Попередження для туристів: зновусмертельно небезпечний вірус

Попередження для туристів: в Італії та Іспанії виявлено смертельно небезпечний вірус

Туристи, які прямують до Південної Європи, отримали попередження про наявність випадків потенційно смертельного інфекційного захворювання.

Про це повідомляє британське видання Manchester Evening News.

Один з випадків захворювань на гарячку Західного Ніла був зафіксований у Севільї (Іспанія), другий – на півночі Італії, у Модені.

У кожної п’ятої людини, яка заразилася вірусом гарячки Західного Ніла, підвищується температура, виникають біль у м’язах, висип і блювоту. Серйозні випадки включають такі симптоми, як судоми, м’язова слабкість і параліч. Особливо небезпечним вірус є для людей старше 50 років та тих, хто страждає на діабет, високий кров’яний тиск та онкологічні захворювання.

Як попередили у Європейському центрі профілактики та контролю захворювань (ECDC), випадки, виявлені у Севільї та Модені, мають місцеве походження, а не були спричинені поїздками хворих у тропіки. Переносником гарячки Західного Нілу є комарі та деякі види кліщів. Зокрема, вірус було виявлено у комарів іншого італійського регіону – провінції К’єті, розташованої у Центральній Італії на Адріатичному узбережжі.

Це не єдиний випадок, коли європейські комахи стають носіями інфекцій, що раніше були притаманні лише тропічним зонам. Зокрема, вірус Зіка, який також викликає гостре інфекційне захворювання, було знайдено у комарів у 26 європейських країнах, у тому числі на островах Майорка та Менорка, популярних серед туристів.

Минулого року ECDC повідомив про 713 локальних випадків вірусу Західного Нілу в Європі, які спричинили 67 смертей. Вірус поширився на 22 нові регіони, де його раніше не було. Основними осередками минулорічного поширення вірусу в Європі були Італія, Греція, Румунія, Угорщина та Іспанія.

Фахівці попереджають, що кількість спалахів захворювань, що передаються комарами (до яких також входять лихоманки денге та чікунгунья), постійно зростає.

«Європа вже спостерігає, як зміна клімату створює більш сприятливі умови для поширення інвазивних комарів у раніше неуражених районах та зараження більшої кількості людей такими хворобами, як лихоманка денге», – зазначає директорка ECDC Андреа Аммон.