Чекліст для батьків, якщо дитина захворіла ГРВІ

Чекліст для батьків, якщо дитина захворіла ГРВІ

Здебільшого діти часто заражаються ГРВІ. Є чимало спільних симптомів, які (залежно від захворювання) різняться за кількістю та важкістю. Нежить, кашель, підвищена температура, відсутність апетиту, ускладнене дихання, біль у горлі, тілі або у м’язах, слабкість – за допомогою цих супутників батьки можуть запідозрити, а лікар легко визначити тип захворювання.

Чекліст для батьків, якщо дитина захворіла

  1. Показати дитину лікарю. Це обов’язково, якщо  йдеться про немовля або стан  здоров’я погіршується протягом декількох днів.
  2. Самостійно не призначаємо ніяких аналізів, не даємо «про всяк випадок» антибіотиків, ліків проти кашлю та не слухаємо інших сумнівних порад блогерів.
  3. Якщо напередодні дитина була в колективі або контактувала з кимось – попередьте про недугу. Це убезпечить інших дітей і може запобігти розповсюдженню вірусу.

Як доглядати за дитиною, яка заразилася вірусом

Маленький хворий потребує комфортних умов. Це означає, що повітря у кімнаті, де перебуває дитина, має бути:

  •  свіжим (досягається регулярним провітрюванням).
  •  прохолодим (прикручуються батареї). Максимальна температура в кімнаті +19-20 0С.
  •  вологим (знадобиться часте вологе прибирання або встановлення зволожувача повітря).

Завдяки правильному мікроклімату буде легше справлятися з такими симптомами, як температура, нежить та кашель. Адже сухе тепле повітря пересушує слизові, в результаті отримуємо забитий ніс і сухе горло, яке роздирає кашель.

  • Не одягаємо дитину тепло. По-перше, щоб не порушувати терморегуляцію організму, а по-друге, щоб сприяти швидкій нормалізації температури тіла.
  • Не примушуємо дитину їсти, якщо немає апетиту. Вередує і не хоче звичні страви? Відкладіть усі ті супчики з кашками і запропонуйте щось смачненьке та улюблене. Головне, що користі від калорій та гарного настрою буде значно більше, аніж від терору «За маму!» і «За тата!».
  • Регулярне пиття. Це сприятиме полегшенню багатьох симптомів (нежить, кашель і підвищена температура) і полегшить боротьбу організму з токсинами.. Важливо, щоб дитина багато пила. На практиці підійде вода, чай, узвар, какао, молоко, компот, морс, сік тощо. Систематичність визначаємо по дитині: комусь легше випити склянку за раз, а комусь ліпше давати по декілька ковтків кожні 10 хвилин.

Як допомогти дитині під час хвороби?

Створити для дитини потрібні умови – це майже половина успіху. Далі все залежить від важкості перебігу хвороби і самопочуття дитини. Батьки мають допомогти не лише з полегшенням симптомів.

Для швидкого одужання малюка потрібно приділити йому час та увагу. На відміну від дорослих, хворі діти не завжди здатні довго лежати у ліжку. І якщо вони сумують, то не від хвороби, а від нудьги. Тож найкраще, що можуть зробити люблячі рідні – розважити. Зважаючи на вподобання та вік дитини, можна разом дивитися мультики, читати, грати в настільні ігри, майструвати, ліпити тощо. Так швидше пролетить час і настане одужання.

Запобігаємо поширенню вірусу

Якщо в домі з’являється хвора на ГРВІ дитина, іншим членам родини не варто на 100% покладатися на свій «дорослий» імунітет. Адже відомо, що віруси дуже підступні. Тому слід обов’язково дотримуватися правил гігієни:

  • за можливості уникати близького контакту;
  • частіше мити руки, навіть якщо не виходили з дому;
  • не торкатися обличчя і слизових;
  • якщо в родині є ще діти, рекомендується з метою профілактики давати їм Флавовір (профілактична доза зазначена в інструкції);
  • на цей період виділити хворій дитині особистий посуд, рушники, іграшки, гаджети;
  • якомога частіше провітрювати всі приміщення та робити вологе прибирання, щоб «не затримувати» віруси вдома.

Про що слід пам’ятати

Важливий нюанс – не так страшні ГРВІ, як наслідки або ускладнення (пневмонія, гайморит, негативний вплив на шлунково-кишковий тракт тощо). Цього можна уникнути, якщо контролювати перебіг будь-якого вірусного захворювання: чи то нежить, чи то грип. Але краще запобігати хворобам. Це важливо пояснити дитині.

У нагоді стануть відповідні дитячі книжки або мультики – розраховані на різний вік, вони доступно і цікаво розкажуть про вірус та навчать дотримуватися базових правил:

  • не торкатися обличчя;
  • мити руки до прийому їжі, та після відвідування туалету, повернення додому, відвідування громадських місць, контакту з тваринами тощо;
  • пчихати і кашляти у згін ліктя або у паперову хустинку.

Звісно батькам варто самим виконувати ці правила – це буде найкращий і дієвий приклад. Ще їм слід пам’ятати про два допоміжні основні засоби: вакцинацію і прийом противірусних препаратів, які ефективні проти різних груп збудників ГРВІ.

Джерело