Високий тиск під час вагітності погано впливає на мислення і пам’ять жінок | Smart Mama 2024

Високий тиск під час вагітності погано впливає на мислення і пам’ять жінок

У кожної десятої жінки під час вагітності часто підвищується тиск. Однак після пологів гіпертонія може зберігатися ще протягом кількох років. Наприклад, в перший рік після пологів ймовірність підвищення артеріального тиску  більше у жінок, які вперше відчули гіпертонічний криз під час вагітності. Однак такий стан позначається і на розумових здібностях жінок. Якщо тиск підвищувався під час вагітності, через роки тести  показують у жінки зниження навичок мислення і пам’яті.

У дослідженні голландських вчених з Медичного центру Університету Еразмус у Роттердамі, присвяченому цьому питанню, взяли участь майже 600 жінок. У 115 під час вагітності був підвищений кров’яний тиск: у 70% – гестаційна гіпертензія – тиск підвищується після 20 тижнів вагітності; у 30% – прееклампсія – ускладнення, яке характеризується високим кров’яним тиском і підвищеним рівнем білка в сечі.

Через 15 років після вагітності всі жінки пройшли тести, які повинні були показати швидкість мислення і запам’ятовування слів. Жінки, у яких був високий кров’яний тиск під час вагітності, гірше справлялися із завданнями (25 балів проти 28).

Читайте також: П’ЯТЬ ПОРАД ЯК УБЕРЕГТИ ДИТИНУ ВІД ЗАСТУДИ ВЗИМКУ

Вчені проводили і інші тести (на дрібну моторику, швидкість мови, швидкість опрацювання і зорово-просторові здібності). Але тут різниця не була виявлена ??на відміну від тесту на запам’ятовування і відтворення слів.

Вчені вважають, що гестаційну гіпертензію та прееклампсію можна вважати факторами ризику для порушень мислення та запам’ятовування у жінок. Тим більше що чимало жінок скаржаться на проблеми із запам’ятовуванням під час вагітності, але навіть вчені ніколи не розглядали настільки довгострокові наслідки цих станів.

Дослідники впевнені, що лікарям слід більше уваги приділяти стану жінок з гіпертонією під час вагітності. Наприклад, їм можна рекомендувати змінити спосіб життя і інші методи лікування, які допоможуть запобігти зниження навичок мислення і пам’яті в більш пізньому віці.

Олена Алексєєва