Лікарка дала кілька корисних порад, щоб застуда не зіпсувала подорож

Респіраторні вірусні захворювання очікують нас повсюди. Переконання, що спекотним літом застудитися неможливо, – всього лиш черговий міф. А зневажливе ставлення до самопочуття, яке погіршилося, стає причиною розвитку ускладнень або важчого перебігу захворювання. Все це супроводжується й емоційним дискомфортом. Погодьтеся, мало приємного в тому, що всі навколо відпочивають та насолоджуються теплими днями, а ви або ваша дитина хворієте й спостерігаєте за минаючим літом з вікна квартири або готельного номера.

Як відомо, найбільш уразливими до літніх вірусів залишаються діти. Для їх несформованого імунітету віруси, активність яких зберігається або зростає в теплу пору року, представляють не меншу небезпеку, ніж їх сезонні осінньо-зимові колеги. До них організм дитини сприйнятливий цілий рік, незалежно від пори року.

Другим не менш значущим чинником є ??віруси, що викликають респіраторні захворювання, які влітку нікуди не зникають. А все тому, що для них тепла пора року мало чим відрізняється від зимового періоду, а висока температура аж ніяк не стає перепоною до поширення і здатності викликати застудні захворювання, як прийнято вважати. Сухе й тепле повітря тільки покращує їх передачу від людини до людини. Тому мамам, які твердо впевнені, що влітку не можна застудитися, а тому трохи розслаблено відносяться до найменших проявів нездужання у дитини, потрібно переглянути свою точку зору.

 

Читайте також: Чому після тривалого карантину потрібно оздоровити дитину

 

Вагомою підмогою для вірусів в здатності потрапити і викликати захворювання в сприйнятливому дитячому організмі стають створювані людиною умови для власного комфорту. І як би парадоксально це не звучало, цих сучасних чинників комфорту найбільше на курортах, де масово влітку прагнуть відпочити сім’ї.

А що в результаті? Чергова застуда у дитини та розгубленість батьків, які не розуміють, звідки на цей раз взявся вірус і чому все знову пішло не так.

 

Що може спровокувати розвиток респіраторного захворювання у дитини?

Сприяючих розвитку застуди у дитини факторів дуже багато. Ми перерахуємо основні. Наприклад, тривале перебування в замкнутому просторі з великою кількістю людей – поїздка в поїзді або переліт на літаку – дозволяє безперешкодно обмінюватися вірусами повітряно-крапельним шляхом навіть під час розмови. До цього додається зміна часових та кліматичних поясів, що викликає стрес, до якого найбільш чутливий знову-таки організм дитини. А стрес провокує зміну нервово-гормональної регуляції імунної системи, викликаючи зниження захисних факторів до збудників захворювань. До всього сказаного додаються протяги і знаходження в приміщенні з кондиціонованим повітрям, а значить різкий перепад температур з переохолодженням або перегріванням гарантований. Так само перегріву або переохолодження не уникнути, якщо батьки одягли дитину не по погоді або напоїли надмірно охолодженим напоєм. Ось неповний перелік того, що може додатково послабити і так недостатньо міцні захисні сили дитячого організму.

 

Читайте також: Відпочинок з дитиною: що треба знати про акліматизацію

 

Тому нерідко на відпочинку батьки замість захоплюючої подорожі в черговий раз отримують захворіле маля. Причому хвороба може розвинутися не тільки відразу після приїзду, а й через декілька днів. Розслабилися і недогледіли – вважає багато хто. І частково виявляються праві, оскільки діти на курорті потребують іноді більшої уваги, ніж зазвичай.

 

Як запобігти розвитку застудних захворювань у дитини влітку?

Це питання турбує багатьох батьків. І це зрозуміло. Нікому не хочеться, щоб довгоочікуваний літній відпочинок був зіпсований дитячим нездужанням. Хочеться хоча б на якийсь час забути про застуди і всілякі ліки, а не тягнути за собою на відпочинок ще одну валізу з аптечкою «про всяк випадок». Кілька корисних порад допоможуть знайти вихід із ситуації.

Отже, важливо пам’ятати, що літо не виключає ймовірності застудного захворювання, причому як у дорослих, так і дітей. З цього випливає наступне: не варто нехтувати появою симптомів погіршення самопочуття – краще відразу з ними розібратися, ніж потім на кілька днів переходити в цілодобовий режим лікування важкого захворювання або його ускладнень. Для цього, за рекомендацією лікаря, можна дістати з аптечки противірусний препарат з прямою дією на віруси – Флавовір сироп і почати давати його дитині по схемі, яку порадить лікар.

 

Навіщо дитині потрібен противірусний препарат, невже недостатньо власного імунітету і природних оздоровлюючих чинників?

Як виявляється, для малюка на відпочинку їх недостатньо, а імунітет цього разу може не пройти перевірку на міцність і не змогти приборкати вірус, свідченням чого стане захворювання. Тому не потрібно чекати, коли у нього з’являться симптоми ураження інших органів або вірусна інфекція опуститься нижче в легені та може спровокувати пневмонію – не варто таким чином докорінно псувати собі відпочинок. Тим паче, що попереду ще повернення додому, а це ще раз знаходження в скупченому колективі, під кондиціонером і акліматизація в зворотному напрямку – зі звиканням вже до свого клімату. Краще витримати терміни лікування противірусним препаратом і не припиняти самостійно його прийом, як тільки дитина відчула себе краще.

На період хвороби необхідно дотримуватися постільного режиму і знаходитися в номері, а не біля басейну, заспокоюючи себе тим, що дитина не купається. Адже їй щоб одужати потрібні сили і не треба їх витрачати на походи по території. Крім того, хворий малюк є джерелом вірусів для інших і становить небезпеку для нових друзів, з якими він познайомився на відпочинку.

Таким чином, якщо застуда застала вашу родину на відпочинку і внесла корективи до нього, не варто впадати у відчай. Цю, безумовно, неприємну подію при правильному підході можна усунути. Важливо не запускати хворобу, а починати її лікування відразу, як тільки з’являться симптоми нездужання. Списування проявів на спеку або акліматизацію, які пройдуть самі без втручання, загрожує отриманням через кілька днів серйозного захворювання. А це нікому не потрібно.

Галина Бут, сімейний лікар

 

 

Залишити відповідь