Що може бути гірше для батьків, ніж дитина, яка злягла з температурою, кашлем і нежиттю? Звісно, гірше буває, лише коли разом хворіють брати і сестри. Для батьків тепер проблемою є не лише змусити усіх своїх дітлахів пити пігулки та сиропи, а й якось розважити малюків, щоб постільний режим не перетворився на цілодобове зависання у телефоні.
Що робити без мультиків?
Дітям завжди нуднувато хворіти. Тим більше, що звичайні розваги можуть бути недоступними. Якщо у дітей висока температура, то їм не можна гуляти надворі. Звісно, малюкам краще взагалі відпочивати й більше часу проводити у ліжку.
Читайте також: Віруси, стрес і війна: чи хворітимуть українці сильніше?
В інший час діти б могли дивитись мультфільми, кіно або просто розважатись із допомогою телефону. Але вірусні респіраторні хвороби часто спричиняють такі неприємні симптоми, як підвищену сльозотеча і світлочутливість. Тому телефон краще відкласти узагалі. Тож, яке дозвілля можна організувати дітям, які вимушено проводять час у ліжку?
Гра у лікаря
Дітей досить важко привчити виконувати різні процедури – полоскати горло, закапувати й промивати ніс, часто пити теплі напої. Проте якщо малюків попросити пограти у «лікаря і пацієнта» один із одним, вони зможуть краще зрозуміти, для чого усе це необхідно виконувати.
Пояснюючи один одному призначення ліків, діти краще збагнуть, для чого потрібно виконувати корисні рекомендації. Для малюків це також гарний шанс не просто погратися із іграшковим набором лікаря, а й навіть зі справжніми «апаратами», наприклад, виміряти температуру під наглядом дорослих.
Ліпка для апетиту і не тільки
Коли важко дивитись телевізор, неможливо читати і незручно малювати, чим ще можна зайнятися? Одна із найкращих розваг – ліплення різних фігурок із готового тіста, пластиліну або інших матеріалів. Це і надзвичайно корисно для розвитку дрібної моторики, і дозволяє відволіктися від неприємних симптомів.
Читайте також: Штам «Омікрон» може спричинити у дітей круп
Крім того, малюків можна розважити з користю. Наприклад, діти вередують і не хочуть нічого їсти (через біль у горлі чи симптоми інтоксикації). У такому разі їм можна запропонувати зліпити улюблену їжу – гарбузик, пиріжок чи ковбаску, а потім – запропонувати з’їсти вже справжню ковбаску.
Настільні ігри
«Джанга», «Монополія» чи навіть звичні усім доміно, пазли або інші настільні ігри можна дібрати відповідно до віку та вподобань дітей. Це повільна розвага, що не вимагає фізичних зусиль, але одночасно є корисною для розвитку і моторики, і когнітивних здібностей. Крім того, настільні ігри знадобляться для непосидючок, які не можуть всидіти довго на місці. Така розвага втримає увагу дітей протягом кількох годин, подарувавши відпочинок і дорослим.
Перша допомога
Не слід забувати, що при вірусних респіраторних захворюваннях основний спосіб допомогти дитині – це забезпечити постільний і питний режим. Потрібен певний час, щоб організм дитини справився із вірусом. Але, щоб допомогти дитині швидше впоратися із захворюванням, від перших годин появи симптомів, дітям лікар може призначити противірусний препарат з прямою дією на віруси, наприклад сироп Флавовір. Це зменшить кількість вірусів в організмі та буде сприяти зниженню ризику виникнення ускладнень і часу, який дитині доведеться провести у ліжку.
Читайте також: Що впливає на розвиток важких симптомів у дітей з COVID-19?
Флавовір можна приймати навіть немовлятам, що вказано в інструкцій. Сироп Флавовір містить флавоноїди – сполуки, що добувають із рослин. Флавоноїди пригнічують розмноження вірусів, нормалізують показники місцевого імунітету. Сироп можна приймати і для швидшого відновлення після перенесеного захворювання.