Стійкість до протимікробних препаратів є серйозною загрозою для здоров’я населення в усьому світі. ВООЗ наголошує, що країнам необхідно контролювати споживання антибіотиків.
Вчені проаналізували 209 опитувань, проведених у період з 2000 по 2018 рік, що охоплюють 284 045 дітей з інфекціями нижніх дихальних шляхів, дослідження представлене у Тhe Lancet.
Масштабний аналіз охопив 101 країну.
Експерти виявили значні відмінності у використанні антибіотиків із найнижчими рівнями в Африці на південь від Сахари, та найвищими у Східній Європі та Центральній Азії.
Вчені також виявили значне збільшення споживання фторхінолонів та цефалоспоринів третього покоління у Північній Африці та на Близькому Сході, а також у Південній Азії.
Тут антибактеріальні препарати стали використовувати більш ніж удвічі частіше.
Читайте ще: МОЖНО ЛИ РЕБЕНКУ С СИМПТОМАМИ ПРОСТУДЫ ГУЛЯТЬ И ОБЩАТЬСЯ С ДРУГИМИ ДЕТЬМИ?
Бактеріальні інфекції – основна причина захворюваності та смертності у всьому світі. Антибіотики виявилися надзвичайно успішними у покращенні стану здоров’я поряд із покращенням харчування, чистої води, санітарії.
Однак позитивний вплив антибіотиків на здоров’я перебуває під загрозою через підвищення рівня стійкості до протимікробних препаратів у всьому світі та відсутність доступу до основних антибіотиків у багатьох країнах з низьким та середнім рівнем доходів.