Спорт, харчування, БАДи: що допомогає худнути?

Спорт, харчування, БАДи: що допомогає худнути?

Насправді немає потреби детально вивчати фізіологічні процеси схуднення або шукати чарівних пілюль, адже відповідь, як завжди, на поверхні, пише grippua.

Схуднення – це комплексний процес, який складається з:

 • Нормального раціону: 80-90% здорових продуктів і допускається 10-20% нездорової їжі.
 • Щоденної (!) будь-якої фізичної активності.

Тобто, щоб худнути або не гладшати, потрібно витрачати більше енергії, ніж надходить в організм. А енергію він бере з їжі.

Що допомагає худнути?

Худнуть на кухні – це підтвердить будь-який кваліфікований тренер або дієтолог. Тренажерна зала – то вже, як вишенька на торті, пришвидшить процес, оздоровить тіло та допоможе «зліпити» красиві пропорції. Тобто якщо правильно організувати свій раціон та бути активним щодня – зміни незабаром з’являться у дзеркалі.

Чому важливіша щоденна активність, а не тренажерна зала?

Якщо людина відвідує тричі на тиждень спортзал, а в інший час сидить за комп’ютером, то в результаті отримає лише 3 години активності на тиждень. Це ні про що. А якщо людина щодня, наприклад, виходить на прогулянку, то це вже 7 годин активності на тиждень. Є різниця?

Багато хто жаліється, що не має можливості або часу достатньо рухатися протягом дня. Можливість завжди є, її треба просто побачити:

 • Взяти на себе вигул домашнього пса.
 • Відводити дітей до школи, у садок чи на гурток пішки, а не відвозити на автомобілі. Спробувати максимально замінити машину на громадський транспорт.
 • Виходити з громадського транспорту на 1-2 зупинки раніше.
 • Не користуватися ліфтом, ходити сходами. У період вимикання світла – це вже має бути звичкою.
 • Ходити по хліб не в найближчий магазин, а той, що знаходиться подалі.
 • Щодня виходити на 30-40-хвилинну прогулянку.

Чи має бути дієта взагалі?

Дієта – це те, чого людина дотримується певний час, поки не досягне бажаного результату. Коли кажуть, що сідають на дієту, це означає, що людина зменшує кількість їжі в тарілці або обмежує себе у продуктах. А після закінчення дієти повертається звичне харчування і кілограми.

Тому все життя має бути харчування…

 • з адекватною калорійністю, якої так всі бояться. Для кожного вона вираховується індивідуально. Можна це зробити за допомогою тренера, дієтолога або самостійно в інтернеті. Не можна сидіти на 1 200 калоріях – організм переходить в режим енергозбереження, йому потрібно виживати, тому в період «дієт» жінки часто зауважують випадіння волосся, змарнілий колір шкіри, зникнення менструації, хронічну втому тощо.
 • повноцінним – це означає, що їсти можна все, але в різних пропорціях! Наприклад, більше каш, овочів, м’яса, риби, молочних продуктів, яєць, горіхів, фруктів, олії. Не відмовлятися взагалі, а звести до мінімуму солодке, ковбаси, сосиски, консерви, смажені продукти, газовані напої, фастфуд, жирне м’ясо і харчове сміття типу чипсів та снеків. Це збереже не тільки здоров’я, а й гроші.

Чи допоможуть добавки схуднути?

Так. Однак йдеться не про спеціальні добавки «для схуднення» (бо то небезпечно для здоров’я), а дієтичні добавки, які збагачують раціон, адже містять вітаміни, амінокислоти, жирні кислоти, білки та інші нутрієнти. Їх можна придбати не лише в спеціалізованих магазинах спортивного харчування, а й в аптеках. Такі дієтичні добавки корисні всім: і спортсменам, і адептам здорового способу життя, і тим, хто хворіє, і веганам, і дітям, і тим, хто прагне оздоровити себе, а також тим, хто хоче схуднути.

Під час схуднення в організмі відбуваються зміни: він стресує і перелаштовує свою роботу. Ось тут йому знадобиться підтримка у вигляді дієтичної добавки, яка  має містити амінокислоту аргінін. Чому саме аргінін – ця амінокислота лише частково продукується в організмі й тому є потреба отримувати її ззовні (або з їжею, або дієтичною добавкою). Краще обирати монодобавку, тобто яка містить лише один-два компоненти, а не цілий комплекс з десятка нутрієнтів. Від цього організм отримає максимальну дозу і користь. Для схуднення підійде дієтична добавка ВІТАРГІН, бо у своєму складі містить два компоненти: амінокислоту аргінін та ліпотропну речовину бетаїн.

Основні властивості амінокислоти аргінін: Основні властивості ліпотропної речовини бетаїн:
Чинить детоксикуючу дію Захищає клітини від зовнішнього впливу (вірусних інфекцій, інтоксикацій, стресу)
Покращує кровообіг Забезпечує прилив сил та енергії, допомагає відновити сили
Збагачує киснем тканини Запобігає зневодненню (утримуючи воду в клітинах)
Посилює секреції гормону росту  м’язів (більше м’язів – менше жиру) Покращує фізичні показники

Аргінін також синтезує сечовину та виводить білкові шлаки, в комплексі з фізичними навантаженнями запускає процес спалення жирових клітин – все це також допомагає швидше схуднути. До того ж аргінін активує утворення колагену, що забезпечує красиве та здорове волосся, нігті та шкіру.

Плюс ВІТАРГІН має ще декілька переваг, порівняно зі своїми аналогами спортхарчування:

 • Зручність – вміст одного флакону розводиться у склянці з водою.
 • Смак – приємний злегка солодкуватий присмак.
 • Біодоступність – засвоюється організмом значно краще порівняно з іншими формами (таблетками, капсулами чи порошками).
 • Ціна – доступніша, аніж у світових виробників спортивного харчування.

Отже, правильний раціон, регулярна фізична активність та аргінін сприятимуть втраті зайвих кілограмів й нормалізують вагу.