Яким може бути грип? Типова та атипова форми|Smart Mama 2024

Яким може бути грип? Типова та атипова форми

Грип досить легко розпізнати за характерними симптомами: стрімким початком, лихоманкою і часто – довготривалими кашлем. Але інколи грип проявляється не так характерно. Атипову форму грипу може бути важко розпізнати, тому слід знати про можливі симптоми та їх інтенсивність.

Типова форма грипу

Є дві клінічні форми грипу: типова та атипова. При цьому навіть «типовий» грип може мати перебіг з деякими відмінностями. Виділяють також чотири форми типового грипу:

  • катаральна
  • токсична
  • субтоксична
  • токсично-катаральна.

Залежно від своєї назви типові форми відрізняються за симптоматикою. У катаральній формі переважає ураження верхніх дихальних шляхів. При грипі не так сильно виражені такі симптоми, як нежить або закладеність носа. Проте можуть сильніше виражатися неприємні відчуття сухості та першіння у горлі. Також часто розвивається надсадний кашель із незначним мокротинням. Інколи підвищується сльзотеча і біль у очах.

Токсичні форми відрізняються більшим проявом симптомів інтоксикації. Насамперед це лихоманка, озноб, сильна слабкість, болі у м’язах і головний біль. Висока температура може триматися довго, особливо у дітей (до 5-6 днів).

Атипова форма грипу

Атипові форми грипу також можуть відрізнятися. Виділяють кілька таких форм:

  • Афебрильна. Це так звана стерта форма грипу, при якій температура тіла майже не підвищується (що в принципі для грипу не властиво). Усі інші клінічні ознаки (ураження дихальних шляхів) лишаються характерними для грипу.
  • Акатаральна. Ця форма грипу навпаки передбачає відсутність уражень дихальної системи, але виражену інтоксикацію.
  • Блискавична. При такій формі грипу усі симптоми наростають миттєво. Швидко прогресує інтоксикація, можливий токсичний набряк легень. Дуже швидко (протягом доби) може розвинутись запалення легень, гостра серцево-судинна, а також дихальна недостатність. При блискавичному перебігу хвороби високою є вірогідність летального результату.

Наслідки грипу

Незважаючи на те, у якій формі протікає грип, ця інфекція переноситься не легко. Адже симптоми інтоксикації у хворих грипом часто виражені інтенсивніше, ніж при інших ГРВІ. При цьому навіть лихоманка може «пройти» двома хвилями. У дітей бувають розлади шлунку, зумовлені інтоксикацією.

Не слід забувати й про ускладнення грипу: пневмонію, гайморит, отит, ушкодження міокарда. Щороку на грип тяжко хворіють 3-5 мільйонів людей і понад пів мільйона помирає. Саме тому слід убезпечити себе від тяжкої форми захворювання. Для цього, як тільки з’являються перші симптоми ГРВІ, потрібно звернутися до лікаря, який призначить противірусні препарати прямої дії. Чим раніше почати приймати ліки, що пригнічують розмноження вірусу в організмі, тим ймовірніше швидше настане одужання та запобігатиме ускладненням.

Чим лікувати грип?

Лікування грипу є комплексним і полягає в одночасному застосуванні як медикаментозних, так і немедикаментозних засобів. Усі вони є важливими у досягненні головної мети – полегшення перебігу грипу без розвитку ускладнень та якнайшвидшого одужання.

Основним направленням в лікуванні грипу є вплив на причину захворювання. Згідно рекомендаціям ВООЗ, для лікування грипу застосовують інгібітори нейрамінідази. Серед вітчизняних препаратів для лікування грипу у дітей  також є такі, сироп Флавовір, що містить флавоноїди. Дія Флавовіру на вірус грипу є подвійною.

По-перше, вона спрямована на блокування вірусного розмноження всередині уражених клітин, а по-друге, порушується вихід новостворених вірусних часток та розповсюдження по організму.

Таким чином, вірус грипу не зможе завдати відчутної шкоди дитині та її дихальним шляхам, а організму легше побороти інфекцію, значить захворювання мине легше і швидше завершиться одужанням. Крім того, Флавовір дозволений згідно інструкції  до застосування від народження.За умови вчасного прийому противірусного препарату полегшується перебіг грипу, значно скорочується тривалість хвороби, мінімізується ризик розвитку ускладнень.

Яким би агресивним не був вірус грипу і які б загрози не виникали, своєчасне, а краще одразу після появи перших симптомів нездужання  звернення за медичною допомогою дасть змогу звести нанівець всі хвороботворні плани вірусу грипу. Тому не варто втрачати час і відкладати візит до лікаря.