Школа в умовах війни: чи можливе навчання без ГРВІ та стресу?

Школа в умовах війни: чи можливе навчання без ГРВІ та стресу?

Навчальний рік 2022–2023, м’яко кажучи, дуже відрізняється від усіх попередніх. Освітянам, учням та їхнім батькам доводиться переживати унікальний досвід. Дорослих тривожить не лише якість навчання і безпека, а й збереження фізичного та психологічного здоров’я своїх дітей.

Створити безпечний, в усіх значеннях цього слова, освітній простір майже нереально. Через несподівані повітряні тривоги діти будуть вимушені спускатися до бомбосховищ – приміщень з неідеальною вентиляцією та скупченням великої кількості людей. А пандемія COVID-19 вже навчила уникати таких ситуацій через високий ризик «підхопити» ГРВІ, грип або будь-яку «дитячу» хворобу. Та й коронавірус нікуди не зникав. Дров підкидає й опалювальний сезон, який не обіцяє бути теплим. І це все на тлі стресу та сезону грипу, що ось-ось розпочнеться.

Від хвороб нікуди не дітися

Отже, що маємо: тривале перебування у холодному приміщенні плюс контакт з великою кількістю людей (ймовірних розповсюджувачів інфекції) і все, привіт хворобам! Якщо вже так сталося, що хтось у родині захворів на ГРВІ, зокрема на грип або COVID-19, то варто знати – організм потребує підтримки. Її можна отримати у вигляді дієтичної добавки Вітаргін.

Цей комплекс містить аргінін та бетаїн, які своєю дією підтримують нормальний кровообіг та процеси мікроциркуляції в печінці, захищають її від вільних радикалів та токсичних речовин, що накопичуються у великій кількості під час інфекційних захворювань. Це дозволяє організму легше переносити хворобу та долати інтоксикацію.

А прийом Вітаргіну під час відновлювального періоду має загальнозміцнюючий вплив, нормалізує обмін і синтез білків, зменшує гіпоксію та захищає клітини від зневоднення. Засіб сприяє відновленню та нормалізації роботи імунної системи.

Повністю покладатися на сили імунітету не варто. По-перше, восени він завжди працює на своїх максимальних потужностях. А, по-друге, так чи інакше війна значно підкосила біологічний захист кожного з нас. І не факт, що за літо його вдалося зміцнити.

Якої підтримки потребує дитячий організм?

Сьогодні не тільки дорослі, а й діти перебувають в умовах надзвичайного стресу, не зважаючи на вид навчання: офлайн або онлайн. Наприклад:

  • дитину може лякати гучний звук сирени;
  • на «дистанційці» вона може відчувати дефіцит спілкування з однолітками;
  • перевантажуватися або переживати через відставання у навчанні.

Це в комплексі може позначатися на захисних функціях організму, тому він потребує допомоги в цей період. Але якщо на умови навчання батьки вплинути не можуть, то зміцнити здоров’я дитини їм під силу. Допоможе в цьому сироп ІмунофлазідЛайт. Зазвичай лікарі рекомендують його вживати в період сезону підвищення захворюваності на ГРВІ для підтримки нормальної роботи імунної системи та для захисту організму при впливі шкідливих зовнішніх факторів.

Варто зауважити, що ІмунофлазідЛайт можна приймати всією сім’єю, сироп дозволено малюкам від трьох років, а у капсулах ІмунофлазідПРО.  Це зручний профілактичний засіб від хвороб для всієї родини. Капсули для підтримки нормального функціонування імунної системи ІмунофлазідПРО можуть бути рекомендовані лікарем для вживання в якості дієтичної добавки до повноцінного раціону харчування дорослим та дітям віком від 12 років, як додаткове джерело комплексу біологічно-активних речовин рослинного походження (флавоноїдів у вигляді ліпідних комплексів) з метою створення оптимальних умов для підтримки нормального функціонування імунної системи та природнього захисту організму при інфекційних вірусних навантажень в період поширення сезонних захворювань.

Отже, що мають робити батьки для зміцнення імунітету своїх дітей:

  • стежити за психологічним станом дитини;
  • запровадити та дотримуватися режиму дня незалежно, за якою формою відбувається навчання;
  • зважаючи на те, що діти сидять у гаджетах весь вільний час і навчання відбувається перед моніторами, дорослі мають забезпечити дитину щоденною фізичною активністю;
  • не менш важливо слідкувати за правильним харчуванням. Звести до мінімуму вживання фастфуду та цукру;
  • додати до раціону дитини Імунофлазід Лайт, щоб посилити захисні функції організму;
  • завчасно зробити щеплення проти грипу.

Позбуваємося стресу 

Велике навантаження лягло на плечі й дорослих. Школа і, зокрема, початок навчального року завжди викликали хвилювання. Але зараз, в умовах війни, звичний порядок порушено, що сильніше провокує і поглиблює стрес. Вчителі змушені призвичаїтися до нових, іноді екстремальних, умов роботи. Батьків дратує невизначеність. Це негативно позначається на житті дорослих. Емоційне напруження, хаотичне харчування, фізична втома доводять до безсоння, знесилення, частого головного болю, загострення супутніх хвороб. Внаслідок поганого самопочуття падає настрій, що шкодить стосункам із дітьми та рідними.

Чекати, поки воно минеться само собою не варто. Адже організм перебувати в такому стані довго не може, це небезпечно. Перераховані симптоми сигналізують, що потрібна допомога. Насамперед необхідно заспокоїти нервову систему, налагодити сон, підживити клітини мозку.

По-перше, це робиться за допомогою правильного харчування, свіжого повітря та мінімум восьмигодинного сну. А, по-друге, щоб пришвидшити процес відновлення варто спробувати заспокійливий засіб Вітасед. До його складу входить валеріана, кропива собача та глід, які добре підтримують нервову і серцево-судинну системи. За допомогою Вітаседу зменшується нервове виснаження та емоційна втома, полегшується засинання, поглиблюється природний сон.

Якщо навчатися за будь-яких умов уже вміємо, то регулярно піклуватися про своє здоров’я, на жаль, ще ні.