У вас буде двійня? Підбірка корисних порад | Smart Mama 2024

У вас буде двійня? Підбірка корисних порад

Вагітність – особливий період у житті кожної жінки. Майбутніх матусь і татусів переповнюють емоції від щасливих і збуджених, до приголомшених і стурбованих. Одна з найбільших турбот для майбутніх батьків – як підготувати свій будинок і своє життя до поповнення в родині. Особливо над цими питаннями замислюються майбутні батьки близнюків, адже подвійна радість означає подвійну відповідальність

Попереду майже 9 місяців очікування, під час яких можна встигнути як слід підготуватися до подвійного поповненню. Навіть з урахуванням того, що двійнята люблять з’являтися на світ раніше визначеного терміну пологів, з добре продуманим планом ви будете готові до появи їх на світ у будь-який момент.

ЧИТАЙТЕ СПЕЦІАЛЬНУ ЛІТЕРАТУРУ ПО ДОГЛЯДУ ЗА ДІТЬМИ

Або зареєструйтеся на спеціалізованому сайті, де можна отримати всі необхідну сучасну інформацію про догляд за дітьми і виховання здорового покоління. Це дозволить позбутися багатьох непотрібних стереотипів, закладених від народження, і скласти свій власний план виховання дітей.

ТУРБОТА ПРО ВЛАСНИЙ ЗДОРОВ’Я

У період вагітності майбутній мамі необхідно достатньо відпочивати і правильно харчуватися. Це важливо з урахуванням постійно зростаючого подвійного навантаження на організм жінки. На час доведеться відмовитися від деяких видів спорту, занять в спортзалі або бігу, під час яких зростає навантаження на суглоби. Перевагу необхідно віддавати плаванню, пренатальній йозі або ходьбі. На пізніх термінах вагітності можливо доведеться обмежити фізичну активність, включаючи поїздки та роботу.

Необхідність правильно харчуватися при багатоплідній вагітності зростає в рази. Але це не означає, що потрібно їсти за трьох, адже надмірна вага під час вагітності так само небезпечна, як і її нестача. Йдеться про збалансований раціон з урахуванням потреб двох дітей. Слід збільшити вживання продуктів, багатих на кальцій, білок, які є будівельним матеріалом для тканин дитячих організмів і містять ферменти, необхідні для регулювання хімічних реакцій, щоб підтримувати нормальне функціонування організму жінки і нормального росту дітей.

З продуктами харчування важливо отримувати достатню кількість заліза для мінімізації ризику розвитку анемії, що досить часто зустрічається при багатоплідній вагітності і становить загрозу нормальному розвитку двійні. Якщо за допомогою тільки продуктів харчування не вдається правильно скласти раціон, необхідно приймати спеціальні вітамінні комплекси для вагітних.

ПОСТІЙНЕ ЛІКАРСЬКЕ СПОСТЕРЕЖЕННЯ

Жінкам, які виношують двійню, важливо своєчасно ставати на облік і перебувати під наглядом лікаря. Це пов’язано з тим, що багатоплідна вагітність має деякі особливості перебігу та пов’язана з високою ймовірністю передчасного народження близнюків, що вимагає контролю лікаря.

ОЦІНКА СІМЕЙНОГО БЮДЖЕТУ

Підготовка до народження дітей вимагає перегляду сімейних витрат, а також планування майбутніх покупок всього необхідного для малюків. Дев’ять місяців пролетять непомітно, тому не варто відкладати на потім планування бюджету. До народження дітей можна вирішити, придбання яких дитячих предметів є необхідністю, а які просто приємно мати. Обміркуйте можливі варіанти скорочення ваших витрат наразі, щоб пізніше подібні корективи не видалися несподіваними.

ПЕРШІ КУПІВЛІ ДЛЯ ДІТЕЙ

Багато хто живе зі стереотипом, що до народження дітей не можна нічого купувати. А потім стикаються з ситуацією, коли мамі в пологовому будинку потрібні речі для малюків в подвійній кількості, а щасливий, але розгублений тато не знає, що і де купити. У цій ситуації купується все і відразу, і в великих кількостях, і потім виявляється, що більшість з цього не підходить за розміром або зовсім не потрібна. А сімейний бюджет? А хто його рахує, коли всі щасливі. Це потім приходить усвідомлення, що якби підготувалися заздалегідь, то багатьох непотрібних витрат часу, сил і грошей можна було б просто уникнути. Яким чином?

Для цього необхідно скласти перелік речей, які знадобляться вашим дітям. Будьте практичні, не думайте, що знадобляться всі товари, які є в магазинах. Тому сміливо виключайте зі списку те, що у вас викликає сумніви. Перед пологами купіть базовий набір, включіть у нього всі дитячі речі, починаючи від пелюшок і закінчуючи підгузками. Чим більше таких наборів буде, тим краще, особливо коли мама з близнюками буде в пологовому будинку. Узгодьте з родичами базовий набір, це дозволить уникнути отримання однакових подарунків від родичів, а майбутнім батькам купити додатково щось необхідне для малюків. Придбання візочка для близнюків також слід планувати заздалегідь. Оскільки основна турбота про дітей ляже на плечі мами, то цей транспортний засіб повинен бути зручний у використанні і для неї.

ВИЗНАЧИТИСЯ З МЕТОДОМ ВИГОДОВУВАННЯ ТА СНОМ МАЙБУТНІХ МАЛЮКІВ

Уже зараз важливо з’ясувати, який метод вигодовування для вас кращий і внести відповідні корективи в сімейний бюджет, якщо вибір зупинився на штучному вигодовуванні. Визначте, де будуть спати ваші близнюки, будуть вони знаходиться в одній кімнаті з батьками, чи для них буде виділена окрема дитяча кімната. Можна подумати про оздоблення кімнати, її візуальний поділ на два окремих простори, особливо якщо в ній поселяться хлопчик і дівчинка.

Всі ці та багато інших питань можна вирішити до народження малюків, і тоді перші дні будуть наповнені відчуттям радості від появи на світ двох діток, а не метушнею в очікуванні мами з пологового будинку.