Сон із партнером зменшує ризик апное, депресії і стресу
Інколи для того, щоб виспатись, лікарі-сомнологи радять спати на самоті. Але ця порада не завжди спрацьовує, якщо йдеться про хронічне безсоння. Виявляється, що наявність партнера у ліжку здатна поліпшити ситуацію зі сном. А чим кращим буде зв’язок із партнером – тим вищою стане якість сну.
Сон із дитиною – не на користь
Учені Аризонського університету (США) виявили: якщо ділити постіль із партнером, це зменшить ризик безсоння та апное уві сні. Таких досліджень до останнього часу було не дуже багато. Тому вчені з Аризони зацікавились тим, як наявність члена сім’ї (партнера, дитини) або навіть домашньої тварини у ліжку може впливати на сон.
Після проведених опитувань і досліджень сну виявилось, що ті люди, які проводили більшість ночей в одному ліжку зі своєю другою половинкою, спали краще. Зокрема, поліпшувалась сама якість сну і піддослідні менше прокидалися невдовзі після засипання. Саме часті пробудження після засинання свідчать про фрагментацію сну. Якщо ж сон відбувався в одному ліжку з романтичним партнером, не тільки поліпшувалась якість сну, а й знижувався ризик апное.
Читайте також: Їсти й худнути: як покращити метаболізм?
Проте ці принципи не спрацьовували, якщо людина ділила ліжко зі своєю дитиною. Тоді безсоння поглиблювалось, сон був неякісним, а ризик апное зростав.
Також учені виявили, що сон із партнером знижував рівень депресії і тривоги. Люди, які спали в ліжку одні, мали вищі показники депресивних станів, так само як і ті, хто спав із дітьми.
З партнером – довша фаза швидкого сну
Можливо, поліпшення сну в одному ліжку з партнером відбувається за рахунок певної «синхронізації». До такого висновку дійшли вчені Центру інтегративної психіатрії (Німеччина), оцінивши архітектуру сну в пар, які ділили постіль. Вони використали полісомнографію (метод дослідження порушень сну), перевіривши сон людей, коли вони засинали наодинці та зі своїм партнером.
Читайте також: ЯК ЗМІЦНЮВАТИ ІМУНІТЕТ: ПРОСТІ ПОРАДИ
Особливо вчених зацікавила фаза швидкого сну, що характеризується підвищеною активністю головного мозку. Саме у цій фазі мозок позбавляється зайвої інформації та зберігає потрібну. Якщо фаза швидкого сну вкорочується, це призводить до порушення регуляції емоцій, пам’яті та соціальної взаємодії. Виявилось, що коли пари спали разом, фаза швидкого сну збільшувалась.
Пари певним чином синхронізували свої режими сну. При цьому чим вище партнери оцінювали свій духовний зв’язок, тим кращою ставала ця синхронізація. А подовження фази швидкого сну зменшувало емоційний стрес. Що цікаво, дослідники виявили підвищену рухливість кінцівок у пар, які ділили постіль, проте це ніяк не порушувало їх архітектуру сну.
Як допомогти мозкові?
Люди не можуть контролювати своє тіло уві сні. Проте, очевидно, сон із партнером, з яким вибудовані близькі стосунки, не буде порушуватись, оскільки ситуацію «контролює» саме мозок. Якщо ж з якихось причин нервова система надто збуджена, можна приймати засоби, що поглиблюють природний сон, на основі рослинних компонентів. Це допоможе розслабитись і зробить сон більш якісним, дозволяючи тілу відпочити, а мозкові провести якісну «ревізію спогадів».
Джерелом біологічно активних речовин рослинного походження є Вітасед – засіб на основі екстрактів валеріани, пустирника та глоду сухого. Ці компоненти здавна використовуються, щоб допомогти організмові в період підвищених нервових навантажень, стресу та емоційних розладів.
- Біологічно активні речовини з коріння валеріани створюють седативний ефект, знижують напруження і дратівливість у період стресу, нервового виснаження та розумової втоми. Валеріана сприяє зниженню артеріального тиску та має спазмолітичні властивості.
- Трава пустирника сприяє зниженню процесів збудження у центральній нервовій системі, стабілізує серцевий ритм, артеріальний тиск і полегшує засинання. А біологічно активні речовини з плодів глоду впливають на серцево-судинну систему комплексно. Вони нормалізують тиск і ритм серцевої діяльності, забезпечуючи кардіопротекторну і спазмолітичну дії.
Отже, можна допомогти мозкові поглибити сон, використовуючи такі дієтичні добавки, як Вітасед. Після курсу дієтичної добавки сон і з партнером, і наодинці стане глибшим, а збудливість центральної нервової системи знизиться.
Капсули ВІТАСЕД не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування.
Перед споживанням рекомендована консультація лікаря.