В Україні нарахували 29 різновидів «Омікрону» | Смартмама

В Україні нарахували 29 різновидів «Омікрону»

З початку 2022 року «Омікрон» практично витіснив інші штами коронавірусу, включаючи «Дельту» та «Альфу», які виявилися такими смертоносними на початку пандемії.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ України.

За даними міністерства, цього епідсезону на території нашої країни циркулює 29 субваріантів «Омікрону» – у тому числі підтипи «Еріс», «Пірола» та «Дженні» (JN1). Виявити ці субваріанти вдалося завдяки секвенуванню у Національній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ України.

«Світова тенденція щодо COVID-19 полягає у тому, що вірус остаточно переходить до категорії сезонних захворювань, як грип. Щороку люди будуть стикатися з коронавірусом, який продовжить мутувати. Наразі відомий і досліджений характер мутацій COVID-19 не вказує на те, що вірус став агресивнішим для організму. Все частіше COVID-19 має перебіг як гостра респіраторно-вірусна інфекція та ухиляється від імунної відповіді — тобто швидше вражає ослаблений імунітет, тому захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби. Тому людям, які не завершили курс вакцинації проти COVID-19, та особам з групи ризику важкого перебігу захворювання, особливо старшим за 60 років та з хронічними захворюваннями, необхідно проконсультуватися з сімейним лікарем і зробити щеплення», – сказав заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

На відміну від перших штамів COVID-19, які часто призводили до пневмонії з можливим смертельним результатом, усі різновиди «Омікрону» перебігають зазвичай як звичайна респіраторна інфекція. Однак ризик розвитку ускладнень все одно є, тому вкрай важливо звертатися до лікаря відразу за появи перших симптомів:

  • нежиті,
  • підвищення температури,
  • болю у горлі,
  • кашлю,
  • головного болю,
  • ломоти у тілі.

Згідно з Протоколом лікування COVID-19, при легкому та середньому перебігу захворювання рекомендовано застосовувати препарати прямої противірусної дії. Такі препарати блокують розмноження вірусу в організмі, тим самим прискорюючи одужання та запобігаючи розвитку ускладнень.

Однак при виборі противірусного засобу потрібно звернути увагу на його безпечність, особливо якщо хворіє дитина. Не всі препарати для дорослих підходять для дитячого організму, тому краще використовувати противірусні засоби, створені спеціально для дітей.

Одним з таких препаратів, який може призначити лікар, є противірусний сироп на основі флавоноїдів Флавовір. Він містить діючу речовину протефлазід, яка продемонструвала хороші результати при лікуванні та профілактиці COVID-19 під час пандемії.  Флавоноїди – біологічно активні речовини:

  • ефективно пригнічують реплікацію вірусів шляхом впливу на декілька «мішеней» – вірусоспецифічних ферментів ДНК- і РНК-полімераз, нейрамінідази вірусу грипу та 3 CL-протеази вірусу SARS-COV-2;
  • перешкоджають проникненню вірусу до клітин епітелію;
  • блокують розмноження вірусу всередині клітини.

Чим менше вірусів, тим швидше дитяча імунна система знешкодить їх, а, отже, і можливо пришвидшити одужання та не допустити тяжких наслідків для організму дитини.

Це дуже важливо, бо вірусів, що викликають симптоми ГРВІ багато, і важко одразу визначити, чи захворіла дитина на COVID-19 або інший респіраторний вірус, потрібен препарат, який від перших симптомів буде боротися з вірусами, для полегшення стану дитини.