Які ліки можна брати в багаж літака? | Smart Mama 2024

Ліки, які можна та необхідно взяти у літак

Під час подорожі літаком у іншу країну вам можуть знадобитися ліки: від блювання, захитування, болю, або будь-які препарати, якими ви користуєтесь щодня.

Що можна і не можна  брати у літак?

Відповідно до Монреальської конвенції, на борту кожного повітряного судна повинна бути аптечка з ліками першої необхідності. Якщо виникли проблеми зі здоров’ям – можна звернутися до стюардеси. Тим часом, мандрівник може взяти з собою в салон ліки, необхідні саме йому, скажімо, при хронічних захворюваннях.

Аби безпечно та без зайвих нервів пройти митний контроль, варто знати які ліки можна брати на борт, а які краще перевезти у багажі, чому їх не можна перекладати в інші ємкості, які існують обмеження по перевезенню ліків в різних країнах та чим відрізняються правила у авіакомпаніях.

Митні правила перевезення ліків у літаку

У загальному випадку, ваша аптечка може містити звичайні медичні препарати в заводській упаковці. Для спиртових розчинів діє правило перевезення рідин (до 100 мл). Для деяких видів ліків може знадобитися пред’явлення рецепта (можливо, з перекладом на англійську) та чека. Краще не переливати розчини в інші ємкості та не пересипати ліки з упаковок – так до вас можуть виникнути питання.

За правилом на борту літака можна перевозити ліки для власного користування під час подорожі, все інше краще покласти у багажну сумку. Бажано,щоб  кількість пачок ліків в багажі була не більше п’яти. Обов’язково перевірте термін придатності лікарських засобів – прострочені ліки можуть конфіскувати.

Для перевезення інсуліну потрібно заздалегідь оформити спеціальний паспорт діабетика. За правилами, медичні препарати, що вироблені на спиртовій основі приймаються до перевезення у багажі, якщо їхня загальна вага не перевищує 2 кілограми, а вага кожної упаковки  –  0,5 кілограма. Можна перевезти один  ртутний термометр у надійній упаковці як у ручній поклажі, так і у багажі.

Ліки, які заборонено перевозити літаком

Перевезення того чи іншого виду ліків регламентована правилами авіакомпанії та митними правилами країни призначення. Головне правило – забороняється провозити наркотичні та психотропні речовини. Не всі препарати, що вільно продаються в українських аптеках, можна брати з собою за кордон.

У зоні ризику при проходженні митного контролю – антибіотики, сильні знеболюючі, снодійні і таблетки від захитування, рідкі препарати з високим вмістом спирту. Можуть бути заборонені до перевезення шприци.

Так, в ОАЕ не можна перевозити ліки, до складу яких входить кодеїн. У Євросоюзі та Канаді під заборону потрапляють препарати з мелатонином. Корвалол і валокордин заборонені в Литві, німесулід  не можна ввозити до Німеччини. У ЄС, США, азіатських країнах під забороною знаходиться анальгін. Особливо уважний прикордонний огляд ліків в Австралії.

Ліки, які полегшать переліт

На борт літака, особливо, якщо переліт буде тривалим, варто взяти препарати, які допоможуть вам легше перенести перебування у повітрі. Для хворих ніг і судин знадобляться гелі або креми. При варикозному розширенні вен рекомендується також застосовувати еластичний бинт або компресійні панчохи.

Від закладання у вухах допоможуть м’ятні льодяники. Для слизової оболонки носа, яка надто пересихає у літаку, можуть знадобитися зволожуючі краплі. Якщо вас захитує, тоді можна використати гелевий пластир від захитування,  або аналогічні таблетки.

Діти на борту літака: що взяти в аптечку

Авіакомпанії часто мають ліки для дорослих – але не мають для дітей. Аптечки першої допомоги містять ліки зазвичай у формі таблеток, які маленькі діти не можуть проковтнути, або у дозуванні для дорослих. Тож, краще взяти на борт літака ліки у тій формі та дозуванні, які необхідні дитини: у  формі сиропів (наприклад, рідкий парацетамол) чи розчинів. Знову ж таки не варто забувати про правило перевезення до 100 мілілітрів рідини. Загальний об’єм  речовин у ручній поклажі, упакованих в тару кожний ємністю до 100 мілілітрів, не повинен перевищувати один літр  на одного пасажира.

Подорожуйте безпечно і з задоволенням, готуйтеся заздалегідь до перельоту, вивчаючи усі правила перевезення ліків. І нехай здоров’я вас не підводить.