Медичні довідки для учнів та дошкільнят – 2024

Медичні довідки для учнів та дошкільнят – 2024

Цього року батьки дошкільнят та школярів полегшено зітхнуть – однією морокою стало менше. Адже тепер спрощено процедуру медоглядів дітей для вступу до закладів освіти

Зазвичай для отримання формального папірця для садочка чи школи батьки обирали серед двох варіантів. Перший – ризикований і корумпований: платили за виготовлення довідки і навіть не показували дитину лікарям. Або другий – проходили всі кола черг, витрачали купу нервів і часу. При цьому не факт, що огляд дітей був якісний і ретельний.

Цього літа МОЗ зробило апгрейд: у законодавстві прибрали застарілі норми і зробили акцент на профілактиці. Зокрема тепер немає обов’язкового направлення дітей віком 14-17 років на флюорографію та дітей у віці 6, 11, 14, 15 років на огляд до спеціалістів (хірурга, ортопеда-травматолога, офтальмолога, стоматолога тощо).

Варто знати:

  • Для дитячого садочка і школи подається уніфікована довідка № 086/о «Медична довідка (витяг із медичної картки амбулаторного хворого)».
  • Довідка дійсна один рік. Тож її можна робити не тільки традиційно влітку, перед початком нового навчального року, але й оформити у зручний час протягом року.
  • У довідці вказуються загальний стан здоров’я, рекомендації щодо фізичної активності та рівня фізичного навантаження, додаткові обстеження, лікування (за наявності показань), профілактичні щеплення, режим харчування тощо.

Щоб отримати медичну довідку для школи чи садочка треба:

  1. Записатися на прийом до свого педіатра чи сімейного лікаря.
  2. Прийти на прийом з дитиною і медичною картою. Лікар проведе обстеження, враховуючи базові вимоги – проаналізує анамнез, перевірить щеплення, ознаки хронічних станів, гострої хвороби, зафіксує масу тіла та зріст, протестує гостроту зору, слуху, поставу, плантографію (параметри стопи) тощо.
  3. У разі виявлення відхилень лікар випише направлення до конкретного спеціаліста. В іншому випадку, якщо все гаразд –дасть довідку.
  4. Пройти огляд у стоматолога.

Навіщо робили зміни? 

Україна поступово продовжує реформу системи охорони здоров’я. Така опція, як мінімізація папірців та зайвих оглядів, допомагає змістити акцент на якість та превентивність. Тобто не лікувати, коли вже є щось, а запобігти.  У країнах Європи та США діє аналогічна практика оформлення дітей до дитячого садочка і школи – медогляд в одного фахівця з обов’язковою медкарткою і щепленнями. Додаткові обстеження – за потребою. А розширені перевірки здоров’я проводяться у визначені вікові роки для виявлення потенційних факторів, що загрожують здоров’ю.

Фото freepik.com