Як зробити онлайн навчання корисним для здоров’я школярів | Smart Mama 2024

Як зробити онлайн навчання корисним для здоров’я школярів

Школярі в черговий раз опинилися на довгих осінніх канікулах, а значить настала пора  батькам зайнятися здоров’ям  дітей. Тим більше, що цього року осінні канікули плавно перейшли в карантин, під час якого школярі  навчаються дистанційно, отже, знову весь свій час – і навчальний, і вільний, дитина буде проводити за гаджетами в закритому приміщенні.

З усім цим батьки вже добре знайомі та проходили  під час “зимового карантину”. Тому  варто  ще раз згадати попередній досвід (якщо він пішов на користь), врахувати всі недоліки і зробити так, щоб вийшовши на очне шкільне навчання, дитина була сповнена не тільки знаннями, а й зберегла своє здоров’я. І батькам доведеться приділити цьому питанню увагу, щоб правильно організувати час свого школяра і разом з ним обговорити, як він буде дистанційно навчатися, спілкуватися з однолітками і проводити вільний час. І бажано, щоб це все не відбувалося в одному місці – сидячи вдома за комп’ютером.

 Як організувати дитяче дозвілля, щоб школяр весь день не просиджував за екраном моніторів і не псував здоров’я

Перш за все почніть з організації шкільного навчання, яке часто не вимагає таких витрат часу, як в школі. Багато предметів повторюються по кілька разів на тиждень, отже, при правильному розподілі навчального навантаження на дитину і засвоєння нею матеріалу можна скоротити кількість годин, приділених навчанню.

Спілкування зі шкільними друзями, однолітками в умовах соціального відокремлення також перейшло в інтернет, а значить, дитина той час, який вона витрачає на комунікацію в школі, також переводить в соціальні мережі. Знову таки, час, виділений на спілкування, також можна регулювати.

Читайте також: ДИТЯЧИЙ ІМУНІТЕТ І НОВІ ШТАМИ КОРОНАВІРУСУ: ВАРТО ЗНАТИ

Якщо все правильно розпланувати, у дитини вивільниться багато часу, яке на карантині чимось потрібно займати. Як правило, воно витрачатися дитиною на всілякі іграшки на тому ж комп’ютері. Виходить досить песимістична картина, коли залишений вдома без нагляду працюючих батьків школяр, весь час проводить за комп’ютером, а батьки думають, що він робить уроки та вчить іноземні мови.

Як краще організувати карантинні будні школяра?

Якщо дитина перебуває вдома під наглядом дорослих, то цілком реально допомогти їй поєднати навчання, спілкування та дозвілля зі збереженням нормальної рухової активності і перебуванням на свіжому повітрі. Для цього потрібно разом зі школярем обговорити його навчальний режим і створити письмовий графік діяльності на весь день який потрібно повісити перед  дитиною, а другий примірник взяти батькам на роботу або якщо батьки вдома – повісити на кухні. При цьому зміна діяльності не повинна полягати в перемиканні сайтів, а саме у зміні рухової активності.

Читайте також: ЧИ МОЖНА МАЛЮКУ З СИМПТОМАМИ ЗАСТУДИ ГУЛЯТИ І СПІЛКУВАТИСЯ ІЗ ІНШИМИ ДІТЬМИ?

Потрібно, щоб дитина походила по кімнаті, можна зробити велику перерву і вийти погуляти на свіже повітря на 1 – 2 години. Тому варто по хвилинах розписати завдання для дитини коли перерви і чим на них зайнятися. Наприклад, можна присідати 20 разів або віджиматися, пострибати 20-30 разів, покачати прес, але обов’язково прописати кількість, на наступній перерві зробити зорову гімнастику переводячи 15 раз погляд від далекого предмета на ближній, інтенсивно моргнути і зажмурити очі, поводити вправо вліво 15 разів. На наступній перерві можна перекусити заздалегідь підготовлені перекуси:  яблуко, почищений мандарин, апельсин, але не булочки. В умовах вимушеного сидячого способу життя важливо стежити за поставою школяра, щоб не додати йому проблеми з поставою.

Сидячий спосіб життя школяра вимагає від батьків перегляду раціону харчування. Оскільки на дистанційному навчанні дитина витрачає менше енергії, всі висококалорійні продукти, які так люблять сучасні діти, потрібно по можливості обмежити, щоб не «насидіти» метаболічні розлади і надмірну вагу.

Чи потрібні  противірусні препарати школяреві на карантині?

Не менш важливе питання, про яке потрібно думати вже зараз. А саме: як зробити так, щоб дитина, вийшовши на навчання, не захворіла на ГРВІ? Адже зменшене в домашніх умовах інфекційне навантаження на дитячий імунітет може дати зворотний ефект, коли після повернення в наповнене вірусами шкільне оточення захисні сили дитячого організму можуть не впоратися з раптово виниклої вірусною атакою, що проявиться черговою респіраторною вірусною інфекцію, а карантин перейде в продовження перебування вдома тепер через хворобу.

Читайте також: ЧОМУ У МАЛЮКІВ ВИНИКАЄ ОБСТРУКТИВНИЙ СИНДРОМ?

Щоб уникнути такого розвитку подій, потрібно підтримувати імунітет дитини під час карантину. Варто обговорити це питання з вашим лікарем, який дасть індивідуальні рекомендації та роз’яснення щодо збереження здоров’я дитини. Це може стосуватися і рекомендацій щодо застосування препаратів, які будуть захищати організм школяра від вірусного вторгнення при контакті з людиною, що захворіла. Одним з таких засобів, що мають пряму противірусну дію, який може призначити лікар, є сироп Флавовір(містить активну (діючу) речовину – рідкий екстракт протефлазід). Його дія спрямована на пригнічення вірусного розповсюдження  та розмноження в дихальних шляхах, що не дозволить хвороботворній вірусній активності проявити себе, а школяра може вберегти від захворювання при поверненні до школи.

Таким чином, карантин – це той час, коли батьки можуть приділити більше уваги способу життя їхньої дитини і внести, при активній участі самого школяра, в нього корективи. Важливо пам’ятати, що дитина повинна бути активним учасником всього, що пов’язано з її життям і розуміти, навіщо це потрібно. Так вона вчитися нести відповідальність за себе і навіть у відсутності нагляду з боку дорослих буде дотримуватися цих правил, усвідомлюючи їх важливість. А освоєні під час карантину навички противірусного захисту стануть гарною підмогою в майбутньому, в якому ще не раз доведеться зіткнутися з надзвичайними сплесками вірусної активності або знайомитися з новими вірусами.

Ольга Задорожна