П'ять способів виспатися для батьків немовляти | Smart Mama 2024

П’ять способів виспатися для батьків немовляти

Батьків новонароджених малюків лікарі заздалегідь готують до місяців недосипання. У перший рік життя дитини чіткий графік сну і годування налагодити практично неможливо. Крім того, кожна дитина може спати по-своєму, абсолютно індивідуальному режиму. Сон батьків при цьому відходить на другий план, а це одна з найбільших проблем новоспечених батьків.

Наприклад, мати з післяпологовою депресією спить в середньому на півтори години менше від тих матусь, яким вдалося уникнути цього стану. Хронічне недосипання підсилює ознаки депресії у мами, а у дитини починається невроз і проблеми зі сном. Так що батьківський і дитячий сон – це ланки однієї системи. Якщо мама і тато будуть знаходитися в хронічному «недосипі», це обов’язково позначиться на стані малюка і в результаті недосипати будуть всі члени сім’ї. На щастя, способи налагодити здоровий сон батьків все ж існують.

 

  1. Спати завжди! Спати всюди!

Новонароджені діти можуть спати до 16-17 годин на добу. Здавалося б, що може перешкодити батькам висипатися? В першу чергу, нерівномірність графіку, «складеного» їх немовлям. Діти можуть спати проміжками від п’яти хвилин до п’яти годин. І батьки, які звикли спілкуватися з Морфеєм з 23.00 до 7.00, будуть довго пристосовуватися до нового розпорядку. Але перші 6-12 місяців життя важливо слідувати саме за дитиною. Навіть якщо дуже хочеться помити підлогу або приготувати вечерю, краще заснути одночасно з малюком, оскільки невідомо, коли наступного разу буде така можливість. Вважайте, що ви потрапили на строкову «декретну» службу, де спати треба, коли є наказ зверху (від вашого маленького начальства). Точно так само не треба заважати спати дитині. Вам хочеться, щоб він заснув в своєму ліжечку, а він задрімав в колясці або поруч з вами на ліжку? Не преривайте його сон і зможете відпочити самі.

 

Читайте також: Грип – сімейна хвороба: методи профілактики для батьків аби не заразити дитину

 

  1. Партнерський сон

Дитина не може визначитися, коли краще спати – вдень або вночі. Мама годує малюка в перші місяці кожні 3-4 години. У дитини вже кілька місяців коліки і вона погано засинає. У  цих випадках мамі потрібно розділити неспання з татом або іншими членами сім’ї. Годувати дитину грудьми можна, навіть не встаючи з ліжка, але використовуючи помічника. І в решті випадків краще встановити черговість. Наприклад, одну ніч «чергує» мама, іншу – тато. 

 

  1. В одному ліжку

Якщо європейські педіатри можуть рекомендувати мамі укладати дитину тільки в його ліжечко, то є багато країн, де така практика не прийнята. Наприклад, в Індії дитина може спати в ліжечку з батьками до шкільного віку. Сьогодні все більше прихильників такого способу сну, адже малюки погано сплять, якщо не відчувають запах і тепло рідного тіла. Щоб не ризикувати безпекою дитини (її може накрити великою ковдрою або подушкою), краще вибрати ліжечко зі знімним бортом, яка стає впритул до ліжка дорослих. Такий простий варіант буде найкращим, ніж сучасні люльки з ефектом заколисування, яке може ніяк не впливати на сон дитини.

 

  1. Щотижня «доспати»

Дефіцит сну порушує утворення в організмі серотоніну – біологічно активної речовини, яке ще називають гормоном щастя, спокою і гарного настрою. В результаті людина, позбавлена ??нормального відпочинку, постійно відчуває дратівливість і пригніченість. Перебуваючи в такому стані, набагато важче приділяти дитині потрібне увагу. Навіть якщо у батьків немовляти дуже складні відносини зі сном, лікарі-сомнологи (лікують розлади сну) рекомендують хоч раз в тиждень відсипатися повноцінно по 8-9 годин). Іноді для цього доведеться спати в окремій від дитини кімнаті. Інакше можна заробити хронічне безсоння, яку доведеться лікувати препаратами. Так що недосип можна компенсувати періодичним (не рідше щотижневого) висипанням.

 

Читайте також: Початок навчального року – старт сезону застуд: як захистити школяра від ГРВІ

 

  1. Засипати одночасно

Перші години нічного сну у дитини – найміцніші. Багато батьків роблять помилку, уклавши дитину ввечері, але не засинають одночасно з нею. Саме цей час гарантує вам 3-4 години спокійного сну. Якщо ж у дитини проблеми зі сном, тим більше є привід укласти її спати раніше. Дитина може спати нерівномірно і довше, ніж дорослі, тому немовлята не прокинутися набагато раніше вранці, як це роблять дорослі, що заснули раніше звичного часу. Якщо батьки зможуть «пережити» перший рік життя дитини без серйозного недосипання, значить надалі вдасться налагодити режим, зручний для всієї родини.

Олена Алексєєва