Як захистити шкіру рук від сухості від антисептиків і мила

Як захистити шкіру рук від сухості через часте миття і санітайзер

Часте миття рук є одним з найбільш ефективних способів боротьби з поширенням COVID-19, вважає Всесвітня організація охорони здоров’я. Нинішній коронавірус змінює гігієнічні звички багатьох людей. Уявіть як взагалі лікарям? Адже вони, за спостереженнями, в середньому миють руки 75-100 разів на день.

 

Користь і шкода частого миття рук під час пандемії

ВООЗ рекомендує мити руки з милом протягом не менше 20 секунд. Це ефективно вбиває практично всі відомі збудники захворювань. Дезінфікуючі засоби на основі спирту, що містять його не менше 60%, також можна використовувати для дезінфекції рук від мікробів, хоча вони не так ефективні, як мило і вода.

Але, на думку дерматологів, часте миття рук, хоча і є надійним способом запобігти хворобі, але може привести до проблем із сухою шкірою і посилити вже наявні.

 

Суха шкіра від мила: чому це відбувається?

Мило і вода змиває мікроби і бруд, але також очищає шкіру від природних захисних жирів, в результаті чого вона висихає. Сухість шкіри від антисептика / санітайзера або мила призводить до потріскання захисного шкірного покриву. Тріщини збільшують ризик зараження будь-якими інфекціями, а також можуть призвести до таких станів, як екзема.

Дезінфікуючі засоби на основі спирту, які вбивають віруси і мікроби на шкірі, зазвичай подразнюють руки менше, ніж мило. ВООЗ пропонує використовувати дезінфікуючі засоби для рук, коли це має сенс, наприклад, після дотику до дверної ручки або іншій поверхні, яка може нести загрозу зараження, замість того, щоб постійно мити руки.

Людям, що страждають від сухості шкіри рук або мають шкірні захворювання, такі як екзема і псоріаз, надмірне миття може завдати шкоди. Захворювання посиляться.

Чому шкіра рук суха?

Можливі причини такі:

  • Занадто часте миття.
  • Надмірно гаряча вода.
  • Миючий засіб порушує природний pH шкіри.
  • Сильніше лущення  шкіри, ніж це необхідно.
  • Необхідність більш густого зволожуючого крему.
  • Нанесення крему в невідповідний час.
  • Вживання недостатньої кількості рідини.
  • Прийом певних ліків висушують шкіру. Це можуть бути засоби від прищів, такі як пероксид бензоїлу або ретиноїди. Хіміотерапія також дає такий ефект.
  • Наявність деяких хвороб – екземи, псоріаз, захворювань щитовидної залози, діабету.
  • Генетична схильність. Мутації основних білків шкіри можуть послабити цей природний бар’єр.
  • Перебування на вулиці в холодну погоду без рукавичок.

При яких захворюваннях категорично не можна обробляти руки санітайзерами або часто мити?

Не можна стверджувати, що при підвищеній сухості шкіри руки мити не треба взагалі. Але при наявності таких захворювань, як екзема, псоріаз, хвороби щитовидки, діабет, до вибору крему для рук необхідно ставитися відповідально.

 

Що робити, якщо суха шкіра рук?

Як зберегти руки чистими і зволоженими? Після того як ви вимили руки протягом не менше 20 секунд, рекомендується промокнути їх насухо, а не терти, що може викликати подразнення шкіри. Як тільки руки висохнуть, потрібно одразу скористатися кремом для рук, щоб запечатати вологість шкіри. Крем подіє, як фізичний бар’єр для запобігання втрати вологи.

Ідеальні креми для рук не повинні містити подразників, таких як ретинол (засіб для хімічного лущення) або інші антивікові сироватки, алергени або ароматизатори. Мило для рук також має бути ніжним і без різкого запаху.

Краще використовувати креми для рук, ніж лосьйони, тому що креми більш насичені. А лосьйони, в основному, виготовляються на водній основі. Вони можуть ще більше висушити шкіру, тому що вода з неї випаровується. Креми на масляній основі більш ефективні після миття рук.

 

Читайте також: Сovid-19 у жінок може спричинити порушення менструального циклу

 

При цьому фахівці рекомендують мати власні тюбики із зволожуючим кремом, щоб уникнути поширення інфекції, коли  кремом користується ще хтось. Рукавички також можуть допомогти захистити шкіру рук, наприклад, під час прибирання або великого прання. Люди з чутливою шкірою і хронічними захворюваннями повинні використовувати мийні засоби тільки в рукавичках.

Лікарі рекомендують застосовувати густі креми для рук не тільки після миття рук, а обов’язково і перед сном. У нічний час шкірі надається можливість відпочити. Крем спрацює ще краще, якщо ви надягнете на ніч бавовняні рукавички. Після цього шкіра точно повернеться в нормальний стан.

 

Небезпека фальсифікату: як відрізнити безпечні креми для рук?

В Україні будь-який крем для рук повинен задовольняти вимогам ДСТУ 2472-94. Це стосується всіх видів кремів:

  • зволожуючим;
  • живильним;
  • захисним;
  • сонцезахисним.

При цьому існують захисні креми для рук гідрофільної дії. Вони утворюють плівку, що захищає шкіру від агресивного впливу мийних засобів. А крем на силіконовій основі здатний захистити руки від сильнодіючих речовин – кислот і хлору.

 

Як уникнути небезпеки покупки підробки? Більшість фальсифікованої косметики – та, яку рекламують. Щоб відрізнити справжнє засіб від підробленого, рекомендується:

  • Звертати увагу на  вартість. Ціна якісного крему не може бути дуже низькою.
  • Не вірити гучним заявам про унікальність.
  • Уважно оглянути упаковку. Її якість і відсутність дефектів можуть хоч щось гарантувати.
  • Знайти на упаковці термін придатності і номер серії.
  • Перевірити наявність етикетки або інструкції українською мовою.
  • Попросити продавця показати сертифікат якості продукту.

Навіть при частому митті рук під час пандемії COVID-19 всі можливості для підтримки здоров’я шкіри зберігаються!

Читайте також: Стежити за здоров’ям стало простіше: як отримати власний онлайн-графік щорічного моніторингу