Зимові морози та прогулянки: як захистити дитину від вірусів |

Зимові морози та прогулянки: як захистити дитину від вірусів

Зима чудовий період, щоб усією сім’єю вийти з задушливих будинків чи квартир на вулицю та з користю провести час.

Прогулянки з дітьми на свіжому зимовому повітрі мають багато переваг і для здоров’я дитини, і спокою її сім’ї, тому ними варто скористатися. Однак, не треба забувати, що будь-який контакт із хворою на ГРВІ людиною може обернутися розвитком вірусної інфекції, і ризик підхопити підступний вірус на прогулянці хоч і значно знижується, але все-таки існує. Про це батькам варто пам’ятати.

Чому діти можуть заражатися ГРВІ навіть на прогулянці?

Справа не в тому, що чисельність вірусних часток на відкритому просторі набагато менша порівняно з повітрям закритих приміщень, які через холоди погано або зовсім не провітрюються. А в можливості близького контакту з великою кількістю нових людей: діток та їхніх батьків, які також вийшли погуляти надвір і можуть бути джерелом вірусів.

Читайте також: Нові штами коронавірусу: чи справді вірус стає агресивнішим серед дітей?

Тому необхідно пам’ятати про існування соціальної дистанції у 2 метри, що стосується профілактики всіх вірусних захворювань, а не тільки COVID-19. З урахуванням того, що діти здебільшого хворіють легко чи безсимптомно, а значить їхнє захворювання не помітне батькам інших дітей, краще дотримуватися зазначеної дистанції та гуляти на відстані.

Як  гуляти, аби не підхопити ГРВІ

Можна відразу продумати розважальну програму на випадок, якщо збираєтеся гуляти в місцях, що користуються популярністю у сімей, щоб дитина менше часу перебувала у близькому контакті з іншими дітьми. Наприклад, змагатися з дітьми, хто швидше зліпить сніговиків, що знаходяться на відстані не менше 2-х метрів, або будувати снігові фортеці. Можна також влаштувати змагання зі стрибків у сніг, метання сніжків та катання на санках. Старші діти можуть кататися на лижах, сноубордах, ковзанах.

Як одягнути дитину взимку

Багато мам турбуються про те, як одягнути дитину в зимові холоди на прогулянку. Адже надмірно укутаному активному непосиді складно пересуватиметься, він швидко спітніє, а так і до перегріву недалеко. Якщо, навпаки, дитину одягнути легко, то висока ймовірність того, що вона замерзне. І те, й інше може несприятливо позначитися на стані здоров’я дитини, і збільшить ризик розвитку захворювання, тому що незріла імунна система дитячого організму є чутливою до температурних перепадів. Отже одягу потрібно приділяти особливу увагу, щоб, з одного боку, дитина не відчувала себе скутою під зимовим одягом і могла нормально бігати, а з іншого – не переохолоджувалася.

Лікарі рекомендують одягати дітей у декілька шарів одягу плюс один шар, порівняно з дорослими. Якщо дитині занадто жарко, можна знімати по одному шару. Батькам потрібно стежити, щоб дитині під час прогулянки було тепло та сухо.

Масковий режим ніхто не скасовував

Носіння масок у місцях масового скупчення людей, до яких можна віднести і зони активного сімейного дозвілля, також залишається актуальним з погляду профілактики будь-яких вірусних інфекцій, а не лише COVID-19. Інша річ, що правильне носіння засобів захисту дуже складно проконтролювати у маленьких дітей, які самі не можуть цього робити. Тому дана рекомендація більшою мірою стосується старших дітей, підлітків і дорослих, захист яких від вірусних агентів знижує ризик зараження малюків.

Коли від зимової прогулянки з дитиною краще відмовитись?

Як би не вабив сніг за вікном, дитину краще залишити вдома, якщо вона погано почувається або у неї є симптоми захворювання. Як альтернативу можна частіше провітрювати приміщення (звісно, без присутності в ньому дитини) і стежити за підтриманням оптимальної вологості в ньому. Це дозволить очистити повітря від вірусних часток, які постійно потрапляють у нього з дихальних шляхів дитини, що хворіє, а її постраждалі від вірусної агресії слизові оболонки не будуть схильні до додаткового пересихання.

Читайте також: ГРИП У ПАНДЕМІЮ COVID-19: ЯКИМ БУДЕ ЕПІДЕМІЧНИЙ СЕЗОН

Не повинна гуляти хвора дитина разом з іншими дітьми і через їхню безпеку. Дитина, яка постійно кашляє і чхає, розповсюджує навколо себе на 2 метри мільйони життєздатних вірусних часток, які здатні потрапити на слизові дихальних шляхів дітей, що граються поруч, і викликати у них захворювання. Відстежити кожну потенційно хворіючу на ГРВІ дитину в найближчому оточенні практично нереально, тому це завдання повинні взяти на себе батьки хворого, а не перекладати відповідальність на інших.

Що робити батькам, коли дитина хворіє?

Безумовно, дитина, яка хворіє, позбавлена ??всіх розваг, які доступні її здоровим одноліткам. Та й батькам доводиться відкласти свої справи і займатися чадом, яке температурить і сопливить. Щоб дитина якнайшвидше одужала і повернулася до звичного життя, потрібно з самого початку все робити правильно і вчасно. А починати потрібно зі звернення за медичною допомогою з появою перших симптомів нездужання у дитини. Якщо лікар встановить діагноз ГРВІ, він може порекомендувати прийом прямого противірусного препарату, наприклад сироп Флавовір, що містить діючу речовину – протефлазід. Його дія спрямована на блокування утворення  та розповсюдження у організмі вірусного потомства, що на ранніх стадіях полегшить перебіг захворювання, скоротить його тривалість і знизить ймовірність розвитку ускладнень. Отже, невдовзі, щойно лікар дозволить, можна буде сміливо вирушати з дитиною, яка одужала, на зимову прогулянку.

Читайте також: Профілактика COVID-19 серед дітей: гайд для батьків

Загалом те, що за вікном зима і на вулиці холодно, не означає, що дитина повинна проводити більшу частину часу вдома. Краще одягтися відповідно до погоди та всією сім’єю вирушити на прогулянку, а за цей час добре провітрити приміщення та очистити у ньому повітря. Тільки так можна досягти відразу декілька цілей: весело провести зиму, залишити яскраві спогади про неї на все життя та захистити всю сім’ю, у тому числі найуразливіших її членів, від вірусних агресорів.

Вікторія Талько