Танці та здоров’я: 5 причин займатися танцями | Smart Mama 2024

Танці та здоров’я: 5 причин займатися танцями

29 квітня, весь світ святкує Міжнародний (Всесвітній) день танцю. Танець – це  мистецтво, здатне об’єднати людей різних національностей у дружбі, любові і миру. Це свято всього танцюючого світу і тих, хто, можливо, не танцює, але нескінченно любить цей дивовижний вид мистецтва. У цій статті ми розповімо, чому важливо не лише любити танець, але й танцювати!

Усі знають і відчувають, що від танцю підвищується рівень ендорфінів і серотоніну – гормонів задоволення – і знижується рівень кортизолу – гормону стресу. Всі розуміють, що при активному занятті танцями можна знизити зайву вагу. Але не всі знають, що регулярне заняття танцями  позитивно впливає на весь організм – і це стосується як  дорослого, так і дитини.

Танці покращують поставу, а від неї залежить здоров’я

Неідеальну поставу, викривлення хребта і слабкість м’язів спини зазвичай сприймають як питання краси, іміджу – а між тим, це і питання здоров’я.

Неправильна постава  спричиняє порушення кровообігу навколо хребта і ущільненю хребцями нервових волокон, що провокує і біль, і погіршення функцій внутрішніх органів, і їх зміщення або деформацію та створює умови для їх захворювань. Згодом при поганій поставі «хворіє» і сам хребет – з’являються дуже болючі міжхребцеві грижі, через які часом неможливо рухатися.

Танці ж коректують поставу і зміцнюють м’язи спини. І до того ж це відбувається без особливої ??«медичної» атмосфери – так би мовити, в порядку поєднання приємного з корисним.

Танці зміцнюють здоров’я головного мозку і нейромедіаторів

Динамічна зміна багатьох положень та рухів  в складному танці створює чимало нових нейронних зв’язків. Це вкрай корисно для фізіології головного мозку. А на рівні психології – для розвитку інтелекту: як розумового, творчого, так і емоційного.

Танці – комфортний вид фізкультурного навантаження, спорту

Будь-який танець – повноцінний вид кардіо-фітнесу, аеробіки, фізкультури. Одну годину швидких танців можна прирівняти до години бігу на доріжці або  плавання. Навантаження під час занять танцями дає оптимальну, збалансовано розподілене тренування і дихальній системі, і серцю, і судинам, і м’язам (притому в моториці беруть участь всі групи м’язів), і суглобам, і нервовій системі. А побічно – і ще декільком системам організму.

Читайте також: ЧУЖИЙ СЕРЕД СВОЇХ, АБО НОРМАЛЬНА МІКРОФЛОРА ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ ДИТИНИ

В результаті стінки судин зміцнюються. Кров під час танцю циркулює швидше, що виключає застійні явища. Кров через активність дихання більше насичується киснем – і доставляє ці корисні речовини всьому організму. Шкіра для власного зволоження швидко вилучає з організму зайву рідину у вигляді поту. Та й в цілому обмін речовин активізується, прискорюється. М’язи серця і легень стають потужнішими, витривалішими – що буде відразу помітно, наприклад, під час  підйому в гору.

У гнучкої людини ризик отримання травми значно нижче

При регулярних складних і активних танцях тренується вестибюлярний апарат, поліпшується координація, рівновага. Поріг появи запаморочення стає набагато вище – аж до ступеня малореальність.

Працюючи над хореографією, тіло буде приймати незвичні положення, позиції, які ми навряд чи практикуємо в повсякденному житті, і стане гнучкішим. Все це багаторазово зменшує можливість травмування. Заняття танцями можуть навіть безпосередньо навчити, як безпечно падати, уникаючи травм.

Танці зміцнюють  імунітет

Імунна система послаблюється, зокрема, через сидячий спосіб життя і відсутність фізичних навантажень, через перевтому і через порушення сну. У свою чергу регулярні танці, як і будь-який активний спорт, нерідко нормалізують циркадні ритми сну і неспання. Багато хто після активного заняття танцями засинає раннім вечором, а не серед ночі, як зазвичай. Тоді відсутність недосипання працює на збереження імунітету у повній силі.

Читайте також: ВЕСНЯНИЙ ДЕФІЦИТ ВІТАМІНІВ ВПЛИВАЄ НА ІМУНІТЕТ: ЯК НЕ ЗАСТУДИТИСЯ?

Також танці успішно перетворюють образ життя в не настільки сидячий, дають необхідне навантаження, підвищують поріг стомлюваності. Все це теж дає змогу імунній системі триматися на належному рівні, не слабнути.

Як відомо, діти, які активно займаються танцями та спортом – набагато рідше хворіють.

Танцюйте на здоров’я!

Олег Кочевих