організму має складну структуру і яке місце може стати вразливим передбачити важко. Достеменно відомо, що імунітет сильніший тоді, коли загальний стан організму збалансований. Найчастіше захисні сили слабшають внаслідок захворювань і травм або до цього призводить спосіб життя.

Отже, організму складніше опиратися патогенам внаслідок:

  • хвороб, операційних втручань, тривалого відновлення;
  • прийому лікарських препаратів, зокрема, антибіотиків;
  • зловживання протигрибковими засобами гігієни;
  • проживання в екологічно брудних регіонах, з неякісною водою і повітрям;
  • неповноцінного харчування протягом тривалого періоду;
  • хронічного стресу;
  • ненормованого режиму сну;
  • шкідливих звичок;
  • недостатньої фізичної активності;
  • похилого віку.

Читайте також: ЯК СТРЕС ВПЛИВАЄ НА ШКІРУ ТА ЧИ МОЖНА ЗБЕРЕГТИ МОЛОДІСТЬ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Через тривалий вплив таких факторів з часом з’являються симптоми ослабленого імунітету: алергічні реакції, стають ламкими шкіра, волосся та нігті, швидко виникає втома, загальна слабкість, часті застуди та ГРВІ. Ці порушення підвищують ризик розвитку серйозних хвороб і запальних процесів.

Як укріпити імунітет?

Усі способи зміцнення імунітету приречені на провал, якщо немає комплексного підходу. Отже, варто зробити 6 важливих кроків:

Привести в норму свій спосіб життя – їжу, сон і фізичну активність

  • Це не означає, що варто сідати на дієту – достатньо просто не зловживати жирною їжею, напівфабрикатами, цукром та кофеїном. Щодня вживати порцію сезонних фруктів та овочів. Дотримуватися графіку прийому їжі: 3-4 рази на добу.
  • Додати у своє життя спорт. Ідеальною і доступною фізичною активністю є щоденна прогулянка на свіжому повітрі. Це позитивно вплине на загальне самопочуття, настрій та сон.
  • Лягати спати до 23:00. Тривалість сну дорослої людини має складати мінімум 7-8 годин. Адже недосип призводить до збоїв у роботі організму, який не встигає відновитися.

Читайте також: ПРОГУЛЯНКИ ВЗИМКУ: ШІСТЬ ПРАВИЛ, ЩОБ НЕ ЗАХВОРІТИ

Позбутися шкідливих звичок

Алкоголь суттєво впливає на всі органи і тканини – його вживання має бути дуже помірним. Свій негативний «внесок» приносить як активне, так і пасивне куріння: прямий вплив на імунітет не доведений, проте дим сприяє розвитку супутніх хвороб та робить легені вразливими до респіраторних інфекцій.

Намагатися уникати стресу

У скрутні часи війни усунути стресові ситуації нереально, а мінімізувати їхній вплив можна і потрібно. Коли є необхідність нормалізувати психоемоційний стан та серцеву діяльність, рекомендується додати до раціону дієтичну добавку ВІТАСЕД. До її складу входять речовини виключно рослинного походження: добре відома валеріана, пустирник (кропива собача) та глід. Дію ВІТАСЕД організм відчує одразу: знизиться збудливість нервової системи, зникне дратівливість та емоційна напруга, нормалізується робота серцево-судинної системи і тиск, поліпшиться процес засинання, зміцниться сон.

Читайте також: ДИХАЄМО ГЛИБШЕ: ВІДЕОВПРАВИ, ЯК ЗАСПОКОЇТИСЬ ТА ПОДОЛАТИ СТРЕС

На відміну від аналогічних заспокійливих ВІТАСЕД не викликає звикання, а його прийом не супроводжується небажаними ефектами млявості та сонливості. Це безпечний засіб, прийом якого дозволений з 12 років.

Вітаміни, БАДи

Зміцнити опірні сили організму за допомогою вітамінів, дієтичних добавок, пробіотиків та пребіотиків. Доречно обирати засоби, які виконуватимуть комплексну дію і підійдуть як для дорослих, так і для дітей. Максимальної користі принесе амінокислота аргінін (вона лише частково продукується в організмі, тому є потреба приймати її з їжею та добавками).

Аргінін здійснює загальний імуностимулюючий вплив:

  • підсилює кровообіг,
  • доставляє кисень до мозку,
  • прискорює важливий процес відновлення після фізичних та розумових навантажень,
  • нормалізує тиск,
  • знижує тривожність,
  • бере участь в утворенні колагену (який відповідає за здорові та міцні шкіру, волосся й нігті).

Досягти цього допоможе дієтична добавка ВІТАРГІН: крім амінокислоти в її складі є речовина бетаїн, що на клітинному рівні захищає організм від впливу інфекцій та стресу, бореться із загальною слабкістю та надає енергії.

Не нехтувати щепленнями

Як відомо, вакцинація – це створення штучного імунітету до певних хвороб. Вона допомагає або взагалі не захворіти, або перенести недугу в легкій формі без ускладнень.

Не запускати і вчасно лікувати наявні хронічні захворювання

Профілактичні огляди у лікаря і контроль стану мають носити системний характер.

Отже, імунна система безупинно працює, аби захищати організм, а коли вона не справляється – людина хворіє. Тому зміцнення імунітету – це комплексна справа, займатися якою потрібно протягом усього життя.