Діти за парти – вірус ГРВІ на поріг | Smart Mama 2024

Діти за парти – вірус ГРВІ на поріг

Почався новий навчальний рік, який нагадав батькам учнів про щоденні шкільні проблеми. А їх в цьому році досить чимало.

Так само гостро на порядку денному стоїть питання про коронавірусну інфекцію, яка не перший рік лютує в усьому світі.

Кампанія з вакцинації населення, яка проводиться по всьому світу, в основному стосується дорослого населення і підлітків, а щеплення від коронавірусної інфекції дітей, принаймні в нашій країні, поки не обговорюється. Вакцинація педагогів як спосіб захисту від передачі COVID-19 також проводиться на добровільних засадах. Тому в черговий раз протиепідемічний захист дітей цілком і повністю лягає на плечі батьків.

Читайте також: НОРОВІРУС У ДИТИНИ: ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНА КИШКОВА ІНФЕКЦІЯ?

Напередодні цього навчального року ВООЗ і ЮНІСЕФ заявили про те, що школи повинні продовжувати роботу і залишатися відкритими, а також позначили проблему безпечного освітнього процесу першочерговим завданням з початком нового навчального року.

На думку регіонального директора ВООЗ Ханса Клюге, пандемія коронавіруса найбільш негативно позначилася на освіті. Хоча статистика по захворюваності COVID-19 серед дітей демонструє більш низькі показники в порівнянні з дорослими, проте діти в більшій мірі страждають від його наслідків, які полягають в негативному впливі на психічне здоров’я, соціальні навички і отримання знань.

Головні рекомендації цього року

Важливо, зробити шкільне середовище максимально безпечним за рахунок добре відомих заходів:

  • постійного провітрювання класних кімнат,
  • зменшення числа учнів в класах,
  • дотримання правил соціального дистанціювання
  • проведення регулярного тестування як учнів, так і персоналу.

Іншими словами, необхідно докласти всіх зусиль для того, щоб цей навчальний рік не був роком перерваного навчання, а школи стали безпечним середовищем для отримання знань і спілкування дітей.

Не варто забувати  і про щорічні гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), акцент з яких в останні півтора року змістився на коронавірус і його нові штами. Додає клопоту батькам і шкільний стрес, який незмінно виникає у всіх школярів, а не тільки першокласників, сприяючи підвищенню сприйнятливості до вірусних інфекцій.

Читайте також: ГЕЛЬМІНТОЗИ – ОДНА З ПРИЧИН ЧАСТИХ ГРВІ У ДІТЕЙ

Таким чином, і в цьому навчальному році батькам доведеться чимало уваги приділяти здоров’ю своїх дітей і забезпечити необхідний їм захист про вірусних інфекцій.

З чого почати? З повторення засвоєних ще в минулому році азів профілактики вірусних захворювань.

Основні правила особистої гігієни:

  • часте миття рук і регулярну їх обробку дезінфікуючими засобами. Особливо це важливо враховувати в школі, де діти проводять багато часу і не завжди пам’ятають про те, що необхідно подбати про чистоту рук.
  • пам’ятати, що при появі щонайменших симптомів погіршення самопочуття необхідно залишатися вдома або повідомляти про нездужанні вчителям. Вже очевидно, що поточна ситуація по вірусної захворюваності наочно демонструє, як легко і швидко віруси здатні поширюватися серед людей. І допомагають їм хворі, які замість того, щоб хворіти вдома, зберігають соціальну активність і продовжують знаходиться на робочих місцях або відвідувати навчальні заклади.

Тому дорослим, як найбільш вразливій частини суспільства, а саме тим, у кого є хронічні захворювання і перебувають в групі ризику, і працюють з дітьми, необхідно піклуватися про своє здоров’я і на власному прикладі навчати цьому підростаюче покоління.

  •  приділити увагу появі перших симптомів вірусної інфекції. Як показує життя, вони багато в чому схожі, особливо на етапі початку захворювання. Тому дітям потрібно пояснювати, які зміни в самопочутті можуть вказувати на зріюче захворювання і чому про це потрібно повідомляти дорослим. Така тактика дозволить не тільки надати необхідну допомогу дитині, яка починає хворіти, а й відстежити контактних осіб та своєчасно розпочати профілактичні заходи.

Що робити за перших симптомів вірусного захворювання

Від батьків потрібно небагато, а саме негайне звернення за медичною допомогою і початок лікування дитини призначеними лікарем лікарськими засобами. Просто не пустити дитину в школу і залишити вдома до поліпшення самопочуття рівносильно залишити її без необхідної допомоги. Чому? Тому що дуже складно самостійно визначити причину захворювання і які можуть бути наслідки невчасно проведеного лікування.

Крім того, хворий вірусною інфекцією є дуже заразним для оточуючих і захворіти ризикують все, з ким він спілкується: однокласники – якщо навчальний процес не переривається на час хвороби, і домашні – якщо в родині не дотримуються протиепідемічних заходів.

Те саме стосується і лікування вірусних інфекцій. Сьогодні очевидним є той факт, що стратегія впливу на симптоми захворювання без впливу на причину багато в чому є причиною того, що незважаючи на всесвітні локдауни і локальні карантини коронавірусна інфекція не збавляє обертів, а сам вірус досить швидко змінюється (мутує).

Читайте також: ПРОТИВІРУСНІ ПРЕПАРАТИ В ЛІКУВАННІ ГРВІ У ДІТЕЙ

Така ж ситуація і з більш знайомими нам вірусами ГРВІ. Тому до призначення лікаря прямих противірусних препаратів, наприклад сироп Флавовір, що містить активну (діючу) речовину – рідкий екстракт протефлазід, необхідно підходити відповідально, дотримуючись запропонованого режиму і схеми дозування. Дія флавоноїдів, натуральних компонентів, що входять до складу Флавовіра, заснована на блокуванні внутрішньоклітинного утворення нових вірусів за рахунок пригнічення активності вірусних ферментів розмноження – ДНК і РНК-полімерази.

При своєчасному лікуванні Флавовіром можливо не тільки зниження вірусного навантаження на організм школяра, а й зменшення інтенсивності вірусовиділення, так як нові віруси утворюються в набагато меншій кількості. Це означає, що дитина може легше перенести хворобу і ймовірніше заразить менше число людей.

Таким чином, нинішній новий навчальний рік – це час зробити висновки з попередніх років і докласти максимум зусиль, щоб він пройшов з мінімальними втратами для школярів. Відповідальність за це лежить на дорослих, як батьках, так і педагогах. Прийшов час об’єднати зусилля в боротьбі з вірусними інфекціями і їх негативним впливом на фізичне і психічне здоров’я школярів.

Галина Бут