Як займатися спортом на вулиці взимку і не хворіти | Smart Mama 2024

Як займатися спортом на вулиці взимку і не хворіти

Шість складових для якісних занять в зимову пору року

Взимку займатися спортом не лише можна, а й треба. Для імунної системи – це одна з кращих програм загартовування. Зимовий спорт дарує нам дози ендорфінів і серотонін, яких так не вистачає в цю безсонячну пору року. Для бажаючих скинути зайву вагу в таких заняттях суцільні плюси – взимку через низьку температуру на тренування витрачається більше енергії, ніж влітку. Правда, аби  досягти  цих ефектів, тренуватися краще на вулиці, а не в спортзалі. Щоб не бояться переохолодження і симптомів застуди, що виникають слідом за ним, потрібно слідувати чіткому плану занять в зимову пору.

  1. Температурний режим

Звичайно, ідеальним варіантом тренувань взимку стане продовження літніх занять на повітрі. Але якщо ви вирішили почати займатися на повітрі саме в зимовий час, робіть це тільки в умовах, коли температурний стовпчик не опускається нижче 10 градусів. Незагартованим людям краще спершу також уникати занять у погану погоду.

 

Читайте також: Дистанційне навчання: чи знизиться рівень захворюваності?

 

  1. Терморегуляція

Щоб зберегти оптимальну температуру  свого тіла, існує всього два правила: правильно одягнутися і постійно рухатися. Якісне спортивний одяг і термобілизна, звичайно, допоможе вам регулювати температуру тіла і не бояться спітніти на морозі. Але насправді ви можете займатися в будь-якому зручному  одязі, що  не сковує рухів, але за умови  багатошаровості. При цьому верхню частину одягу (куртку) не знімати і не розстібати, як би ви не зігрілися в процесі тренування. Зняти можна  попередній «шар» – светр або кофтину. Не варто забувати і про захист для рук і голови – ці частини тіла активно беруть участь в терморегуляції, тому легкі рукавички і шапка обов’язкові. Також зберегти тепло вам допоможе постійний рух. Доки не зайдете в приміщення, де зможете роздягнутися, ви не повинні проводити без руху довше пари хвилин.

  1. Дихання

Дихати під час тренувань в будь-яку пору року краще тільки одним способом – вдихаючи через ніс, видихаючи через рот. Взимку цю пораду варто не  порушувати взагалі. Чи відчуваєте, що не можете зробити вдих  носом? Зробіть паузу – ви переборщили з навантаженням. Також на вулиці можна обмотати обличчя тонким шарфом на час дуже інтенсивних тренувань. Тренування на свіжому повітрі взимку в принципі допомагає боротися з нестачею кисню (гіпоксією), оскільки в цю пору ми все одно рідше виходимо на вулицю і провітрюємо приміщення.

  1. Час

Починати заняття взимку слід з 20 хвилин в день, поступово доводячи цю цифру до години. Довше ви можете займатися, якщо обрали в якості спорту звичайну ходьбу. Занять три рази на тиждень буде достатньо, адже взимку на свіжому повітрі організм інтенсивніше витрачає енергію (а значить, і спалює калорії). Якщо у вас є така можливість, займатися краще в світлий час доби. По-перше, це менш травматично і ви не зможете, наприклад, посковзнутися на льоду. По-друге, взимку вдень на вулиці набагато тепліше і ви будете менше «утеплятися».

 

Читайте також: Правда і міфи про медичні маски

 

  1. Вид спорту

Найпростіший, але ефективний спосіб занять взимку – це (по зростанню навантаження) ходьба звичайна, скандинавська або біг. Єдиний інвентар ефективної скандинавської ходьби – це палиці. Не варто забувати про лижі і ковзани, які є ще більш енерговитратним спортом. Залежно від вашої швидкості і ваги тіла за одну годину занять ви можете спалювати від 180 до 600 ккал. Як інтенсивне кардіотренування може бути звичайне катання на санках. Розминка перед будь-яким заняттям взимку також повинна бути більш активною – потрібно розігріти м’язи до початку серйозної роботи.

  1. Вода

Взимку необхідно не тільки ретельніше розминатися і більше рухатися, а й більше пити. Хоча через те, що заняття проходять в щільному одязі, може здаватися, що ви і не спітніли, а насправді організм інтенсивно втрачає рідину. Сьогодні для підтримки водного режиму є всі можливості – термокружка або термос . Пити воду слід зовсім невеликими порціями, але постійно. Головна умова – не брати собою чай або каву, як би не хотілося цих напоїв у зимовий день. Кофеїн, що  міститься в них не найкращий помічник. Такі напої краще пити після тренування, а з собою брати теплу воду або фруктовий чай (порція вітамінів зайвою не буде).

Олена Алексєєва