Де оздоровити дитину в Південній Україні | Smart Mama 2024

Час у відпустку: де оздоровити дитину в Південній Україні

Відпочинок з дітьми на березі моря, річки чи озера – чудова можливість для незабутнього і цілющого літа,  цікавого дозвілля і захопливих розваг. Сьогодні помандруємо на південь України, у місця, де води та інші природні особливості мають доведену серйозну лікувальну дію. Де в Україні  відпочити та оздоровитися з дитиною розглянемо у цій статті.

 

Грязелікування на Куяльницькому лимані

Лиман в одеському передмісті Куяльник – чи не найвідоміше родовище цілющих грязей, своєрідний еталон грязелікування. А «Клінічний санаторій «Куяльник »імені Пирогова» – два величезних 16-поверхові корпуси – чи не найвідоміший санаторій пострадянського простору.

Можна, звісно, жити і в будь-якому іншому готелі або найманому житлі: чи то у найближчих одеських районах (Пересип, Лузанівка, Селище Котовського), чи то в одеських передмістях (Латівка, Набережне, Селище Шевченка) – й користуватися грязями Куяльника самостійно.

 

Читайте також: Дитяча розеола: як допомогти дитині впоратися з вірусом герпесу

 

Але важливо знати, що санаторій, окрім грязелікування, володіє власним критим ропним басейном (ропа Куяльника сприяє швидкому розсмоктуванню запального вогнища, зняттю болів, зменшення набряклості тканин, використовується при захворюваннях і травмах центральної і периферичної нервової системи; наприклад, у боротьбі з такими порушеннями як обмеження рухливості хребта і його викривлення).

Є в санаторії «Куяльник» можливість отримати газогрязеві ванни, гідроколонотерапію (промивання зі зрошенням кишківника лікарськими засобами), апаратну фізіотерапію (інтердін, пневмопресинг) і безліч інших санаторних послуг. Серед яких можна згадати і джерело мінеральної води «Куяльник» – добре відомої по всій Україні.

Що лікують: на Куяльнику лікують захворювання будь-якої системи організму, перелічувати конкретні можна було б десятки рядків. Але «приведення в порядок» опорно-рухового апарату незмінно в цьому списку лідирує.

Вікове обмеження в санаторії – від 4 років. А про курортно-розважальну інфраструктуру Одеси – так само як і нижчеописаних Бердянська, Кирилівки, Лебедівки й Сергіївки – спеціально говорити не доводиться.

 

Грязелікування у Бердянську, Кирилівці, Лебедівці, Сергіївці

У приморських курортах Бердянськ і Кирилівка Запорізької області також є лимани з цілющими грязями.

Власне, один погляд на карту покаже вам, що Кирилівка прямо-таки затиснута між морем і двома величезними лиманами – Молочним і Утлюкським. У Бердянську, навпаки, лимани набагато менші – це невеликі ставки поблизу морського берега – але зате вони цілком грязьові і служать базами для цілого грона клінічних санаторіїв.

Так, у Бердянську працюють санаторій «Бердянськ», дитячий санаторій «Бердянський», «Лазурний» і ще добрий десяток санаторних установ, які мало чим поступаються одеському «Куяльнику» в асортименті лікувальних послуг.

У Кирилівці основний бальнеологічний санаторій традиційно носить ім’я самого селища: «Кирилівка». Але доступ до лиманських грязей легкодоступний і для курортників, що живуть на будь-який іншій базі селища.

У курортах задністровської (придунайської) частини Одещини – Сергіївці й Лебедівці – є грязеві лимани: відповідно, Шаболатський і Бурнас.

З семи санаторіїв Сергіївки (25 км на південний захід від Затоки, 90 км від Одеси) два – дитячих.

У Лебедівці (50 км на південний захід від Затоки, 115 км. від Одеси, стільки ж залишається від Лебедівки до гирла Дунаю і знаменитої «української Венеції», Вилкового) клінічних санаторіїв немає, а грязевий лиман доступний будь-кому.

 

Читайте також: Найнебезпечніше морозиво – «м’яке», найкорисніше – пломбір

 

Зате ціни на відпочинок в Лебедівці декількаразово нижчі, а людей на морських і грязелиманних пляжах стократно менше, ніж у «пафоснішій» Сергіївці, та й у більшості інших курортів на Чорному морі (крім, хіба що, розташованих поруч з Лебедівкою селищ типу Расейки, в яких, проте, немає лікувальних грязей).

Що лікують: сайт санаторію «Бердянськ» прямо пише, що лікують в ньому «захворювання всіх систем організму».

 

Гарячі джерела Арабатської стрілки

Що за курорт. Під косою Арабатська стрілка (Генічеський район, крайній схід Херсонської області) на глибині 1600 метрів є підземне геотермальне озеро з високим рівнем мінералізації – 35 грам мінералів на літр води.

На поверхню його гарячі води виведені з безкоштовним доступом біля курортного селища Щасливцеве, а з платним – як в тому ж Щасливцевому на території клініки, так і на території водолікарні «Гаряче джерело» у Генічеській Гірці («Генгірка»), околиці Генічеська.

Крім того, далі на «Арабатці», у селища Стрілецьке є ще один гарячий джерело-басейн – Чокрак.

А поруч з цим останнім джерелом – Глицеринове озеро – воно, навпаки, завжди прохолодне – після купання в ньому шкіра надовго стає м’якою, зникає лущення і сухість. Бальнеологи радять не витиратися після купання у Гліцериновому озері рушником, а висохнути на сонці й потім дві години змивати гліцеринову плівку.

Що лікують: Гарячі джерела «Арабатки» академічно вивчалися НДІ медреабілатаціі і курортології МОЗ України. У водолікарні «Гаряче джерело» та інших гарячих джерелах Арабатської стрілки зануреннями в басейн лікують неврозоподібні й астенічні стани, вегетосудинну дистонію, хвороби серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату (є басейн підводно-вертикального витягування хребта), хвороби щитовидної залози, обміну речовин та ендокринні захворювання, хвороби підшкірної клітковини.

Також купання у гарячих джерелах «Арабатки» имееть яскраво виражений протизапальний, знеболюючий ефект, посилюють мікроциркуляцію крові.

Де жити: у названих курортних селищах Арабатської стрілки й Генічеська працюють десятки готелів і баз відпочинку на будь-який достаток. Окрім оздоровлення, там же всюди у кроковій доступності Азовське море й маса курортно-розважальної інфраструктури.

 

Гейзер в селі Облої Херсонській області

Село Облої розташоване за 90 кілометрів на південь від Херсона, у приморській частині Голопристанського району Херсонщини.

Там на відстані менше кілометра від берега Тендрівської затоки Чорного моря працює йодо-бромистий «гейзер». Це дві купальні, з яких одна з оригінальною температурою гейзера 65 градусів Цельсія, а друга – з менш екстремальним рівнем температури у 40 градусів.

Купальні дозволяють проводити як оздоровляючі купання, так і грязеві обгортання.

 

Читайте також: Герпетична ангіна в дітей: особливості захворювання та лікування

 

Що лікують: бальнеологи радять відвідати гейзер села Облої при хронічних захворюваннях дихальних шляхів (біоактивність випарів гейзера велика – мінеральний «запах» яскраво виражений), нервової системи, щитовидної залози, суглобів, нирок.

Вода гейзера – бура (купальники й плавки беріть ті, які не шкода – у гейзері йод їх фарбує на жовто-коричневий колір), дуже солона, виштовхує на поверхню.

Де жити: найближчі скупчення готелів до села Облої – сусідні морські курорти Залізний Порт (30 км на схід) і Лазурне (60 км на схід).