Світ на порозі нового Covid-19: як змінилися симптоми

Світ на порозі нового Covid-19: як змінилися симптоми

З перших днів війни нас усіх куди більше хвилювали події героїчного опору народу та армії України, аніж коронавірусна інфекція, яка й сама вже й ніби йшла на спад на момент вторгнення росії.

Однак пандемія все ще не минула. Коронавірус нині загрожує життю і здоров’ю не лише українців, а й людей у всьому світі. Та й загрозу становить не меншу аніж раніше, – застерігає генеральний директор ВООЗ Тедрос Адан Гебрейесус.

«Впродовж двох років ми переживаємо найскладнішу кризу в галузі охорони здоров’я за століття, – каже Гебрейесус, – кількість випадків смертей від COVID-19, зареєстрованих ВООЗ, вже перевищила 6 мільйонів. Однак наші нові оцінки смертності набагато вищі – майже 15 мільйонів випадків смертей. Кількість зареєстрованих випадків захворювання значно скоротилася порівняно з піковими значеннями, пов’язаними з варіантом «Омікрон» у січні цього року. Показники смертності знаходяться на найнижчому рівні з березня 2020 року. У багатьох країнах всі обмеження знято, і життя стає схожим на те, яким воно було до пандемії.

То чи закінчилася вона? Ні, пандемія, безперечно, ще не закінчилася».

Чому на нас чекає важкий сезон захворюваності?

Кількість хворих на коронавірус із кожним днем зростає. До того ж ВООЗ вже нині попереджає про особливо загрозливу ситуацію в нашій країні, спричинену війною: знищено інфраструктуру, зруйновано лікарні, порушено логістику, тому важким пацієнтам буде складно вчасно та в повному обсязі доставляти кисень, а наявних запасів вистачить не більше ніж на добу – на кону тисячі життів. І це не враховуючи окуповані території нашої держави, де люди банально існують на межі постійної гуманітарної катастрофи.

Із самого початку війни пандемія цілком закономірно відійшла навіть не на другий чи третій план.

Дарма. Адже в нашій країні та на території Європи активно циркулює небезпечний ковід-варіант «Омікрон», що має численну кількість субштамів.

Світ на порозі нового ковіду? 

З настанням осені кількість випадків захворювання на коронавірус значно зросла, і ця нерадісна тенденція продовжує набирати обертів. Всесвітня організація охорони здоров’я очікує і подальшого зростання захворюваності на COVID-19.

Ріст чисельності хворих на ковід фіксується вже від середини серпня у країнах по сусідству з нашою: Польщі, Литві та Румунії. Перевищення середніх показників захворюваності на коронавірус зареєстровано і в 34 регіонах росії .

Станом на 7 жовтня до ВООЗ надійшли повідомлення про 617 597 680 випадків коронавірусу з початку пандемії та про 6 532 705 померлих.

У деяких китайських містах знову вводять локдауни та обмежувальні заходи у зв’язку зі спалахом захворюваності на коронавірус COVID-19.

В Україні тим часом ковід-статистика хоча ще й далека від критичної, втім уже викликає занепокоєння. За період з 17.10 по 23.10 в Україні зафіксовано 16 908 нові підтверджені випадки коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 1808, медпрацівників – 303); госпіталізовано – 4341 осіб, летальних випадків – 189, повідомляє МОЗ. За повідомленням КМДА, у Києві різко збільшилася кількість хворих на коронавірус. Через це місцева влада просить громадян знову вдягнути маски та респіратори.

Як зараз хворіють на COVID-19?

Новий варіант штаму «Омікрон» виявили в Німеччині та Австрії. Його тривожна мутація шириться Індією, трапляються випадки в Європі та США. Цей підвид вже назвали BJ.1. Як стверджує дослідник мутацій Ульріх Еллінг, хоч кількість заражених ним все ще низька, штам являє собою «дійсно неприємну комбінацію в критичні моменти».

А новий підвид штаму ковіду під назвою «Кентавр» (науковці позначають його BA.2.75), як відзначають епідеміологи, легко маскується під звичайну застуду. Він має меншу летальність порівняно з «Омікроном», натомість він більш заразний. Основні його симптоми – біль та першіння в горлі, кашель, майже завжди температура не перевищує нормальну. Рідше хворі стикаються із симптомами знайомими нам за попередніми штамами:

  • розлад травлення,
  • нудота,
  • лихоманка,
  •  втрата нюху,
  • втрата смаку,
  • нежить, закладеність носа,
  • чхання,
  • головний біль,
  • біль у м’язах,
  • біль в очах.

Чи витіснить «Кентавр» той самий «Омікрон» – невідомо, втім вже зараз епідеміологи фіксують його лавиноподібне поширення і попереджають про небезпеку важкого перебігу в групах ризику: людей із цукровим діабетом, серцевою та легеневою недостатністю, з імунними проблемами, хронічними хворобами в стадії загострення та осіб похилого віку.

Як запобігти важкому перебігу Омікрона?

Попереджений – це майже завжди підготовлений. Адже уникнути захворювання на нові штами ковіду не вдасться навіть тим, хто вже хворів на попередні. Навіть якщо вже й не раз і ніби й антитіла є. Лікарі все ж радять якомога краще приготуватися до зустрічі організму із COVID-19, укріпивши імунітет.

Окрім звичайних щоденних фізичних вправ, прогулянок на свіжому повітрі, у цьому може допомогти прийом вітамінів та харчових добавок. Приміром, ВІТАРГІН – джерело амінокислот аргініну та ліпотропної речовини бетаїну.

Основні елементи що містяться в ньому, дають організму захист одразу з двох боків. АРГІНІН зменшує гіпоксію органів, нормалізує роботу імунної системи, стимулює розмноження Т-лімфоцитів та їх активність. Зі свого боку БЕТАЇН захищає клітини організму людини від впливу навколишнього середовища (вірусних інфекцій, стресу, інтоксикації), сприяє зменшенню загальної слабкості та втоми, забезпечує прилив сил та енергії.

Отже, приймати препарат можна і під час перебігу COVID-19. Користь очевидна.

Підтримати роботу імунної системи в осінньо-зимовий період допоможуть препарати на травах: Імунофлазід ПРО(для дорослих) та Імунофлазід ЛАЙТ (для дітей). Ці профілактичні засоби на основі біологічно активних речовин створюють умови для зміцнення захисних функцій організму.

Під час перших проявів захворювання варто застосовувати противірусні препарати з натуральним складом, аби не дати хворобі розвинутись і не призвести до ускладнень.

А допомогти нервовій системі подолати стрес може допомогти комбінований засіб Вітасед. Він має здатність  знизити збудженість нервової системи під час підвищених нервових навантажень, полегшить засинання та поглибить  природний сон.

Україна під «подвійним ударом»

Тож, Україна нині стикається одразу із двома значними викликами – війною та пандемією. Не дарма, виступаючи наприкінці травня на 75 сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, генеральний директор ВООЗ Тедрос Адан Гебрейесус зазначив:

«Пандемія COVID-19 не стала причиною війни в Україні; і війна не стала причиною пандемії. Але тепер вони взаємопов’язані. До цього року Україна була серед тих країн, які досягали найшвидшого прогресу на шляху до загального охоплення послугами охорони здоров’я».