Як відрізнити прорізування зубів від перших симптомів застуди | Smart Mama 2024

Як відрізнити прорізування зубів від перших симптомів застуди

П’ять ознак, що вказують на появу зуба, а не ГРЗ

Деякі діти переживають процес прорізування зубів досить безболісно. Але іноді батьки стикаються з «зубною» температурою, кашлем, нежиттю та іншими симптомами ОРЗ, які насправді є ознаками появи нового зуба. За якими ж відмінностями  можна дізнатися, що відбувається природний процес появи зубів, а не початок інфекційного захворювання?

Припухлі ясна

Це найперша ознака, за якою прорізування зубів відрізняють від симптомів застуди. Іноді ясна не  набрякі і почервонілі, але якщо дитина постійно тримає пальці в роті, починає кусатися і гризти все, що попадається під руку, це привід помацати ясна в пошуках ущільнення майбутнього зуба. Помилитися тут можна тільки в одному випадку: враховуючи, як часто діти хворіють респіраторними захворюваннями, є ймовірність, що грип або ГРВІ співпали з періодом появи зуба. Точніше виявити цю ймовірність допоможуть наступні симптоми.

Розлад травлення

У багатьох дітей у період прорізування зубів можуть бути рідкі випорожнення. Але якщо одночасно у дитини є нудота і блювота, швидше за все це симптоми отруєння або кишкового грипу. Розлад травлення під час прорізування зубів  незначний і спровокований рясним виділенням слини, яка і сприяє посиленій перистальтиці кишечника. Як правило, дитина просто частіше ніж зазвичай ходить в туалет.

Підвищення температури

Температура може піднятися до 38 ° С і тільки іноді – трохи вище, але в більшості випадків вона тримається не довше 3-5 днів. Особливість підвищення «зубної» температури в тому, що вона легко «збивається». Така температура виникає внаслідок запалення слизової ясен, адже за фактом там утворюється ранка. Якщо висока температура тримається довше трьох днів, а ясна сильно набрякли, це також привід звернутися до лікаря – можливо, в ранку потрапила інфекція.

 

 

Нежить

Соплі і прорізування зубів з’являються найчастіше одночасно. Запалення слизової і велика кількість слини не проходить непомітно і для носа. Але під час прорізування зубів виділення з носа не схожі на звичайні «сопливі». Вони прозорі і негусті (по факту це слина). Не варто боятися і відчуття закладенності носа, яке викликане набряком всієї слизової носоглотки. Якщо ж виділення стали жовтими, зеленими, густими і погано висморкуються, значить, почався запальний процес, що вимагає лікування.

Кашель

 Слина, що рясно виділяється, потрапляє не тільки в ніс, а й провокує кашель. Часто батьки бояться цього симптому, вважаючи його ознакою застуди. Адже кашель в цей період вологий, але по факту дитина все також відкашлює звичайну слину. Почервоніння в роті і роздратування, провокує такий кашель, це також нормальні явища прорізування зубів. Але на відміну від простудного, при «зубному» кашлі дитина не докладає зусиль для відкашлювання, це скоріше схоже на кашель в момент, коли вдавився їжею. Однак слід бути особливо уважним до маленьких дітей, оскільки кашель буде посилюватися в положенні лежачи, і потрібно стежити за тим, щоб вчасно підняти і напоїти дитини.

Олена Алексєєва