У фізично активних мам народжуються діти з більш розвиненими легенями. На Міжнародному конгресі Європейського респіраторного товариства норвезькі вчені представили дослідження, що доводить взаємозв’язок між функцією нижніх відділів легень у дітей і физичною активністю їхніх мам під час вагітності.
У різних дослідженнях, що стосуються ризику розвитку астми та інших хронічних респіраторних захворювань, вже було доведено, що якщо у дитини спостерігається низька функція легень, ризик астми та інших обструктивних захворювань легень для неї зростає. Якщо функцію легень у дітей можна підвищити збільшуючи фізичну активність мами під час вагітності, це буде простим і дієвим способом профілактики порушень функції легень у дітей.
Норвезькі вчені дійшли таких висновків, провівши обстеження 814 дітей, розділивши їх на групи з різною функцією легенів. Також дітей поділили залежно від того, наскільки фізично активні були їхні мами. Для мам були підготовлені опитування про активність на 18-34 тижнях вагітності, а у дітей проводилися вимірювання функції легенів, коли їм було близько трьох місяців.
Виявилося, що діти, народжені від фізично неактивних матерів, із більшою ймовірністю потрапляли в групу з найнижчою функцією легень. Так, 8,6% малюків неактивних матерів потрапили до групи з найнижчою функцією легенів, а ось з дітей активних мам таких було тільки 4,2%, тобто вдвічі менше.
Читайте також: ПРО ЩО СОРОМЛЯТЬСЯ ГОВОРИТИ ВАГІТНІ ТА НОВОСПЕЧЕНІ МАТУСІ
Навіть якщо оцінювати функцію легень у середньому, у дітей активних мам вона була вище. Така тенденція підкреслює важливість фізичної активності не тільки для збереження здоров’я мам, а й для кращого розвитку функції легень у дітей.
Хоча немає чіткого визначення «низька» функція легень, дослідження показали, що немовлята з найбільш низькими значеннями, зафіксованими невдовзі після народження, до 10 років з більшою ймовірністю хворіють на астму. Вчені планують стежити за дітьми з дослідження у міру їх зростання, щоб побачити, як прогресує функція їх легень і як це пов’язано з активністю їх мам.
Читайте також: ІМУНІТЕТ У ВАГІТНИХ: ПОРАДИ ЛІКАРЯ, ЯК НЕ ХВОРІТИ
Дослідники також планують вивчити ймовірний зв’язок між фізичною активністю матері, алергією та іншими неінфекційними захворюваннями. Вчені підкреслюють, що матері можуть зробити ще один внесок у здоров’я респіраторної системи дитини. Не варто курити під час і після вагітності, оскільки дим має найбільший вплив на функцію і здоров’я легенів в дитинстві і в подальшому житті.