Чи можна самостійно відрізнити грип від COVID-19?

Чи можна самостійно відрізнити грип від COVID-19?

Підвищення температури, нежить, біль у горлі та м’язах, загальна слабкість… Що це? Симптоми знайомі кожному. Але якщо кілька років тому впевнено можна було б стверджувати, що це грип, то з появою коронавірусу ці ознаки можуть свідчити про зараження іншою хворобою: COVID-19. Про це пише moniheal.

В ідеалі точний діагноз респіраторного захворювання має встановити лікар. Як альтернативний, проте менш надійний варіант, – тест. Але тестів доведеться купувати аж два – на грип та на коронавірус. Потрапити швидко на прийом до лікаря сьогодні не завжди є можливість. Відтермінування курсу лікування може погіршити стан здоров’я. Тому варто знати, чи можливо взагалі знайти спільні та відмінні риси між цими хворобами.

Крім однакових симптомів, грип та COVID-19 мають спільну причину – віруси. Інфекційні агенти грипу і коронавірусу розповсюджуються однаково: від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Рідко – через торкання слизових оболонок (рота, носа чи очей) брудними руками. Обидві хвороби можуть мати важкий перебіг, викликати ускладнення та закінчитися летально.

COVID-19 чи грип?

Варто зазначити, що на початковій стадії грип зазвичай швидко валить з ніг у перші дні захворювання, а коронавірус – погіршує самопочуття поступово. Тому хвора на коронавірус людина спочатку може не підозрювати, що інфікована.

При цьому для обох хвороб характерні такі ознаки: підвищення температури, кашель, нежить, утруднене дихання, біль у горлі, голові та м’язах, слабкість чи втома, може бути діарея. Специфічним симптомом коронавірусу є втрата запаху чи смаку. Але слід пам’ятати: закладений ніс може теж погано сприймати запахи!

Іноді послідовність виникнення симптомів вказує на тип хвороби. Хоча так буває не завжди, але:  якщо на початку недуги з’явилася температура, найімовірніше це – коронавірус. Коли першим симптомом буде сильний кашель – слід очікувати грипу. А якщо заболить горло – застуду. Нежить, що супроводжується сльозливістю очей, свідчить про алергію.

Основні відмінності симптомів грипу та COVID-19:

 

Погіршення стану ГРИП Різко погіршується стан здоров’я
COVID-19 Симптоми проявляються поступово, вираженість наростає
Температура ГРИП Температура одразу підвищується до 38-39 0С
COVID-19 Залежить від форми перебігу хвороби. Часто температура підвищується поступово
Кашель ГРИП Характерний і сухий, і вологий кашель
COVID-19 Супроводжується сухим кашлем. Хворий страждає на задишку, важко дихає
Виникнення ускладнень ГРИП Без ускладнень хвороба триває 10–14 днів. Приєднання бактеріальної інфекції подовжує хворобу
COVID-19 Симптоми можуть спостерігатися 2–4 тижні. Ураження легенів ускладнює лікування

 

Швидко встановити правильний діагноз – грип чи коронавірус – часто не вдається навіть досвідченим лікарям. А гаяти часу неможна. Ослаблений вірусом організм потребує допомоги. То що робити?

 «Чарівна паличка» на всі вірусні хвороби

Згідно з протоколами лікування, адекватним у такому випадку вважається призначення противірусного препарату прямої дії. Варто вибирати той, що діє і на вірус грипу, і  на коронавірус  (причини  грипу та COVID-19), зменшує вірусне навантаження, а, отже, і ймовірність розвитку ускладнень, госпіталізації та летальних наслідків.

Однак, непотрібно чекати хвороби. Адже відомо, що профілактика – це найдієвіший спосіб запобігти їй. В ідеалі профілактика має виглядати так:

  • здоровий спосіб життя з правильним харчуванням;
  • щеплення;
  • дотримання дистанції та за потреби носіння маски в людних місцях;
  • гігієна рук;
  • зміцнення імунітету (особливо в сезон застуд або коли є висока ймовірність ураження, наприклад, при контакті з хворою людиною).

Зараз, під час війни, триває період стресу, у більшості з нас немає змоги дотримуватися правильного харчування, режиму або зробити щеплення. Отже, маємо ослаблений імунітет. Аби надати організму сил протистояти вірусам, доцільно приймати дієтичну добавку Імунофлазід ПРО – це джерело біологічно активних речовин рослинного походження: флавоноїдів у вигляді ліпідних комплексів. Речовини, що містяться в Імунофлазіді ПРО, впливають на стан імунної системи, підтримують захисні сили організму, нейтралізують вільні радикали, запобігаючи пошкодженню клітин організму. Ця дієтична добавка майже немає вікових обмежень, тому підійде для всієї родини: її можна приймати з 12 років. А для молодших розроблено аналог – сироп Імунофлазід ЛАЙТ, який рекомендовано дітям з 3-х років. Хворим на грип чи COVID-19  Імунофлазід ПРО допоможе швидше одужати, а здоровим – не заразитися.

Таким чином людина захищає не тільки себе, а й відповідально ставиться до своїх рідних, близьких чи колег, бо запобігає розповсюдженню хвороби.