Дієтичні добавки – це засоби на основі природних компонентів, котрі приймають на додачу до продуктів основного раціону. Головне призначення таких засобів полягає в укріпленні імунітету та профілактиці захворювань.
Призначення дієтичних добавок
Дієтичні добавки можуть містити рослинні екстракти, амінокислоти, вітаміни, мінерали, ферменти, олії, пробіотики та інші поживні речовини. Саме тому добавки часто використовують з метою детоксикації, стимуляції імунітету для протидії патогенам і антиоксидантного впливу.
Читайте також: Гіпертонія: як боротися із підвищеним кров’яним тиском
Ці засоби можуть мати різні призначення. Одні добавки містять про- та пребіотичні речовини для відновлення мікрофлори кишечника. Інші засоби є вітамінно-мінеральними комплексами, призначеними для відновлення балансу поживних елементів. Окрема група дієтичних добавок – парафармацевтики. Вони містять рослинні компоненти і часто використовуються для профілактики захворювань.
Для чого приймати дієтичні добавки?
Дієтичні добавки слід приймати лише за рекомендацією лікаря і у відповідності з інструкцією та віковими показаннями. Призначити дієтичні добавки можуть у таких випадках:
- через низьку якість продуктів людина не отримує достатньої кількості корисних мікроелементів;
- спостерігається інтоксикація, викликана вживанням наркотичних речовин, курінням, прийомом медикаментів або негативними факторами навколишнього середовища;
- людина недоотримує поживних речовин через те, що мало харчується, вживає багато фаст-фуду, дотримується вегетаріанської дієти;
- потрібно відновлення сил після перенесеної хвороби, сильних фізичних навантажень або важкого стресового стану;
- в якості профілактики інфекційних захворювань, зокрема вірусних респіраторних інфекцій у зимовий період;
- з метою антиоксидантного впливу, тобто для захисту клітин від руйнування вільними радикалами;
Лікар може призначити дієтичні добавки, виходячи із конкретних показань до лікування. Ці засоби є натуральними та рідко викликають побічні реакції. Найчастіше спостерігається лише індивідуальна непереносимість інгредієнтів.
Звісно, найкраще отримувати всі поживні речовини разом із їжею. Але сьогодні досягти такого балансу в харчуванні майже неможливо. Тому дієтичні добавки можуть сприяти швидшому одужанню після важкої хвороби, відновленню сил, енергії і працездатності. Їх часто приймають як частину комплексної терапії при хронічних захворюваннях.
Дієтичні добавки для профілактики та терапії
Деякі дієтичні добавки завдяки широким властивостях їх біологічно активних речовин можна застосовувати як для полегшення конкретних симптомів, так і для покращення самопочуття при загостренні хронічних захворювань. Наприклад Вітаргін часто використовують у комплексній терапії. Цей засіб містить амінокислоту аргінін і ліпотропну речовину бетаїн. Такий біологічно активний комплекс допомагає у лікуванні порушень мозкового кровообігу з ознаками гіпоксії (запаморочення, головний біль, шум у вухах).
Читайте також: Постковідний синдром у дітей: симптоми та особливості
Також Вітаргін застосовують у комплексній терапії ішемічної хвороби серця, гіпертонії та при атеросклерозі. Додатково до раціону харчування лікар може призначити цей засіб і для детоксикації організму – усунення наслідків дії алкоголю, медикаментів, інфекційних і вірусних агентів. Адже аргінін і бетаїн сприяють нормалізації обмінних процесів, спричинених впливом вірусних інфекцій, голодуванням, стресами та іншими чинниками.
Дієтичні добавчи Імунофлазід ПРО та Імунофлазід Лайт застосовують для нормалізації імунної системи в період вірусних респіраторних захворювань. Ця дієтична добавка на основі рослинних компонентів є джерелом флавоноїдів – біологічно активних речовин, що мають антиоксидантну функцію, захищаючи клітини від руйнування.
Також нерідко лікарські трави використовується для виготовлення заспокійливих і снодійних засобів, оскільки такі дієтичні добавки безпечніші за ліки з седативним ефектом. Наприклад, дієтична добавка Вітасед містить екстракти валеріани, пустирника та глоду. Цей засіб має седативні, спазмолітичні та снодійні властивості. А завдяки екстракту глоду Вітасед покращує діяльність серцево-судинної системи, нормалізуючи артеріальний тиск і ритм серцевої діяльності.
Порадившись із лікарем, можна підібрати саме ту дієтичну добавку, що потрібна організмові в конкретний період.
Будьте здорові!