Які наслідки гострих вірусних захворювань очікують дитину в майбутньому

Багато з нас звикли не надавати особливого значення застудним захворюванням, мовляв саме пройде – навіщо лікувати? Але чи так уже нешкідливі віруси ГРВІ, щоб з легкістю нехтувати лікуванням викликаних ними захворювань і чекати, поки хвороба сама мине або розвинуться ускладнення? Адже крім ускладнень, віруси можуть викликати збої в роботі імунної системи, а також негативно позначатися на стані багатьох органів і систем організму, що визначає самопочуття людини на все життя. Наскільки така вичікувальна тактика виправдовує себе по відношенню до хворої дитини і з чим в такому випадку доведеться незабаром зіткнутися – розглянемо в статті.

 

Що сьогодні нам відомо про наслідки респіраторних вірусних захворювань?

Всі пов’язані з ГРВІ ускладнення можна умовно розділити на 2 групи: добре відомі і невідомі. До найбільш поширених ускладнень у дітей відносять пневмонію, отити, синусити, бронхіти і бронхіоліти, тонзиліти та багато інших.

На цьому знання про те, що поганого може накоїти вірус в нашому організмі, як правило закінчується. Ми не замислюємося про те, що відбувається далі з вірусом і людським організмом, як вірус поводиться при розвитку бактеріальних ускладнень і чи здатний зберігатися в нашому організмі тривалий час.

Багато хто вважає, що тіло людини при одужанні повністю позбавляється від вірусу і ніяких наслідків перенесеної застуди не виникає. Однак це не так. У певних умовах, а саме при зниженій опірності і розвитку ускладнень, віруси здатні надовго затримуватися в нашому організмі. Наприклад, вірус грипу при розвитку пневмонії виділяється з організму хворої людини, а значить живе в ньому, до 3-х тижнів. І крім участі в розвитку запалення легенів і пригніченні імунітету творить ще багато поганих справ.

 

Які віддалені наслідки застудних захворювань можуть виникати в майбутньому?

Не варто забувати про те, що взаємодія вірусів і людини побудована таким чином, що потрапивши один раз в організм, вони запускають процеси, які рано чи пізно позначаються на роботі інших органів. Наприклад, риновіруси і респіраторно-синцитіальних вірус можуть провокувати розвиток у дитини алергічних захворювань, таких як алергічний риніт і бронхіальна астма.Добре відомо про те, що віруси ГРВІ знижують захисні сили організму. Ось тільки відбувається це не локально, виключно в дихальній системі, а зачіпає інші органи і системи. Так, після одужання дитини іноді у неї з’являється одутлість обличчя вранці, набряклість гомілок і стоп. Це перші прояви проблем з сечовидільної системою, де активація на фоні зниженого вірусами імунітету бактеріальних збудників може призводити до прояву запальних захворювань нирок (нефрит) і сечового міхура (цистит). Так, деякі представники сімейства ГРВІ, зокрема аденовіруси та віруси парагрипу, здатні створювати сприятливі умови для виникнення виникнення геморагічного циститу.

Віруси можуть потрапляти в кров (віремія) і розноситься по всьому організму, приводячи до вірусних уражень інших органів – серця, мозку, нирок, кишечника – які можуть відразу себе не проявляти, а в майбутньому їх розвиток рідко пов’язують з попереднім респіраторним вірусним захворюванням. Так, причиною розвитку запалення серцевого м’яза (міокардит) в більшості випадків є віруси, зокрема, грипу, аденовіруси, ентеровіруси. Аденовірусна інфекція крім ураження органів дихальної системи і очей, може зачіпати лімфатичні вузли. Вони розташовані по всьому тілу, а, не як прийнято вважати, тільки на шиї і під пахвами, де можливо визначити їх збільшення. Велика їх кількість розташована в черевній порожнині, а їх збільшення може провокувати у маленьких дітей проблеми з кишечником аж до інвагінації. Для деяких аденовірусів показана здатність підвищувати ризик онкологічної патології, що з огляду на їх улюблену локалізацію в лімфоїдної тканини, може мати значення в майбутньому.В цілому, вплив вірусів ГРВІ на організм дитини можна охарактеризувати як подвійний. З одного боку, безперечною перевагою є їх формувальна дія на імунітет, навчаючи дитину правильно взаємодіяти з навколишнім світом. З іншого боку, грань між позитивним і негативним впливом вірусів занадто тонка, і найменші відхилення можуть внести розлад у систему «навчання» імунітету, приводячи до розвитку хронічних станів, які незмінно позначаться на стані здоров’я.

 

Читайте також: Садочки запрацювали. Як уберегти дитину від інфекцій і зміцнити організм

 

Одним з факторів, здатних впливати на те, як в майбутньому дитячий організм буде реагувати на застудні захворювання і до яких наслідків буде приводити, є його лікування. Точніше те, яким методом намагалися впоратися з вірусом або «забивали» прояви симптоматичними засобами. Це має вирішальне значення, адже якщо дитина не змогла впоратися з вірусом і він надовго затримався в дитячому організмі, спровокувавши зниження імунітету і розвиток отиту, синуситу і пневмонії, то надалі висока ймовірність того, що в нинішньому «слабкому місці» будуть постійно виникати запальні захворювання.

Щоб уникнути можливих наслідків респіраторних захворювань у дитини, при виникненні перших симптомів нездужання потрібно звертатися за медичною допомогою. Лікар може призначити препарат з прямою противірусною дією на віруси, які викликають гострі респіраторні захворювання, наприклад, сироп Флавовір. Своєчасний початок лікування Флавовіром не тільки заблокує вірусне розмноження, але і не дозволить вірусам поширитися далеко за межі дихальних шляхів і порушити бар’єрні механізми інших органів, з формуванням інфекційних вогнищ. Крім того, ефективне пригнічення копіювань вірусів дозволить знизити навантаження на імунітет дитини і мінімізувати ризик розвитку збоїв в його роботі.

Таким чином, не варто зневажливо ставиться до респіраторних вірусних захворювань у дітей. Адже їх наслідки можуть проявитися набагато пізніше, коли їх найменше чекаєш. Щоб не піддавати свою дитину ризику розвитку багатьох проблем зі здоров’ям – потрібно правильно і вчасно лікувати застуду.

 

Читайте також: Вітаміни під час застуди: діють чи ні?

 

Залишити відповідь