Як відрізнити прорізування зубів від застуди | Smart Mama 2024

Як відрізнити прорізування зубів від застуди

Деякі діти переживають процес прорізування зубів досить безболісно. Але іноді батьки стикаються з «зубною» температурою, кашлем, нежиттю та іншими симптомами гострих респіраторних захворювань, які насправді є ознаками появи  зуба.

За якими ж симптомами можна дізнатися, що відбувається природний процес появи зубів, а не починається інфекційне захворювання?

П’ять ознак, що вказують на появу зуба, а не ГРЗ

Припухлі ясна

Це найперша ознака, за яким прорізування зубів відрізняють від симптомів застуди. Іноді ясна не  набряклі і червоні, але якщо дитина постійно тримає пальці в роті, починає кусатися і гризти все, що потрапляє у руки, це привід помацати ясна в пошуках ущільнення майбутнього зуба. Помилитися тут можна тільки в одному випадку: враховуючи, як часто діти хворіють респіраторними захворюваннями, є ймовірність, що грип або ГРЗ співпали з періодом появи зуба.

Точніше виявити цю ймовірність допоможуть наступні симптоми.

Читайте також: Сухий кашель під час застуди: як лікувати правильно?

Розлад травлення

У багатьох дітей у період прорізування зубів можуть бути рідкі випорожнення. Але якщо одночасно у дитини є нудота і блювота, швидше за все це симптоми отруєння або кишкового грипу. Розлад травлення під час прорізування зубів  незначний і спровокований рясним виділенням слини, яка і сприяє посиленій перистальтиці кишечника. Як правило, дитина просто частіше  ходить в туалет, але випорожнення при цьому змінюватися не повинні.

Підвищення температури

Температура може підвищитися до 38 ° С і тільки іноді – трохи вище, але в більшості випадків вона тримається не довше 3-5 днів. Особливість підвищення «зубної» температури в тому, що вона легко «збивається». Така температура виникає внаслідок запалення слизової ясен, адже за фактом там утворюється ранка. Якщо висока температура тримається довше трьох днів, а ясна сильно набряклі, це також причина звернутися до лікаря – можливо, в ранку потрапила інфекція.

Читайте також: ГРВІ у дитини: чи потрібні антибіотики?

Нежить

Соплі і нові зуби з’являються найчастіше одночасно. Запалення слизової і велика кількість слини не проходить непомітно і для носа. Але під час прорізування зубів виділення з носа не схожі на звичайні «шмарклі». Вони прозорі і негусті (по факту це слина). Не варто боятися і симптому закладеності носа, який викликаний набряком всієї слизової носоглотки. Якщо ж виділення стали жовтими, зеленими, густими –  значить, почався запальний процес, що вимагає лікування.

Кашель

Рясно виділяється слина потрапляє не тільки в ніс, але і провокує кашель. Часто батьки бояться цього симптому, вважаючи його явним показником застуди. Адже кашель в цей період вологий, але по факту дитина все також відкашлює звичайну слину. Почервоніння в роті і роздратування, провокує такий кашель, це також нормальні явища прорізування зубів. Але на відміну від застудного, під час «зубного» кашлю дитина не докладає зусиль для відкашлювання, це скоріше схоже на кашель в момент, коли вдавився їжею. Однак слід бути особливо уважним до маленьких дітей, оскільки кашель буде посилюватися в положенні лежачи, і потрібно стежити за тим, щоб вчасно підняти і напоїти дитину.

Олена Алексєєва