Дитина часто хворіє ГРВІ: що робити? | Smart Mama 2024

Дитина часто хворіє ГРВІ: що робити?

Весна приносить не лише тепло й красу, а й додатковий головний біль батькам – адже це сезон вірусних захворювань.  Чимало з нас знає,  що таке тиждень у школі (дитсадку) – два вдома через хворобу. Це знесилює не тільки малечу, а й дорослих. На життя родини негативно впливають витрачені в нікуди час, нерви і гроші. Про це пише MoniHeal.

Як діти заражаються ГРВІ?

Навіть якщо теоретично дитину замкнути вдома, хвороби не уникнути. Відомо, що збудниками таких нині популярних недуг, як ГРВІ, грипу та «новенького» COVID-19, є віруси. Саме віруси потрапляють до організму повітряно-крапельним шляхом:

  • через руки (якими потім торкаються носа, рота та очей)
  • брудні поверхні (іграшки, предмети спільного користування, дверні ручки).

Поза організмом віруси живуть від кількох хвилин до діб (в залежності від середовища і виду поверхні).

Тобто зараження відбувається під час контакту людини з людиною. Йдеться про те, що дитина може підчепити вірус будь-де: в ліфті, гостях, магазині та навіть вдома (тато чи бабуся можуть принести вірус з роботи від хворого колеги). Але найбільша ймовірність захворіти все ж у дитячому колективі – садочку, школі, гуртках та секціях. Там – більше скупчення дітей, які тісно спілкуються.

Як не заразитися ГРВІ?

Ми розуміємо, що ізолювати дитину від вірусів не-мож-ли-во! Однак можна знизити ризик зустрічі та інфікування, якщо:

  • Не водити без потреби дитину у місця скупчення людей у закритому просторі (магазин, перукарню, аптеку тощо). Чим менше контактування з іншими, тим менше шансів захворіти.
  • На власному прикладі привчити завжди мити руки (перед їжею, після туалету і повернення додому, контакту з тваринами). А за відсутності такої можливості – користуватися вологими серветками та дезінфікуючими засобами. А ще не менш важливо – не торкатися руками обличчя.
  • Навчити дитину кашляти і чхати у згин ліктя. Вміти користуватися паперовими хустинками.

З’явились перші симтоми ГРВІ

Важливо жити заходів за появи перших симптомів ГРВІ чи загрозі захворіти (наприклад, якщо дитина контактувала з хворою людиною). У такому випадку дитині потрібне те, що захистить її слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та підтримає місцевий імунітет. За перших симптомів застуди лікар може порадити  противірусний рослинний сироп на основі флавоноїдів Флавовір , який дозволений навіть від народження.  Флавовір  діє безпосередньо на вірус, блокуючи можливість їх розмноження, ефективний при грипі та ГРВІ.

Підвищуємо імунітет дитини

Діти хворіють значно частіше, ніж дорослі, бо їхня імунна система ще не стійка і тільки починає «знайомитися» з патогенами, які живуть навколо. Менше шансів захворіти має той малюк, у якого міцний місцевий імунітет. На це впливає спадковість та спосіб життя. Якщо на перше вплинути неможливо, то сформувати сильний імунітет реально. З ним дитина хворітиме рідше та без ускладнень або в легкій формі. Сильний імунітет формується добре відомими і простими речами. Однак, на жаль, деякі батьки нехтують ними, вважаючи їх занадто простими і шукають складні шляхи.

А насправді для того, щоб дитячий організм міг протистояти вірусам потрібно:

  1. Виробити звичку регулярно гуляти з дитиною на свіжому повітрі. На вулиці, на відміну від садочка та школи, підчепити хворобу нереально.
  1. Слідкувати за вологістю і температурою повітря у кімнатах, в яких перебуває дитина: 50–70% та 18–20 0С. Варто регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання. Справа в тому, що рухоме вологе і прохолодне повітря згубно діє на вірус. Натомість сухе кімнатне повітря пересушує слизову оболонку верхніх дихальних шляхів, яка слугує захисним бар’єром від патогенів. Коли слизова суха – вірус без проблем потрапляє в організм і людина хворіє. Тому дуже важлива якість повітря.
  1. Організувати повноцінний раціон із різноманітних продуктів. Але, як відомо, діти часто вередливі до їжі. Комусь не подобається м’ясо (можна замінити на рибу, сир, яйця та інші білкові продукти), хтось не їсть свіжі овочі (можна давати варені, печені, в салатах типу вінегрет тощо). Не треба змушувати їсти щось «лікувальне і корисне», краще давати багато фруктів та пити чаї, компоти, морси, воду. Якщо мама не впевнена, що дитина отримує повноцінне харчування, то на допомогу прийдуть дієтичні добавки. Для дітей є спеціальна дієтична добавка ІМУНОФЛАЗІД Лайт. Це смачний і корисний сироп на основі флавоноїдів – це біологічно-активні речовини, що сприятливо впливають на стан імунної системи і підтримують захисні функції організму. Сироп не замінить якісної їжі, але захистить від впливу шкідливих зовнішніх факторів, серед яких і віруси.
  1. Займатися спортом. Будь-яка регулярна фізична активність добре загартовує. Обирати можна будь-що, головне, щоб дитина займалася із задоволенням, а не тому, що так треба.
  1. Вчасно робити щеплення проти грипу. Щорічна вакцинація захистить від актуальних видів вірусів. Найкраще це робити на початку епідсезону: листопаді-грудні.

Дотримання цих простих правил забезпечить стійкість дитячого організму. Відтак відвідування школи чи дитсадка не буде асоціюватися з постійними застудами та ГРВІ.