4 способи запідозрити, що у дитини почався гайморит

4 способи запідозрити, що у дитини почався гайморит

Діти, які часто хворіють на інфекційні захворювання або мають особливості будови ЛОР-органів, частіше ризикують захворіти на гайморит.

Гайморит є частим ускладненням нежитю, недолікованого під час захворювання на ГРВІ або грип, а також деякими іншими інфекційними захворюваннями. У дітей найчастіше виявляють гостру форму цього захворювання. Проте гайморит немає специфічних симптомів, через що його досить складно вчасно виявити.

З цієї причини  гайморит у дітей без лікування швидко перетворюється на хронічну форму і стає постійним ускладненням здоров’я. На що ж потрібно звернути увагу, щоб не пропустити перші ознаки набряку та застою слизу у гайморових пазухах?

Ускладнення після захворювань

У гайморових пазухах починає накопичуватися слиз та розвиватися запалення на тлі інших захворювань. Тому, щоб не пропустити перші ознаки гаймориту, слід звернути увагу на те, як довго у дитини залишається нежить та закладеність носа після перенесених інфекцій. Гайморит рідко виникає після легкого ГРВІ.

Читайте також: ДЕКІЛЬКА ПОРАД, ЩОБ ГРВІ У ДИТИНИ ПРОЙШЛО БЕЗ УСКЛАДНЕНЬ

Однією з причин його прояву є зниження імунітету після тривалого захворювання. Слід показати дитину ЛОРу, якщо в неї тривалий час зберігається закладеність носа після перенесених скарлатини, тонзиліту, кору, грипу. Потрібно звернути увагу, якщо у дитини довго не проходить симптоматика під час лікування алергічного нежитю або запалення аденоїдів. Всі ці захворювання призводять до зниження імунітету та відносять дитину до групи ризику.

Будова носових ходів

Запальні процеси в гайморових пазухах можуть виникати внаслідок певних патологій, які спостерігаються досить часто. До них відносяться особливості будови ЛОР-органів. Наприклад, більшість людей мають викривлення носової перегородки, також можуть спостерігатися такі патології, як звуження носових ходів, поліпи. Одне з поширених дитячих захворювань аденоїдит може призводити до патологічного розростання тканин глоткової мигдалини та порушення носового дихання.

Читайте також: СЕЗОН ГРВІ У РОЗПАЛІ: ЗРОСТАЄ ЗАХВОРЮВАНІСТЬ СЕРЕД УЧНІВ

Не варто забувати і про травми, які іноді призводять до викривлення носової перегородки, зміщення кісток та інших наслідків. Подібні зміни у структурах приносових пазух часто вирішуються лише оперативним шляхом. Інакше дитина постійно перебуватиме в групі ризику через ускладнення, спричинені зміненим станом кісток та тканин в області носоглотки. Це сприяє накопиченню слизу та прискорює розмноження патогенних мікроорганізмів. Якщо у дитини є якісь особливості будови ЛОР-органів, потрібно завжди вчасно доліковувати нежить та звертати увагу на будь-яку нехарактерну закладеність носа.

Трансформація нежитю

Нежить, що виникає внаслідок ГРВІ або грипу, у кожної дитини триває індивідуально. Але здебільшого поліпшення має настати на 7-10 день захворювання. Якщо у дитини триває чи погіршується стан, це привід запідозрити гайморит. Від звичайного простудного нежитю гайморит відрізняється постійною закладеністю носа, утрудненим диханням і болем, що виникає над очницею.

Внаслідок закладеності носа може боліти голова і відчуватися постійна тяжкість. Дитина найчастіше дихає ротом і скаржиться на почуття обкладеності чи розпирання в області носа, чола та щік. Виділення з носа втрачають прозорість і стають гнійними (жовтого чи зеленого кольору).

Симптоми гаймориту у дітей

Набряклість слизової оболонки в гайморових пазухах та розвиток запального процесу може виявити лише ЛОР. Але є ще характерні для гаймориту симптоми, крім закладеності носа, на які слід звернути увагу:

  • голос у дітей стає більш гнусавим;
  • температура тіла може підніматися до 38-39 градусів
  • діти погано сплять, стають примхливими і не переносять фізичну активність;
  • може знизитися нюх чи смакові відчуття;
  • діти скаржаться на сильну втому та головний біль, що посилюється при нахилі або повороті голови;
  • спостерігається припухлість щоки (особливо видно при односторонньому гаймориті) або повіки;
  • через стікання слизу в носоглотку та гортань з’являється кашель.

Навіть якщо у дитини спостерігається лише частина цих симптомів, це вже нагода звернутися до лікаря.

Олена Алексєєва