Роль аргініну та бетаїну в лікуванні вірусних інфекцій

Роль аргініну та бетаїну в лікуванні вірусних інфекцій

Поява нових гострих респіраторних вірусних інфекцій, до яких належить і SARS-CoV-2, призвела до розвитку фармакотерапії. Проте традиційні лікувальні засоби можуть викликати побічні реакції, що тільки послаблюють імунну систему. Це небезпечно для людей із хронічними захворюваннями, дітей і літніх людей. Тому лікарі можуть рекомендувати до лікувальної терапії й біологічно активні добавки, пише med.oboz.ua.

Навесні, коли ризик гострих респіраторних вірусних інфекцій зростає у десятки разів, саме їх комбінація з ліками часто дає змогу подолати інфекцію швидше і з меншими наслідками. У боротьбі з вірусами особливо допомагають засоби на основі аргініну та бетаїну.

У чому полягає ефективність метаболітів?

Антиоксиданти, амінокислоти, ферменти, субстрати енергетичного, ліпідного і білкового обміну – усе це частина метаболічної терапії. Їх часто призначають при комплексному лікуванні різних захворювань – від респіраторних інфекцій до кардіологічних, неврологічних та інших порушень.

Є декілька основних переваг метаболітів:

  • низька ймовірність побічних реакцій і можливість застосування протягом тривалого часу,
  • використання у комбінованій терапії з лікарськими засобами для підвищення їх ефективності,
  • прискорення регенерації тканин і виведення відходів життєдіяльності (детокс),
  • поліпшення обміну речовин, травлення і вплив на вироблення гормонів.

У комплексному лікуванні вірусних інфекцій не останню роль відіграють біологічно-активні добавки. Тут варто звернути увагу на джерела амінокислот аргініну та бетаїну, адже саме вони проявляють кардіопротекторну, антигіпоксичну, нейропротекторну, цитопротекторну, загальнозміцнюючу, гепатопротекторну, протиастенічну та детоксикуючу дію на організм.

 

Наприклад, Вітаргінце комплекс метаболічних речовин, аргініну та бетаїну, що забезпечує детоксикуючу та гепатопротекторну дію, бере участь у синтезі багатьох ферментів, цитокінів та факторів імунного захисту, забезпечуючи противірусний і протибактеріальний захист.

Бетаїн – для підтримки судин

Вірусні інфекції, зокрема і коронавірус SARS-CoV-2, досить легко проникають в організм. Зокрема, коронавірус для проникнення у клітини використовує АСЕ-рецептори, що  гіперактивуються однією амінокислотою – гомоцистеїном. Надлишок гомоцистеїну в організмі надзвичайно шкідливий, оскільки викликає запальні процеси, може стати причиною порушень вагітності, появи синдрому хронічної втоми, інсультів і тромбозів.

 

Саме бетаїн перешкоджає підвищенню рівня гомоцистеїну, а отже, знижує ризик тромбоутворення та імовірність проникнення вірусів у клітину. Ліпотропна речовина допомагає підтримувати розмір і структуру клітин, захищає їх від руйнування і проникнення вірусів. Бетаїн сприяє перетворенню гомоцистеїну в ще одну амінокислоту – метіонін, тим самим підвищуючи міцність судин і впливаючи на зниження артеріального тиску.

Саме кардіологічні проблеми і ризик тромбоутворення є частими наслідками COVID-19. Бетаїн допомагає боротись із ними завдяки своїм властивостям – зменшенню спазму судин і зниженню артеріального тиску.

Аргінін – для поліпшення імунітету 

Аргінін є амінокислотою, що забезпечує утворення оксиду азоту. Ця сполука розширює судини, запобігаючи «забиванню» артерій. У такий спосіб аргінін бере участь у регулюванні кров’яного тиску і покращує дихання хворих людей.

Збільшення оксиду азоту допомагає зменшити запалення, сприяє доставці кисню до тканин і видаленню продуктів обміну.

У період гострих респіраторних вірусних інфекцій вживання добавок із аргініном зміцнює імунну систему таким способом: 

  • сприяє відтворенню Т-лімфоцитів, що беруть участь у розпізнанні та знищенні чужорідних клітин;
  • бере участь у синтезі ферментів, цитокінів і факторів імунного захисту;
  • покращує мікроциркуляцію і детоксикацію печінки;
  • захищає клітини від зневоднення при інтоксикації, викликаній вірусною інфекцією;
  • є попередником інших амінокислот (глутамату, проліну) і креатину, що необхідні для роботи імунної системи.

 

Розчин  Вітаргін  може бути рекомендований дорослим і дітям віком від трьох років як частина комплексної терапії під час вірусних захворювань, зокрема і COVID-19. Це  дасть можливість  організму легше перенести захворювання, подолати інтоксикацію і захистити від токсичного впливу печінку та інші органи, зберегти роботу й живлення на клітинному рівні, а також буде допомагати протиінфекційному захисту.

ВІТАРГІН® розчин для перорального споживання не варто використовувати як заміну повноцінного раціону харчування.

Перед споживанням рекомендована консультація лікаря.