Діти підуть до школи і грип актівізується – експерти | Smart Mama 2024

Діти підуть до школи і грип актівізується – експерти

Фактично, їх відродження вже почалося, пише grippua з посиланням на  Stat News.

Віруси застуди та грипу можуть повернутися з подвоєною силою

Кількість випадків респіраторно-синцитіального вірусу (RSV), який викликає застуду і може представляти серйозну загрозу для маленьких дітей і літніх людей, в останні тижні збільшилася в США.

У штаті Юта лікарі мережі Intermountain Healthcare зазвичай приймають близько 300 або більше дітей, інфікованих RSV, в пік сезону захворюваності; але цієї зими було зареєстровано всього кілька випадків. А ось зі середини травня їхня кількість зросла в 10 разів.

Читайте ще: Діти і штам Дельта: ризики захворіти на COVID-19

Деякі експерти вважають, що сезон захворюваності міг зміститися.

Зазвичай люди часто контактують з респіраторними вірусними патогенами. Іноді це викликає захворювання, але буває, що такий вплив просто підсилює імунний захист від цієї конкретної загрози.

«Навіть якщо ви просто піддаєтеся впливу, а реплікації мало, і ви не захворієте, відбувається рестимуляція Т-клітин», – сказав Флоріан Краммер, вакцинолог із Медичної школи Mount Sinai на Манхеттені.

За словами Краммер, півтора року без цих підвищень адаптивного імунітету – тієї частини імунної системи, яка покладається на пам’ять про попередні впливи для активації захисту – можуть означати, що багато людей стануть більш сприйнятливими до вірусів.

Цей період вірусної неактивності в більшій мірі вплине на дітей, вважають експерти.

Читайте також: Антибіотики при застуді: чи ефективні вони

Зазвичай, протягом декількох тижнів після початку навчального року вони починають хворіти – заражаючи один одного і дорослих. Цього не відбувалося, коли діти вчилися онлайн.

Досвід гонконгських шкіл

В кінці минулого року досвід гонконгських шкіл демонструє, як повернення до стандартного навчання може вплинути на поширення застуди. Там в лютому повідомили про спалах риновірусу в школах, коли вони були знову відкриті в жовтні після кількох місяців навчання вдома. Багатьох дітей госпіталізували.

Еллен Фоксман, імунолог, що вивчає риновіруси в рамках свого дослідження вродженої імунної системи в Єльському університеті, сказала, що очікує аналогічної активності.

Читайте також: ГРИП ТА ГРВІ У ДИТИНИ. СИМПТОМИ ТА ЛІКУВАННЯ

«Я можу уявити, що, коли всі діти повернуться в коледж, а інші діти – в початкову школу, дошкільні установи та дитячі садки, буде багато випадків передачі респіраторного вірусу», – сказала Фоксман.

Ендрю Павія, керівник відділення дитячих інфекційних захворювань Університету штату Юта, стурбований RSV. «У США будуть діти, які пропустили два роки вірусів. Це може стати благодатним грунтом для RSV», – попередив він навесні цього року в Twitter.

Серед вірусів стало набагато менше генетичного різноманіття

Під час пандемії по відношенню до вірусів грипу спостерігалося незвичайне явище, яке для одних є джерелом надії і занепокоєння для інших. Серед вірусів стало набагато менше генетичного різноманіття. Скотт Хенслі, експерт з грипу з Інституту імунології Пенсільванського університету, бачить в цьому ризик. Адже, можливо, види, що лишились, стануть сильнішими.

Читайте також: ЯК ПІДГОТУВАТИ ДИТИНУ ДО ДИТСАДКА. СПИСОК ПОРАД

Також відомо, що поширення грипу в значній мірі залежить від міжнародних поїздок, показники яких на даний момент є значно нижче допандемічних рівнів. Нову хвилю захворюваності можна очікувати, коли вони відновляться з новою силою.