Дітям частіше стали призначати антибіотики | Smart Mama 2024

Дітям частіше стали призначати антибіотики

Стійкість до протимікробних препаратів є серйозною загрозою для здоров’я населення в усьому світі. ВООЗ наголошує, що країнам необхідно контролювати споживання антибіотиків.

Вчені проаналізували 209 опитувань, проведених у період з 2000 по 2018 рік, що охоплюють 284 045 дітей з інфекціями нижніх дихальних шляхів, дослідження представлене у Тhe Lancet.

Масштабний аналіз охопив 101 країну.

Експерти виявили значні відмінності у використанні антибіотиків із найнижчими рівнями в Африці на південь від Сахари, та найвищими у Східній Європі та Центральній Азії.

Вчені також виявили значне збільшення споживання фторхінолонів та цефалоспоринів третього покоління у Північній Африці та на Близькому Сході, а також у Південній Азії.

Тут антибактеріальні препарати стали використовувати більш ніж удвічі частіше.

Читайте ще: МОЖНО ЛИ РЕБЕНКУ С СИМПТОМАМИ ПРОСТУДЫ ГУЛЯТЬ И ОБЩАТЬСЯ С ДРУГИМИ ДЕТЬМИ?

Бактеріальні інфекції – основна причина захворюваності та смертності у всьому світі. Антибіотики виявилися надзвичайно успішними у покращенні стану здоров’я поряд із покращенням харчування, чистої води, санітарії.

Однак позитивний вплив антибіотиків на здоров’я перебуває під загрозою через підвищення рівня стійкості до протимікробних препаратів у всьому світі та відсутність доступу до основних антибіотиків у багатьох країнах з низьким та середнім рівнем доходів.