7 порад для зимових подорожей з дітьми | Smart Mama 2024

7 порад для зимових подорожей з дітьми: відпочиваємо легко і безпечно

Зимові подорожі та відпустки у горах дарують не менше позитивних емоцій, ніж літні. Діти обожнюють сніг і розваги з ним. На жаль, протягом останнього десятиліття сніжні зими стають рідкістю, тож за зимовою казкою доводиться їхати у рідні Карпати або за кордон. І тоді подорож у холодну пору року стає справжньою пригодою для батьків. Адже потрібно багато чого спланувати та врахувати, щоб зимовий відпочинок минув безпечно і комфортно.

Невеликий чекліст допоможе батькам не загубити важливі дрібниці, які стануть в нагоді, коли попереду дорога та зимовий відпочинок з дітьми.

Пакуємо валізу

Тут варто дослухатися до порад досвідчених тревел-блогерів. Аби не тягти за собою зайві кілограми об’ємних зимових речей, вони радять тип і кількість одягу розраховувати на кількість днів. Скласти комплекти окремо для вулиці, для перебування в номері, для дороги тощо.

Брати речі, які носяться один під одним і комбінуються між собою – так можна не залежати від перепадів температури: термобілизна, другий шар з кофти та штанів і верхній одяг. Для дитини можна брати більше аксесуарів: шапки, рукавички, шарфи, шкарпетки мають здатність губитися або довго висихати.

Скласти список важливих речей в дорогу

Під час зборів губляться дуже потрібні речі. Здається, як можна залишити вдома гаманець, квитки або документи? Легко. Щоб такого не траплялося, варто записати перелік всього необхідного, навіть якщо це очевидні телефон, підзарядки, ключі, повербанк, улюблена іграшка малюка тощо.

Аптечка в дорогу

Подорожуючи з дитиною, індивідуальна аптечка має бути під рукою. Її склад елементарний:

  • жарознижувальний засіб,
  • знеболювальний,
  • проти закрепу, проносу,
  • крапельки вушні та для носа,
  • антигістамінний препарат,
  • термометр,
  • вата, пластир,
  • антисептик, засіб для обробки ран.

Враховуючи, що під час подорожі та відпочинку дитина контактує з великою кількістю людей, ризик підхопити застуду або ГРВІ значно зростає. Тому в дорожню аптечку варто додати противірусний препарат, який може порекомендувати лікар за перших симптомів хвороби.

У випадку респіраторних захворювань, грипу, COVID-19 чи ГРВІ це може бути сироп Флавовір. Він містить флавоноїди, які мають виражену противірусну активність, допомагають організму боротися з вірусом і зменшують ризик ускладнень. Флавовір дозволений дітям з народження, має зручне дозування та натуральний склад.

Уникати зневоднення

Тримати водний баланс важливо не лише у спеку. У холодну пору зневоднення також може застати зненацька: сухе зимове повітря, мороз у поєднанні з активностями (катання на лижах, санчатах або ковзанах), може призвести до збільшення втрати рідини. Також важливо давати пити дитині протягом подорожі. Невеличка пляшка води або термос мають бути завжди з дитиною – це допоможе уникнути зневоднення.

Захист шкіри

Зимовий пронизливий вітер і низька вологість особливо шкодять ніжній дитячій шкірі. Тому відпочиваючи на морозі потрібно використовувати додатковий захист. Якісний зволожувальний крем для шкіри та бальзам для губ є важливими для дитини. А якщо відпочинок буде високо в горах – знадобиться сонцезахисний крем. Сонячні промені так само активні взимку і можуть призвести до опіків шкіри обличчя.

Спланувати розваги

Якщо заздалегідь ознайомитися, які розваги будуть доступні для дитини на місці відпочинку, це дозволить створити план дій і зробити подорож унікальною. Чим різноманітнішими будуть розваги – тим більше вражень та задоволення отримає дитина. Не кажучи вже про користь від проведення часу на свіжому повітрі. Також варто продумати, чим розважатиметься дитина ввечері або зранку. Відповідно до віку варто прихопити розмальовки, книги, настільні ігри, улюблені іграшки, гаджети тощо.

Непередбачуваність дороги

Зимова погода може внести свої корективи у подорож. Зважаючи на те, яким видом транспорту планується поїздка, слід підготуватися і перевірити прогноз погоди. Наприклад:

  • зберегти офлайн карту на випадок, якщо GPS зникне;
  • мати із собою продукти на перекус, воду, ковдру, ліхтарик і батарейки;
  • тримати бензобак заповненим не менше ніж наполовину.

Потяги та літаки теж затримуються взимку, а черги на кордоні можуть бути довгими. Тож на такі випадки варто передбачити запас їжі, води, можливість розважити дитину зарядженим гаджетом в період очікування, а також ночівлю поруч у готелі. Крім того, завжди мати запасний план на випадок раптових змін.

Дотримуючись цих порад, зимові подорожі минуть безпечно та залишать лише приємні враження і спогади.

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Тетяна
Тетяна
14 днів тому назад

Теж любимо гуляти взимку

1
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x