Аптечка для дитини в дорогу: що не забути | Smart Mama 2024

Аптечка для дитини в дорогу: що не забути

Літо-2020 року, як ми бачимо – це зрідка літаючі літаки, зрідка і не всюди ходять поїзди. Тому майже всі батьки-автомобілісти попрямують на відпочинок з дітьми на своїх «залізних конях». Або скористаються автобусним трансфером до місця відпочинку.

Ось чек-лист, який не варто забувати вирушаючи в подорож з дитиною. Збережіть його в закладках – і відкрийте сторінку під час пакування дорожньої валізи.

Про пластирі, бинти, йод, перекис і пінцет детально можна не писати – в автомобілях і в пасажирському транспорті вони і так повинні бути в кожній аптечці. Крім того, зверніть увагу на такі зручні форми антисептиків, як перекис водню у вигляді спрею або йод-«фломастер». Про інші засоби дезінфекції та електронні термометри в рік коронавірусу теж вже ніхто не забуде. Про специфічні засоби для немовлят – скажімо, мазі або присипки від попрілостей, сонцезахисні засоби,  засіб від «коліків», теж навряд чи забуде мама.

Жарознижуючі, протизапальні засоби (найчастіше парацетамол та ібупрофен) в дозуванні і лікарській формі за віком дитини, засоби для промивання закладеного носика, а також ранозагоювальні мазі – очевидний must have і в поїздці, і вдома, і просто всюди.

 

Читайте ще:  «Рука-нога-рот» або вірус Коксакі: симптоми і лікування

 

А ось деякі пункти з наступного списку можуть і «вилетіти з голови».

Засіб від сонячних опіків

Зазвичай основна діюча речовина і кремів/гелів, і спреїв від опіків – декспантенол. Тому корінь «панте» міститься в назві більшості фармацевтичних брендів таких засобів.

Засоби від алергії (антигістамінні)

Тут краще мати засоби для зовнішнього або для внутрішнього застосування відповідно до віку дитини. Основні антиалергічні діючі речовини («блокатори і антагоністи Н1-гістамінових рецепторів) – лоратадин, дезлоратадин, цетиризин, , диметинден, При укусі комах зняти свербіж можна за допомогою антигистамінного гелю Феністил або Псилобальзам гель (з 2-х років).

Противірусні засоби прямої дії

Хоча про віруси ГРВІ ми менше чуємо у теплу пору але вони нікуди не діваються, а деякі ще й активізуються саме в цей період. За перших симптомів респіраторних вірусних інфекцій лікар може порекомендувати противірусний препарат прямої дії , наприклад сироп Флавовір. Завдяки його дії на віруси, які викликають гострі респіраторні захворювання, блокується їх здатність відтворювати своє потомство в клітинах і розселятися по дихальній системі. До того ж його можна приймати від народження.

У подорожі можливі проблеми з животиком. Важливо мати під рукою, щоб скористатися після консультації лікаря такі засоби: при діареї і блювоті – порошки для приготування регідратаційних розчинів, що містять натрій, калій і глюкозу; при харчовому отруєнні – ентеросорбенти, атидіарейні мікробні препарати.

Можливо, знадобиться засіб від захитуваннь. Як Ваш малюк почуває себе  у транспорті? Проконсультуйтеся з вашим лікарем, зараз є різноманітні засоби від захитувань: таблетки, пластирі, браслети, які містять дименгидринат, або просто льодяники на основі ментолу.

І, звичайно, воду і вологі серветки в подорожах не варто далеко ховати.

Якщо спостерігаються будь-які хронічні захворювання, потурбуйтеся заздалегідь поговорити з вашим лікарем, які ще ліки краще взяти з собою.

А в разі виникнення у дитини проблем зі здоров’ям під час подорожі – звертайтеся до лікаря за консультацією, а також  уточнюйте  дозування і сумісність з іншими медикаментами, які, можливо, прописані дитині.

 

Читайте ще: Які наслідки гострих вірусних захворювань очікують дитину в майбутньому

 

 

Завжди звертайте увагу на терміни придатності препаратів і регулярно оновлюйте вміст аптечки. Чимало препаратів повинні зберігатися при температурі не вище 20-25 градусів. Тримайте аптечку в прохолодному місці. Можна пристосувати під зберігання медикаментів невелику термосумку.

Після приїзду на нове місце потрібно дізнатися, де знаходиться найближчий педіатр, лікарня, телефон швидкої допомоги. Записати і забути. Гарного вам відпочинку і нехай аптечка вам не знадобиться.