Якщо більшість жінок зволожуючими кремами користуються завжди, то більшості чоловіків і дітей це не властиве. Однак використання антисептиків і антибактеріального мила вносить свої корективи – і чоловікам, і дітям щоденне зволоження кремом рук і обличчя зараз теж необхідно.
По-перше, і спирт, і компоненти безспиртових дезінфекторів руйнують захисний ліпідний шар, який перешкоджає випаровуванню вологи організму з поверхні шкіри.
В результаті поверхня шкіри стає пересушеною. А потім на ній виникають мікротріщини, мікрозапалення, почервоніння, свербіж.
По-друге, як відомо, при зимовому зниженні температури повітря до 0 градусів і нижче багаторазово збільшується ймовірність пересихання і мікротріщин поверхні шкіри.
По-третє, компоненти антисептиків можуть викликати алергію. Чим міцніше місцевий імунітет шкіри, тим менша ймовірність занадто потужної відповіді глобального імунітету на алерген.
По-четверте, місцевий імунітет шкіри рук варто зміцнювати і для захисту від збудників хвороб.
А для зміцнення захисних сил шкіри і потрібний захисний шар, який зберігає вологу організму на поверхні шкіри. Якщо милом і антисептиками ми декілька разів на день знищуємо природний ліпідний шар на шкірі п’ястей рук – значить, ми маємо щоразу вручну створювати такий шар кремом.
Читайте також: Як розпізнати пневмонію у маленької дитини?
А по-п’яте, низька якість повітря в містах, в салонах авто, сперте повітря в наповненому транспорті й у приміщеннях з рідкісним провітрюванням, а також куріння – все це теж негативно діє на шкіру обличчя і рук.
І все це справедливо для обох статей і для будь-якого віку.
Ось що спеціально для журналістів Smartmama, розповіла Лариса Кузнецова, доктор медичних наук, професор кафедри імунології та алергології НМАПО імені Шупика:
«З точки зору алергології антисептики діють на шкіру рук, слизову носа й очей у всіх людей по-різному в залежності від функціональної активності імунної системи. Тому після дезінфекції потрібно частіше мити руки з нейтральним милом і зволожуючим кремом покривати шкіру».
Аналогічну пораду неодноразово в цьому році давав (зокрема, й чоловікам і дітям) педіатр Євген Комаровський:
«Потрібно використовувати зволожуючі креми. Перед сном покласти руки в теплу воду, потримати їх там 3-4 хвилини, потім промокнути і намазати кремом. Робити це щодня».
Олег Кочевих, журналіст