Кілька порад як знизити тиск без шкоди для організму

Кілька порад як знизити тиск без шкоди для організму

За статистикою, гіпертоніки складають 72% дорослого населення Землі, тому час від часу як мінімум двоє з трьох дорослих стикаються з проблемою підвищеного тиску. Навіть ті, хто у молодому віці страждав на гіпотонію, з віком все частіше бачать на екрані тонометра тривожні 140/90 і більше.

Існує безліч ліків від тиску і навіть більшість із них є дійсно ефективними. Однак, як майже всі препарати, вони мають свої побічні дії, зокрема, за умови постійного прийому негативно впливають на печінку. Вчені вже протягом десятиліть займаються пошуком формул водночас дієвих і безпечних лікарських препаратів, які б знижували тиск без побічних ефектів. На сьогодні однією з найперспективніших речовин у цьому напряму вважається аргінін.

Що таке аргінін?

Це напівнезамінна амінокислота, яка вперше була виділена у 1886 році. У природі аргінін зустрічається, зокрема, в кедрових та волоських горіхах, насінні гарбуза, проростках люпину тощо. Він є субстратом для синтезу оксиду азоту – вкрай важливої речовини, що регулює тонус судин, тобто дозволяє їм розширюватися або звужуватися, підтримуючи необхідний для організму артеріальний тиск.

Також аргінін нормалізує кровопостачання внутрішніх органів, насичуючи їх киснем, знижує утворення вільних радикалів, зменшує гіпоксію та запалення.

Завдяки цим корисним властивостям аргінін вже давно широко використовується у медицині та фармакології, зокрема, у складі лікарських препаратів та біоактивних добавок для нормалізації тиску і загального зміцнення організму.

В аптеках можна знайти, наприклад, капсули Вітаргін – дієтичну добавку, яка є джерелом амінокислот аргініну та бетаїну. Вітаргін нормалізує кровопостачання, знижує вплив стресових факторів, сприяє покращенню настрою, підвищенню активності, ініціативності та витривалості. Аргінін, який входить до складу ВІТАРГІНУ, покращує кровообіг та доставку кисню до головного мозку, бетаїн зі свого боку сприяє зменшенню загальної слабкості та втоми, забезпечує приплив сил та енергії.

Також бетаїн застосовується у фармакології насамперед як гепатопротектор, тобто він захищає печінку та нормалізує її функції. Таким чином поєднання аргініну з бетаїном успішно виконує обидві поставлені задачі: підтримує судинний тонус та відповідно нормальний артеріальний тиск, водночас не шкодить печінці та іншим органам ШКТ.

Як працює аргінін? Ефективність аргініну для зниження тиску

Ще у 2016 році доктор Марк Макрей (Marc P. McRae) з Національного університету медичних наук (США) провів аналіз даних, отриманих при лікуванні l-аргініном – однієї з форм аргініну. Як зазначено у результатах його дослідження, прийом l-аргініну суттєво знижував систолічний і діастолічний артеріальний тиск у дорослих гіпертоніків, хоча у вагітних жінок спостерігалося зниження лише діастолічного тиску.

L-аргінін також значно покращив функцію ендотелію судин, а при ентеральному введенні пацієнтам, які зазнали хірургічного втручання, знижував ризик інфекції та тривалість перебування в лікарні.

«Для дорослих з гіпертонією прийом l-аргініну значно знижує як систолічний, так і діастолічний артеріальний тиск на 2,2–5,4 мм рт.ст. і на 2,7–3,1 мм рт.ст. відповідно. Ці результати є трохи кращими, якщо порівнювати їх з результатами мета-аналізу прийому добавок вітаміну С, вітаміну D та магнію, які дають зниження систолічного та діастолічного артеріального тиску на 3–4 мм рт.ст. та 1,5–3 мм рт.ст. відповідно», – йдеться у дослідженні доктора Макрея.

Також дослідник зазначає, що ці, здавалося б, помірні зміни артеріального тиску насправді є клінічно значущими, оскільки зниження систолічного артеріального тиску на 5 мм рт.ст. пов’язане зі зниженням ризику інсульту на 14% та ризику ішемічної хвороби серця на 9%.

Джерело: apteco.com.ua