Дитина в автомобілі: обираємо автокрісло | Smart Mama 2024

Дитина в автомобілі: обираємо автокрісло

Замислюватись про безпеку дитини в автівці потрібно ще до її народження. Адже навіть забирати з пологового будинку немовля потрібно правильно: в спеціальній автолюльці.

Поширена практика перевозити дітей, утримуючи їх на руках, за статистикою, виявилася найбільш небезпечною для дитини. Тож, якщо маєте машину і бажаєте возити в ній дитину – готуйте гаманець для витрат на засоби безпеки.

Хочете возити дитину на загальних умовах – чекайте 12 років

Згідно з ПДД, якщо зріст дитини менше ніж 145 см і вона молодша за 12 років, без автокрісла перевозити її не можна. Спереду можна саджати дитину, яка вже «виросла» з автокрісла. Центральне заднє сидіння вважається найбезпечнішим для малих пасажирів.

Читайте також: Вакцинація дітей проти COVID-19: рекомендації МОЗ

Пристебнути ременями безпеки малечу потрібно правильно, а якщо дитина ще мала, без автокрісла це зробити неможливо. Без нього ремінь безпеки, який розрахований на дорослого, потрапляє не на підреберну частину, а на живіт дитини, і під час аварії може травмувати внутрішні органи. Верхня ж частина ременя проходить не в ділянці ключиці, як це необхідно, а в зоні шиї, що також зрозуміло чим може обернутися.

Для перевезення маленьких пасажирів до 4 років існує надійна система кріплення автокрісла в машині  — ISOFIX, яка прилаштовується безпосередньо до кузова автомобіля. Мінімум до року дитину необхідно возити в автокріслі спиною до ходу руху.

 Групи автокрісел:

  • Група 0

Для дітей до року і вагою до 10 кг. Це спеціальна люлька, яка розміщується проти руху автомобіля і кріпиться ременями безпеки;

  • Група 0 +

Для дітей до 1,5 років і вагою до 13 кг. Це переносні крісла;

  • Група 2 для дітей 3-7 років і вагою 15-25 кг.

Автокрісло з утримуючими ременями;

  • Група 3 для дітей 6-12 років і вагою 22-36 кг.

Як правило, в такій моделі спинка може зніматися, залишаючи лише автокрісло бустер – нижнє сидіння;

  • Крісла-трансформери 

Універсальні для різних вікових та вагових груп. Параметри крісла можна змінювати відповідно зростанню дитини.

Обираючи автокрісло, зверніть увагу на те, аби воно було міцним, його тканина має пропускати вологу. Краще, щоб крісло було зроблене з первинної пластмаси, вона в разі удару гнеться, але не ламається.

Будьте обережні зі вторинним ринком, адже вам можуть продати пошкоджене, а отже, небезпечне крісло. Проаналізуйте, чи потрібне вам крісло з регульованим режимом сну (будете їздити на довгі, чи короткі відстані).

Перевірте, щоб ремені не натирали дитині шкіру. Відмовтеся від придбання утримуючих пристроїв, в яких використовуються застібки “липучки”

Які аксесуари знадобляться у салоні авто?

Зараз на ринку представлено безліч корисних аксесуарів, які знадобляться кожній автомамі. Спеціалісти додатково рекомендують розміщати на автомобіль спеціальні позначки, які інформуватимуть інших водіїв, про дитину в авто. Щоб водій зайвий раз не обертався на малюка, можна встановити додаткове дзеркало заднього виду.

Багато хто чіпляє спеціальні шторки, які захищають від потрапляння сонячних променів. Їх розміщують на бічні стекла, часто – з малюнками, героями з мультиків. Знадобляться у автівці з дитиною і підголівники – вони потрібні для немовлят, які ще не тримають голову.

Читайте також: ПРОТИВІРУСНІ ПРЕПАРАТИ В ЛІКУВАННІ ГРВІ У ДІТЕЙ

Також, є підголівник на шию для доросліших діток, які люблять поспати в дорозі. Варто завести в машині органайзер для іграшок, відвести місце для сухих і вологих серветок, якщо дитина захитується, запасіться спеціальними торбинками та вдягніть сидіння у захисні покриття.

Ніколи не лишайте дітей у автівці самих, особливо у спекотну погоду та якщо вони сплять. Під час руху, блокуйте двері машини, аби дитина не могла самотужки їх відчинити.

Олена Алексєєва