Перший візит дитини до стоматолога має відбутися, коли почнуть з’являтися перші зуби. Відтоді візити до лікаря повинні стати регулярними, оскільки батьки часто помічають проблему занадто пізно, а лікувати варто навіть молочні зуби, не кажучи про проблеми правильного прикусу.
Як організувати візит до стоматолога так, щоб малюк не злякався лікаря ? Чи потрібно супроводжувати дитину на прийомі? Як підготувати дитину до візиту? Оскільки огляд у стоматолога все одно буде не з приємних процедур, до всіх цих питань потрібно підійти грунтовно.
Чи потрібно батькам бути присутнім на прийомі?
Для деяких мам відповідь на це питання однозначна і їх, напевно, здивує той факт, що не у всіх країнах прийнято супроводжувати дитину на огляді у лікаря. Якщо малюк емоційний і прив’язаний до батьків, без цього не обійтися. Але важливо розуміти, що ваша дитина – не перший пацієнт у лікаря.
Читайте також: Застосування імуномодуляторів під час ГРВІ: лікар-імунолог розповіла про ризики лікування
Тому потрібно покинути приміщення, якщо лікар просить вас про це. Іноді присутність батьків заважає, особливо якщо вони починають соромити малюка або не дає лікарю встановити зв’язок, відповідаючи на питання замість дитини. Роль батька або мами на прийомі – пасивна, ведучим залишається лікар, який буде підказувати вам, що і коли говорити.
Що розповісти про біль?
Лікування зубів – це завжди неприємна процедура. Для дитини можуть бути дискомфортними навіть необхідність тримати відкритим рот або просто сильне натискання на ясна. Тому умовляти дитину і обіцяти, що «боляче не буде», означає брехати і викликати недовіру для наступного відвідування. Єдиний спосіб зробити процедури максимально безболісними – це відвідувати стоматолога регулярно (раз на півроку). Тоді у малюка відвідування не будуть асоціюватися з болем (стоматолог проводить огляд частіше, ніж лікує), та й ускладнень вдасться уникнути.
Невідкритий рот
Іноді дитину не можливо примусити відкрити рот ніякими способами або домовленостями. Щоб уникнути ще більших проблем, перенесіть візит, а вдома обов’язково проговоріть, чому дитина відмовилася від огляду (злякався лікаря, болю, втомився). Залежно від причини проведіть профілактичну роз’яснювальну роботу як перед першим візитом.
Читайте також: Якими хворобами можна заразитися від домашніх тварин?
Поясніть дитині, що його почуття нормальні і в страху немає нічого поганого, але особливе задоволення – відчути себе героєм і подолати страх. Якщо ж ситуація термінова і домовитися з дитиною не вдалося навіть у другий візит, доведеться проводити лікування під загальним наркозом або звеселяючим газом. Важливо розуміти, що реакція на лікування залежить від віку: у малюка до 2 років вона може бути вкрай негативною, але це нормально, діти від 3 до 6 сприйнятливі до ситуації, після 7 років з дитиною треба намагатися домовлятися.
Турбота про здоров’я зубів починається змалечку. Регулярні візити до дитячого стоматолога допоможуть запобігти проблемам у майбутньому та сформують позитивне ставлення до догляду за ротовою порожниною. Дотримуючись цих семи правил, ви зробите відвідування стоматолога комфортним та корисним для вашої дитини.
-
Почніть рано
Перший візит до стоматолога рекомендується запланувати після появи першого зуба або до першого дня народження. Раннє знайомство з лікарем допоможе дитині звикнути до обстановки та процедур.
2. Оберіть дитячого стоматолога
Спеціаліст, який працює з дітьми, має відповідну підготовку та досвід. Він зможе знайти підхід до вашої дитини, зробити огляд та лікування максимально комфортними.
3. Підготуйте дитину
Розкажіть про майбутній візит у позитивному ключі. Поясніть, що лікар огляне зубки, порахує їх та, можливо, почистить спеціальними інструментами. Уникайте страшних історій та негативних висловлювань про стоматологів.
4. Виберіть зручний час
Запишіться на прийом у той час, коли дитина зазвичай бадьора та спокійна. Уникайте візитів під час денного сну або коли дитина голодна чи втомлена.
5. Будьте позитивним прикладом
Діти часто наслідують поведінку батьків. Якщо ви самі регулярно відвідуєте стоматолога та демонструєте позитивне ставлення до догляду за зубами, ваша дитина швидше за все також буде сприймати візити до лікаря як щось нормальне та необхідне.
6. Не обіцяйте винагород
Не варто обіцяти дитині подарунки або солодощі за те, що вона добре поводитиметься у стоматолога. Це може створити хибне уявлення про візит та викликати додатковий стрес. Замість цього, похваліть дитину за сміливість та співпрацю з лікарем.
7. Стежте за гігієною ротової порожнини
Регулярне чищення зубів, використання зубної нитки та обмеження солодкого допоможуть зберегти здоров’я зубів та ясен. Це також зробить візити до стоматолога менш стресовими та болісними.
Пам’ятайте: Регулярні візити до дитячого стоматолога – це запорука здоров’я зубів вашої дитини на довгі роки. Зробіть ці візити приємними та корисними, дотримуючись цих простих правил.
Фото: www.freepik.com