Спокійно, це не катастрофа: як відновити фігуру після пологів|Smart Mama 2024

Спокійно, це не катастрофа: як відновити фігуру після пологів

Протягом місяця після пологів гормональний фон жінки продовжує відновлюватись – вона втрачає від 10 до 15 кілограмів ваги. Решту зайвої ваги, обвислу шкіру, в’ялі м’язи, доведеться корегувати самотужки.

Пологи минули, дитинка вдома. Але про період вагітності  жінці  нагадує власне тіло. Зайва вага, розтяжки, обвисла шкіра, великий живіт , що звисає – все це неприємні моменти першого періоду після пологів. Зміни у тілі можуть не лише псувати настрій, впливати на сексуальне життя, а й навіть стати причиною справжньої депресії. Та не варто засмучуватись – усе це можна виправити. Дещо прийде у форму без ваших зусиль, а з чимось доведеться попрацювати. Але ж погодьтесь, такі жертви варті найграндіознішої події у вашому житті – народження дитини.

Читайте також: COVID-19: ЧИ МОЖНА ВАКЦИНУВАТИ ВАГІТНИХ?

Як відновити фігуру після пологів

У середньому в перший же день життя новонародженого жінки втрачають 5500 кг: це вага дитини, плацента, рідина, кров. У наступні дні жінка продовжує втрачати рідину, але вже не в такому глобальному масштабі як в першу добу. Крім того, в схудненні починає грати свою роль грудне вигодовування.

Жінки, які годують малюка власним молоком, набагато швидше відновлюються: мають інтенсивніше скорочення матки та втрату зайвих кілограмів. Для матки потрібно 7-8 тижнів, щоб повернутися до нормального розміру. Деякі жінки використовують бандаж, аби підтягнути живіт та допомогти матці швидше скорочуватись. Протягом місяця гормональний фон жінки продовжує відновлюватись, вона втрачає від 10 до 15 кілограмів ваги. Решту зайвої ваги, обвислу шкіру, в’ялі м’язи, доведеться корегувати самотужки.

Що робити, аби скинути зайве і не нашкодити собі  

Годуючи грудьми, не намагаєтеся їсти багато і калорійно. Для нормальної лактації достатньо пити багато рідини, їсти гарячі страви, правильно, збалансовано харчуватись. Багато гуляйте з дитиною : від свіжого повітря малечі буде лише користь, а для вас піші прогулянки – тренування.

Аби трохи підкачати живіт, спробуйте техніку глибокого дихання, направляючи повітря у лоно. А от качати прес не поспішайте: почекайте місяць-два після пологів. Органи мають стати на свої місця, а інтенсивними навантаженнями ви можете лише зашкодити природнім процесам. У цей період не можна також виконувати глибокі присідання,  важкі фізичні вправи, піднімати щось важче за вашу дитину.

По закінченню післяпологових виділень допустимі махи ногами лежачи, планка, розтяжки, з поступовим збільшенням навантаження. Категорично заборонено навантажувати суглоби до 2 місяців після пологів. Через велику присутності в організмі гормону релаксину ви можете сильно їм нашкодити.

Читайте також: АНАЛІЗИ ТА ОБСТЕЖЕННЯ ЯКІ ОБОВ’ЯЗКОВІ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ

Відновлення після кесаревого розтину відбувається трохи складніше, ніж після природних пологів. Відновлення фігури за допомогою фізичних вправ варто відкласти на кілька місяців. Це пов’язано з тим, що в процесі занять можна пошкодити ще не повністю загоєний шов.

Якщо щось пішло не так

Якщо ви помічаєте, що починаєте стрімко набирати вагу без явних на те причин, можливо, у вас стався гормональний збій. Таке буває через зміни в організмі під час вагітності, або ж у післяпологовий період, коли на гормональний фон впливають недосипання, стреси, післяпологова депресія. У такому випадку варто звернутись до лікаря. Якщо після пологів ви помічаєте, що у вас змінилась постава, почала сильно боліти спина, можливо ви отримали травму під час пологів, або ваш хребет зазнав значних змін під час виношування дитини. Сутулість може з’явитися через постійне носіння дитини на руках. Це також дає навантаження на суглоби, викликає відчуття важкості в ногах.

Читайте також: ВПРАВИ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ КОРИСНІ Й ДІТЯМ

Найкращий варіант відновити фігуру – записатися на фітнес  або у басейн з малюком. На щастя, вибір таких занять доволі широкий. Окрім того, на користь матусі, яка хоче бути завжди красивою, піде ручний та водний масаж, різноманітні косметичні засоби для підтягування шкіри та позбавлення від розтяжок.

Помірне харчування, фізичні вправи та косметологія обов’язково принесуть свої результати!