БАДи чи ліки: як не завдати шкоди своєму здоров’ю?

БАДи чи ліки: як не завдати шкоди своєму здоров’ю?

Чому лікарі здебільшого призначають ліки, а БАДи лише в деяких випадках? Тому що завдання у ліків і БАДів різні. Ліки усувають симптоми хвороби, яка вже є, а БАДи стимулюють організм на боротьбу з недугою або на профілактику. Також є відмінності у принципі та механізмі роботи.

Що таке ліки?

Лікарські засоби – це хімічно синтезовані речовини, виготовлені за певними формулами. Мають різні лікарські форми і дозування. Їхня дія спрямована на ліквідацію симптому або причину захворювання, зміну стану організму. Лікарські засоби обов’язково проходять клінічні випробування для точного розуміння їхнього впливу на організм.

Що таке БАДи?

Біологічно активна добавка (дієтична добавка) складається із цілющих сумішей на основі природних інгредієнтів. Так само має різні форми випуску. Дія дієтичної добавки спрямована на стимуляцію організму для боротьби з недугою, профілактику хвороб, покращення самопочуття. Це відбувається шляхом корекції та збагачення раціону амінокислотами, вітамінами, мінералами, макро- та мікроелементами, дефіцит яких знижує стійкість організму і сповільнює обмінні процеси.

Наприклад, дієтична добавка ВІТАРГІН – це, зокрема, джерело амінокислоти аргініну. Серед іншого ця амінокислота відповідає за нормалізацію тиску, роботу центральної нервової системи, настрій, зниження стресу і тривоги, поліпшує стан і роботу печінки, виконує детоксикуючу дію, підвищує витривалість організму під час фізичних навантажень, має антиоксидантний вплив. Оскільки аргінін лише частково продукується в людському організмі, є необхідність отримувати його ззовні (з їжею та дієтичними добавками).

Основні відмінності лікарських засобів і БАДів

 

Лікарські засоби БАДи
Склад кожного засобу – чітка хімічна формула Різний склад із інгредієнтів натурального походження
Виконують вузьку терапевтичну дію: конкретно на симптом, органи або ділянки людського організму Мають широкий і комплексний спектр дії
Результат миттєвий Більш повільна дія. Є накопичувальний ефект, що зберігається після закінчення прийому
Жорстко регламентований прийом, дозування, послідовність і час Простіші у застосуванні
Є ризик передозування, алергічних реакцій та побічних ефектів Через свою природність майже не викликають алергії та побічних ефектів. Передозування також майже неможливе через відсутність токсичної дози
Можливі протипоказання. Бувають несумісні одне з одним Рідко трапляється індивідуальна чутливість. Не нівелюють терапевтичний ефект один одного
Майже завжди виробляються із синтетичної сировини Сировина рослинного (тваринного) походження
Можуть викликати залежність Звикання немає
При прийомі ніяких додаткових дій не потребують Добре працюють у комплексі заходів (здоровий спосіб життя, правильне харчування тощо)
Приймають, коли організм вже хворий Вживають і коли людина здорова, і коли хворіє

Коли приймати ліки, а  коли БАДи

Зрозуміло, що є стани чи хвороби, які лікуються виключно лікарськими засобами – наприклад, гарячка або ангіна. Але в деяких випадках недуги виникають через дефіцит вітамінів (цинга та рахіт). Наприклад, інфаркт чи інсульт лікують за допомогою лікарських засобів та хірургічного методу. Однак для запобігання цих станів дієтичні добавки будуть діяти ефективніше, ніж ліки, та обійдуться дешевше.

БАДи часто рекомендують, щоб:

 • позбутися дефіциту вітамінів та мікроелементів;
 • підтримати хворий організм необхідними речовинами та зменшити побічну дію медикаментів;
 • підсилити захисні сили перед несприятливими факторами навколишнього середовища (хворобами, сезонними захворюваннями, епідеміями);
 • прискорити метаболізм (наприклад, для виведення токсичних речовин);
 • нормалізувати мікрофлору кишківника;
 • в антиоксидантних цілях.

Варто пам’ятати, що дієтичні добавки не замінюють ліки, а допомагають їм. А от вживаючи дієтичну добавку з профілактичною метою, дійсно можна уникнути хвороби. Зокрема, прийом дієтичної добавки Імунофлазід ПРО дозволить нормально функціонувати імунній системі в період сезону грипу та застуди, бо природним шляхом захистить організм від інфекційних вірусних навантажень. Важливо, що є аналог для дітей Імунофлазід ЛАЙТ – смачний сироп, у складі якого екстракти суміші трав. Таким чином регулярно приймаючи дієтичну добавку, можна певною мірою убезпечити себе і родину від грипу і застуди.

Прийом дієтичних добавок насамперед рекомендований тим категоріям осіб, хто:

 1. Щоденно тяжко працює фізично.
 2. Хворіє.
 3. Має проблеми з якістю харчування чи поганий раціон.
 4. Регулярно переживає стрес (війна, зміна способу життя, екологія, емоційні перенавантаження тощо. Підтримувати організм в тонусі в таких випадках можна з допомогою ВІТАСЕД).
 5. Веде малоактивний спосіб життя.
 6. Страждає від безсоння.
 7. Має проблеми з концентрацією, увагою та пам’яттю.
 8. Часто хворіє на застуду (це говорить про ослаблений імунітет).
 9. Має зайву вагу та проблеми з травленням.
 10. Похилого віку (з часом процеси самовідновлення сповільнюються, що погіршує здоров’я. Правильно підібрані дієтичні добавки допомагають боротися з цим та поліпшують самопочуття).

Популярність дієтичних добавок зумовлена тим, що це важлива складова здорового життя. Вони містять корисні речовини у концентрованій кількості та в безпечній щоденній дозі. Це природна підтримка здоров’я. Доповнювати харчування мікроелементами, вітамінами, амінокислотами й іншими речовинами важливо на всіх етапах життя людини: в період зростання дітей, у літньому віці та під час недуг.