Декілька порад, аби застуда не зіпсувала подорож | Smart Mama 2024

Декілька порад, аби застуда не зіпсувала подорож

Респіраторні вірусні захворювання очікують нас повсюди. Переконання, що спекотним літом застудитися неможливо, – всього лиш черговий міф.

А зневажливе ставлення до самопочуття, яке погіршилося, стає причиною розвитку ускладнень або важчого перебігу захворювання. Все це супроводжується й емоційним дискомфортом.

Погодьтеся, мало приємного в тому, що всі навколо відпочивають та насолоджуються теплими днями, а ви або ваша дитина хворієте й спостерігаєте за минаючим літом з вікна квартири або готельного номера.

Віруси ГРВІ влітку нікуди не зникають

Як відомо, найбільш уразливими до літніх вірусів залишаються діти. Для їх несформованого імунітету віруси, активність яких зберігається або зростає в теплу пору року, представляють не меншу небезпеку, ніж їх сезонні осінньо-зимові колеги. До них організм дитини сприйнятливий цілий рік, незалежно від пори року.

Другим не менш значущим чинником є віруси, що викликають респіраторні захворювання, які влітку нікуди не зникають. А все тому, що для них тепла пора року мало чим відрізняється від зимового періоду, а висока температура аж ніяк не стає перепоною до поширення і здатності викликати застудні захворювання, як прийнято вважати. Сухе й тепле повітря тільки покращує їх передачу від людини до людини. Тому мамам, які твердо впевнені, що влітку не можна застудитися, а тому трохи розслаблено відносяться до найменших проявів нездужання у дитини, потрібно переглянути свою точку зору.

Читайте також: Чому після тривалого карантину потрібно оздоровити дитину

Вагомою підмогою для вірусів в здатності потрапити і викликати захворювання в сприйнятливому дитячому організмі стають створювані людиною умови для власного комфорту. І як би парадоксально це не звучало, цих сучасних чинників комфорту найбільше на курортах, де масово влітку прагнуть відпочити сім’ї.

А що в результаті? Чергова застуда у дитини та розгубленість батьків, які не розуміють, звідки на цей раз взявся вірус і чому все знову пішло не так.

Ймовірні причини ГРВІ у дитини у відпустці

Сприяючих розвитку застуди у дитини факторів дуже багато. Ми перерахуємо основні, наприклад:

  • тривале перебування в замкнутому просторі з великою кількістю людей – поїздка в поїзді або переліт на літаку – дозволяє безперешкодно обмінюватися вірусами повітряно-крапельним шляхом навіть під час розмови.
  • зміна часових та кліматичних поясів, що викликає стрес, до якого найбільш чутливий знову-таки організм дитини. А стрес провокує зміну нервово-гормональної регуляції імунної системи, викликаючи зниження захисних факторів до збудників захворювань.
  •  протяги і приміщення з кондиціонованим повітрям. Отже, різкий перепад температур з переохолодженням або перегріванням гарантований.

Ось неповний перелік того, що може додатково послабити і так недостатньо міцні захисні сили дитячого організму.

Читайте також: Відпочинок з дитиною: що треба знати про акліматизацію

Тому нерідко на відпочинку батьки замість захоплюючої подорожі в черговий раз отримують захворіле маля. Причому хвороба може розвинутися не тільки відразу після приїзду, а й через декілька днів. Розслабилися і недогледіли – вважає багато хто. І частково виявляються праві, оскільки діти на курорті потребують іноді більшої уваги, ніж зазвичай.

Профілактика застудних захворювань у дитини влітку

Це питання турбує багатьох батьків. І це зрозуміло. Нікому не хочеться, щоб довгоочікуваний літній відпочинок був зіпсований дитячим нездужанням. Хочеться хоча б на якийсь час забути про застуди і всілякі ліки, а не тягнути за собою на відпочинок ще одну валізу з аптечкою «про всяк випадок».

Кілька корисних порад допоможуть знайти вихід із ситуації

Отже, важливо пам’ятати, що літо не виключає ймовірності застудного захворювання, причому як у дорослих, так і дітей.

  • не варто нехтувати появою симптомів погіршення самопочуття – краще відразу з ними розібратися, ніж потім на кілька днів переходити в цілодобовий режим лікування важкого захворювання або його ускладнень.

Для цього, за рекомендацією лікаря, можна дістати з аптечки противірусний препарат з прямою дією на віруси – сироп Флавовір, що містить активну (діючу) речовину – рідкий екстракт протефлазід,   і почати давати його дитині по схемі, яку порадить лікар.

Чи потрібен противірусний препарат під час ГРВІ?

Навіщо дитині потрібен противірусний препарат, невже недостатньо власного імунітету і природних оздоровлюючих чинників?

Як виявляється, для малюка на відпочинку їх недостатньо, а імунітет цього разу може не пройти перевірку на міцність і не змогти приборкати вірус, свідченням чого стане захворювання.

  • Тому не потрібно чекати, коли у нього з’являться симптоми ураження інших органів або вірусна інфекція опуститься нижче в легені та може спровокувати пневмонію – не варто таким чином докорінно псувати собі відпочинок. Тим паче, що попереду ще повернення додому, а це ще раз знаходження в скупченому колективі, під кондиціонером і акліматизація в зворотному напрямку – зі звиканням вже до свого клімату. Краще витримати терміни лікування противірусним препаратом і не припиняти самостійно його прийом, як тільки дитина відчула себе краще.
  • На період хвороби необхідно дотримуватися постільного режиму і знаходитися в номері, а не біля басейну, заспокоюючи себе тим, що дитина не купається. Адже їй щоб одужати потрібні сили і не треба їх витрачати на походи по території. Крім того, хворий малюк є джерелом вірусів для інших і становить небезпеку для нових друзів, з якими він познайомився на відпочинку.

Читайте також: Тепловий і сонячний удар у дитини: перша допомога

Таким чином, якщо застуда застала вашу родину на відпочинку і внесла корективи до нього, не варто впадати у відчай. Цю, безумовно, неприємну подію при правильному підході можна усунути. Важливо не запускати хворобу, а починати її лікування відразу, як тільки з’являться симптоми нездужання. Списування проявів на спеку або акліматизацію, які пройдуть самі без втручання, загрожує отриманням через кілька днів серйозного захворювання. А це нікому не потрібно.

Галина Бут